Jump to content

BMW Diesel vs. BMW Benzina


Romulus

Diesel sau Benzina  

1002 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Eu nu ii inteleg pe comunistii astia.. gen "topicul nu se mai inchide ?" ce treaba are el ca e deschis sau inchis, ne putem certa aici pana la adanci batranete nu inteleg ce problema are alien... daca nu ii place sa nu intre.

 

Ciupanezu: :blink: la bmw se duce lupta intre benzina aspirat si diesel turbo :) nu ai ce face nu putem compara benzina turbo cu diesel turbo ca nu sunt optiuni :) astfel comparam si noi ce putem...

Link to comment
Share on other sites

nu te teme alexandru, ciupanezu pui te rog comparativ performantele la 535d si 535i turbo ca sunt curios tare de diferenta? (banuiesc ca de e60 e vorba)

 

Mi se pare foarte logic raspunsul, acuma putem compara 2 masini si sa vedem ce iese.

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

535i turbo nu exista...

Exista insa 335i care e biturbo si 335d turbo

Nu cred ca e nevoie sa pun date comparative, 335i e incredibil ca date tehnice....

Insa asa de amorul artei postez date tehnice :blink:

E92 335i:

Putere: 306.2 PS (302.0 bhp) (225.2 kW) @ 5800 rpm

Cuplu: 400.0 Nm (295 lbft) (40.8 kgm) @ 1300-5000 rpm

0-100km/h: 5.6 sec

 

E92 335d:

Putere: 285.9 PS (282.0 bhp) (210.3 kW) @ 4400 rpm

Cuplu: 580.0 Nm (428 lbft) (59.1 kgm) @ 1750-2250 rpm

0-100km/h: 6.10s

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

sunt curios daca vreun benzinar la aceeasi capacitate cilindrica e ma rapid ca un diesel 80-120 :-? nu cred :blink:)

296493[/snapback]

Daca testul e facut in aceeasi treapta de viteza probabil ca nu (daca benzinarul e aspirat si dieselul e cu turbo). Daca ambele sunt turbo sigur castiga benzinarul.

Dar daca benzinarul e aspirat si dieselul e turbo si treapta de viteze e la libera alegere atunci e mai strans rezultatul, probabil castiga cel cu puterea mai mare.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.