Jump to content

BMW Diesel vs. BMW Benzina


Romulus

Diesel sau Benzina  

1002 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

7: placerea adevarata nu se traieste intr-o masina.

284878[/snapback]

 

:blink:

 

lasa offtopicu .. stiu te referi ori la prietena ta ori la cutiutza cu jointuri sau la alte nebunii .. eu ma refeream la placerea de la volan

 

da mah tu esti tare mah :)

 

am plecat .. nb

Link to comment
Share on other sites

pai de aia..........la diesel se schimba peste 2000rpm .....pt a evita turbo lagu.....eu de aia vreau 335d :blink: biturbo 0 turbo lag masina aia trage liniar........ si da cu sunetu nu se compara......dar un 335d in 3500 -4000 se aude exact ca un benzinar

singura masina care mi-as lua-o pt "sunet" ar fi 335i.... care se aude peste m3...stock

Link to comment
Share on other sites

motoarele pe benzina sunt muuuuult mai elastice.. lasa-ti vrajeala asta. benzina poti sa o duci si sa o arunci in ce tura vrei fara sa se planga. daca vreau eu cobor o treapta din 3500 .. ca sa prind 4500-6000 in treapta inferioara .. si ma ajuta mult in secundele alea in care o fac. castig niste cai pe moment. la diesel nu-ti permiti .. apesi pedala si astepti sa se tureze pana iti intra turbina... intelegi?

284880[/snapback]

 

Un diesel e maaaai elastic decit o benzina la aceeasi capacitate. Depinde ce intelegi tu prin elasticitate.

Link to comment
Share on other sites

Hai sa nu vorbim de sunet suna foarte bine benzina, dar si dieselul cel putin cel de pe 525 suna foarte frumos la turatii mari...

 

BMW tu nu ai dreptate deloc, ca daca vrei fara lag si performanta iti iei benzina clar iti iei cel mai mare motor pe benzina care il gasesti la bmw... daca te gandesti la economie.. si ai de ales intre 520i si 525D.. eu zic ca merita dieselul in defavoarea benzinei..

 

 

Clar ca la curse si alte minuni nu ai ce cauta cu dieseluri.. numa daca nu esti cioban si iei un 530D si te intreci cu un 520i..

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

pai tu n-ai vrea sa faci un plin pe saptamana in loc de 2? cu 2 mil jumate mai tragi un iures sambata in cluburi.. eventual mai iei si o gagica cu tine si ii dai de baunt.. poate o si f pana la urma...

Fiecare are propria sa mentalitate...

Eu nu sunt nici genul de om care umbla prin cluburi nici cel care imbata fete...

Cam penibil sa agati prin cluburi toate rapandulele.

 

Am o relatie stabila..

 

7: placerea adevarata nu se traieste intr-o masina.

284878[/snapback]

Pentru unii a conduce e una dintre placerile supreme.

Link to comment
Share on other sites

Pentru unii a conduce e una dintre placerile supreme.

284893[/snapback]

 

Clar... inainte de BMW-u asta.. conduceam.. ca aveam de mers prin oras... acum e alta treaba, daca daca am de mers de la A la B.. merg pe drumul cel mai lung :blink: , tre sa conduci o masina din asta, ca sa intelegi moto-u lor. "sheer driving pleasure"

Link to comment
Share on other sites

Fiecare are propria sa mentalitate...

Eu nu sunt nici genul de om care umbla prin cluburi nici cel care imbata fete...

Cam penibil sa agati prin cluburi toate rapandulele.

 

Am o relatie stabila..

Pentru unii a conduce e una dintre placerile supreme.

284893[/snapback]

 

 

sa cresti mare atunci cu relatia ta stabila. eu am dat un exemplu. si e nimic penibil in a te distra prin cluburi.

 

pt o persoana bolnava ar putea sa fie placerea superma sa hoinareasca toata ziua prin gropi de iti faci cruce cu amandoua mainile cand ai reusit sa le vezi din timp, prin aglomeratie infecta, tzarani taximetristi, boschetari care iti bat la geam la fiecare 2 semafoare.

Link to comment
Share on other sites

Nu e nici o aberatie. Accepta ca altii pot sa vada ceva altfel decat vezi tu.

Plus ca privesti din punctul gresit. Din 525da..

284903[/snapback]

eu cred ca tu esti obsedat probabil. sau ti se pare ca ai vre-o racheta de masina. daca eu conduc un 525dA nu inseamna ca nu stiu ce inseamna o masina puternica ... cei 245 de caluti de pe bolidul tau de vis nu reprezinta nici jumatate din puterea unor masini pe care le-am condus (ocazional, nu proprietate).

Link to comment
Share on other sites

si la ce culoare are il mai fac si taxi ,na!

 

 

Ce treaba are culoarea ? e Alpine Weiss.. culoare foarte frumoasa nu e crem...devine crem cu putin praf.

 

Sini: esti sofer de tir ? cati cai putere are un Volvo sau Iveco ? ce masini de 500 cp ai condus tu ?

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

Ce treaba are culoarea ? e Alpine Weiss.. culoare foarte frumoasa nu e crem...devine crem cu putin praf.

 

Sini: esti sofer de tir ? cati cai putere are un Volvo sau Iveco ? ce masini de 500 cp ai condus tu ?

284909[/snapback]

 

pai S 600 penultimul cred ca are pe la 500 nu? am condus unul acum 2 saptamani de la szeged pana in TM. f tare frate dar nimik suprem totusi...

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca tu esti obsedat probabil. sau ti se pare ca ai vre-o racheta de masina. daca eu conduc un 525dA nu inseamna ca nu stiu ce inseamna o masina puternica ... cei 245 de caluti de pe bolidul tau de vis nu reprezinta nici jumatate din puterea unor masini pe care le-am condus (ocazional, nu proprietate).

284908[/snapback]

La varsta mea sunt multumit de puterea masinii mele. Este arhisuficienta.

 

Nu sunt obsedat deloc sunt pasionat. Tu vezi-ti de cluburi si imbatat minore probabil.

Daca nu-ti place sa conduci de ce nu trebuie sa-mi placa mie? Tineti parerile tale pt tine.. Deci eu daca-mi place sa conduc sunt bolnav. Tare asta :)

 

Ai condus masini de peste 500 cp? Si eu care credeam ca astia de pe cartoon numai difuzeaza la ora asta :blink:

Link to comment
Share on other sites

pai S 600 penultimul cred ca are pe la 500 nu? am condus unul acum 2 saptamani de la szeged pana in TM. f tare frate dar nimik suprem totusi...

284911[/snapback]

Are 400 cp. E clar ca daca nici nu stii ce putere are unul, vorbim chiar degeaba.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

La varsta mea sunt multumit de puterea masinii mele. Este arhisuficienta.

 

Nu sunt obsedat deloc sunt pasionat. Tu vezi-ti de cluburi si imbatat minore probabil.

Daca nu-ti place sa conduci de ce nu trebuie sa-mi placa mie? Tineti parerile tale pt tine.. Deci eu daca-mi place sa conduc sunt bolnav. Tare asta :)

 

Ai condus masini de peste 500 cp? Si eu care credeam ca astia de pe cartoon numai difuzeaza la ora asta :blink:

284912[/snapback]

 

eu zic sa te duci la culcare ca prietena ta poate se supara cand stai pana la ora asta...

acum m-am uitat pe carfolio.. S 600 are fix 500 de cai (499 da ma rog...) si accelereaza suta in 4.8.

 

poate tu esti mai ne scos prin lume si ti se pare ca asa ceva exista numai in filme... de mi-ai dat duma cu cartoon...

 

Lifestyle nu am condus m5 dar crede-ma ca la S cand o ciupeai putin arunca cu bucati de asfalt in spatele ei.

Edited by Sini
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.