Jump to content

Fara numaaaaaaar :D


studio54

Recommended Posts

Este evident, clar si fara tagada ca un BMW arata penal de bine fara placutele cu numarul de inmatriculare in fatza.

 

E cineva care nu are placutza la locul ei? Ce probleme ar putea sa apara.

Ii rog pe cei in cunostinta de cauza (patzitzi sau care cunosc f bine legea) sa ne povesteasca cam ce zice militzia de treaba asta.

Edited by studio54
Link to comment
Share on other sites

Mda, deci se pare ca e cam ca si cu folia pe geamuri fatza. Fiecare pentru el :blink:

 

Sa inteleg ca din cei 90 care au citit acest thread nu e nici un curajos care nu are numere pe fatza. Ce-i drept in Bucuresti am vazut doar 2 masini fara numere, binenteles BMW

 

PS: Numarul sa fie totusi pus in geam, nu lipsa totala.

Edited by studio54
Link to comment
Share on other sites

nu mi se pare normal sa mergi fara numar pe fata, mai ales ca exista loc pentru asta. mi se pare ca arata la fel si cu nr de inmatriculare ba chiar arata ca soferul e interesat de "placerea de a conduce" si nu de "placerea de a fi vazut cum conduci un bmw"
Link to comment
Share on other sites

daca nu aveti pe masina nr de inmatriculare pe fata/spate in locurile destinate pt placutele de inmatriculare riscati amenda (+ talon suspendat si masina imobilizata in caz ca nu aveti numarul in portbagaj sa-l montati pe loc..) parerea mea este ca ar fii corect sa purtam toti numerele fata/spate pt ca nici tie nu cred ca ti-ar conveni sa intre unu in tine sa te faca praf si sa nu aiba numar pe masina sa nu stii de unde sa il iei.. pt de alta parte cei fara numar pe fata/spate vor fii tot timpul vanati de politisti pt ca incalca legea (care spune ca esti obligat sa ai pe masina placute cu nr de inmatriculare in locurile destinate montarii acestor placute si nu in alta parte.. deci poate sa-ti dea amenda si daca ai nr in geam si nu il ai unde trebuie)
Link to comment
Share on other sites

eu v'am zis daca va tin cunostiintele la politie..... cat de mici :blink: luati dovada luna de luna..... sau 15 zile cat dracu se da pana la "remedierea" situatiei ivite :)..... pe mine ma bate gandu.... dar in acelasi timp mi'e sila sa ma opreasca toti la fiecare intersectie.... sa fac si eu listutza ca apple :)

 

@azeea - si cu numar nu e BMW :) ?

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

Este evident, clar si fara tagada ca un BMW arata penal de bine fara placutele cu numarul de inmatriculare in fatza.

 

E cineva care nu are placutza la locul ei? Ce probleme ar putea sa apara.

Ii rog pe cei in cunostinta de cauza (patzitzi sau care cunosc f bine legea) sa ne povesteasca cam ce zice militzia de treaba asta.

124198[/snapback]

 

Salut

 

Am mers eu fara placutze asa vreo 2 saptamani...lol am zis ca e tare faza...masina arata super bine ...dar...m-au oprit de vreo 2-3 ori...nu au zis nimi...le-am spus ca mi s-a rupt suportul...dar nu a mers mult asa si in final m-am ales cu 2 amenzi..asa ca m-am decis sa le pun la locul lor...nu e combinatie crede-ma. :blink:

Link to comment
Share on other sites

nu exista dovada de care spui tu oserx.. atat timp cat decretul reglementeaza f clar ca daca nu ai numere pe masina nu poti circula cu ea pe drumurile publice, nu vad cine ar recunoastea dovada asta ca fiind valabila.. se poate elibera dovada in cazul in care ai declarat placutele cu nr de inmatriculare furate pt a nu fii luat de vinovat in cazul in care o masina cu placutele tale de inmatriculare comite o infractiune.. dovezile astea eliberate de prieteni nu au nici o valoare si daca dati de un politist care cunoaste bine legea si fenomenul riscati prea mult..

dar e alegerea fiecaruia.. eu v-am spus ca dovezile nu sunt acoperite din pct de vedere legal.. pt ca dovada aia nu specifica ca ai voie sa circuli cu masina pe drum public fara placute.. ea certifica faptul ca te-ai prezentat la secta.. si ai declarat furate placutele cu nr.. atat si nimic mai mult.. bafta

Link to comment
Share on other sites

Alinos are dreptate, dovezile nu fac 2 lei. Eu acum ceva vreme am pierdut talonul si carnetul si am primit de la Sectia 7 "dovada" , s-au pishat pe ea astia de la circulatia cand m-au oprit. Nu ai acte in orginal, nu conduci, sau platesti amenda.

 

IN ceea ce priveste numarul in fatza, nu e ceva de fitze, este o chetie legata de design. Cel mai bine demonstreaza chiar poza de mai sus de la semnatura lui Pimp.

Link to comment
Share on other sites

Salut

 

Am mers eu fara placutze asa vreo 2 saptamani...lol am zis ca e tare faza...masina arata super bine ...dar...m-au oprit de vreo 2-3 ori...nu au zis nimi...le-am spus ca mi s-a rupt suportul...dar nu a mers mult asa si in final m-am ales cu 2 amenzi..asa ca m-am decis sa le pun la locul lor...nu e combinatie crede-ma. :blink:

124427[/snapback]

 

Cat a fost amenda, mai tii minte?. Daca ar fi doar amenda si nu ar fi f mare m-as risca. E cam de cacao acum cu punctele alea.

Link to comment
Share on other sites

Cat a fost amenda, mai tii minte?. Daca ar fi doar amenda si nu ar fi f mare m-as risca. E cam de cacao acum cu punctele alea.

124436[/snapback]

 

Ultima amenda am luat-o acum 2 saptamani...de atunci mi-am montat la loc numere si am mers cu ele...arata bine dar te opreste politia cam des...si cincer sa fiu nu prea se merita...plus ca e si neincrederea aia..."aaaa ti le-ai dat tu jos...de ce?...vrei sa scapi de radar?..masina e a ta?...e furata?...ia sa vad eu actele mai bine?...a esti si tu cu bmw?..." numai kk-turi din astea si te saturi.

Link to comment
Share on other sites

eu am mers o vreme fara numar in fata, cam 3 luni. fara probleme prea mari cu politia, decat atentionari. dar m-am plictisit si oricum nu faceam treaba asta sa arat cine sunt :blink: pur si simplu nu aveam suport de nr in fata ( pachet M ) si nu aveam chef sa dau gauri in bara.

acum am un nr de ala mic patrat, de motocicleta. inca nu l-am montat si sunt curios daca ar putea sa se lege de treaba asta, ca nu e destinat tipului asta de vehicol.

mai am un nr patrat , un pic mai mare decat cel de moto, dar nu il pun pt ca nu gasesc suport ( rama ) pt asa ceva. si nici nu arata prea bine...

 

mai are cineva pus la masina, in fata , numar mic, de motocicleta? am vazut vreo doi in Bacau, dar nu stiu daca sunt sau nu probleme. numerele sunt date de politie, nu sunt "replici" :)

Link to comment
Share on other sites

Mda, deci se pare ca e cam ca si cu folia pe geamuri fatza. Fiecare pentru el :blink:

 

Sa inteleg ca din cei 90 care au citit acest thread nu e nici un curajos care nu are numere pe fatza. Ce-i drept in Bucuresti am vazut doar 2 masini fara numere, binenteles BMW

 

PS: Numarul sa fie totusi pus in geam, nu lipsa totala.

124344[/snapback]

 

 

probabil intruna dintre masini eram si eu:P//de 2 ani merg fara numar in fata...mai exact din 2004...dar, in august m-am potolit si am decis sa-mi pun numarul avand in vedere ca intra in vigoare noul cod rutier

se vede mult mai urat:P

Link to comment
Share on other sites

probabil intruna dintre masini eram si eu:P//de 2 ani merg fara numar in fata...mai exact din 2004...dar, in august m-am potolit si am decis sa-mi pun numarul avand in vedere ca intra in vigoare noul cod rutier

se vede mult mai urat:P

125398[/snapback]

 

 

 

... are unu' la mine in cartier un seria 5 nou nout si negru si tunat si n-are numere nici pe fatza nici pe spate si i se rupe original... Daca va tzine faceti ca el. Eu ma gandeam sa renuntz doar la ala pe fatza...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.