Jump to content

Jante M6 style


mihai vigariu

Recommended Posts

Cum vi se par replicile de m6 pe e36, eu le-am luat de la un prieten de proba sa vad cum stau pe masina, si mi-a placut. Nu cred insa ca merita sa le schimb pe cele originale care desi sunt mai conservatoare parca imi plac mai mult.

Cine mai are jante in genul asta l-as ruga sa uploadeze cateva poze.

Am postat ca sa va intreb si pe voi cum va plac jantele pe modelul asta de seria 3 si, cum am mentionat mai sus, ma astept si la poze de la voi.

Edited by mihai vigariu
Link to comment
Share on other sites

Cum vi se par replicile de m6 pe e36, eu le-am luat de la un prieten de proba sa vad cum stau pe masina, si mi-a placut. Nu cred insa ca merita sa le schimb pe cele originale care desi sunt mai conservatoare parca imi plac mai mult.

Cine mai are jante in genul asta l-as ruga sa uploadeze cateva poze.

Am postat ca sa va intreb si pe voi cum va plac jantele pe modelul asta de seria 3 si, cum am mentionat mai sus, ma astept si la poze de la voi.

jantele schimba total aspectul unei masini!!!cu cat sunt mai mari cu atat sunt mai frumoase...dau un aer un pic sportiv,mai ales ca masina ta are niste ani,iar o pereche de jante i-ar schimba aspectul destul de mult :twoup: ..eu zic sa le iei ca vin bine pe masina...mult mai moderne decat jantele bmw din anii 90.parerea mea...insa gusturile nu se discuta!

Link to comment
Share on other sites

Sunt super, le-as pastra pe alea noi. Eu am jantele clasice ca tine si sunt oribile,abia astept sa scap de ele si sa iau unele moderne si mai mari. Din pacate am 1.6 asa ca la mai mult de 16 nu cred ca are rost sa ma intind...

Poate nu ma crezi, dar m-am obisnuit cu look-ul masinii asa cum e cu jantele originale incat mi-e greu sa le schimb. Le-as schimba tot cu ceva original BMW. Am observat ca sufar de o boala grea, ce pun pe masina sa fie BMW oem. :twoup:

Masina a iesit din fabrica cu alte jante, cele din poza de mai jos insa pe parcurs cineva le-a schimbat. Foarte frumoase si astea.

Edited by mihai vigariu
Link to comment
Share on other sites

nu este prima oara cand o spun , insa cand vad asa ceva imi vine sa vomit , parerea mea :twoup: !

Esti prea drastic, intr-adevar aspectul original conteaza foarte mult. Reactii negative imi starnesc si mie, muflerele alea idioate de ies mult inafara, folie pe geamuri(chestie personala, urasc folia), etrieri si tamburi vopsiti in culori aprinse gen verde, galben, rosu=> impresii Brembo, volane de m, schimbatoare de M pe masini non M, (desi cu kitul exterior sunt impacat, chiar imi place), sa nu mai zic de stripe-uri si alte mazgaleli pe ele, sau uratzeniile ale de replici de oglinzi de M facute in china.

Asteptam in continuare poze cu ce jante are fiecare

 

P.S. Aaa, si era sa uit ce era mai dezgustator, farurile de tuning dintr-o bucata, oribillllll(parere personala).

Link to comment
Share on other sites

asa o fi cum zici tu , insa jantele alea tot oribil se vad :twoup: !

 

Unde mai pui ca ai mari sanse sa dai peste un Logan cu aceleasi jante . . .

 

Am vazut pe Logan, maaaaan chiar arata oribil pe Logan, tot din aceeasi gama, am vazut angel eyes pe ford focus, iarasi o hidosenie.

 

Alte poze cu jante? Anyone?

Link to comment
Share on other sites

intradevar jantele din poza mai recenta atasata de tine ,sunt mult mai frumoase fata de ce ai in prezent!dupa cum am spus jantele cu cat sunt mai mari cu arat schimba aspectul masinii,da un iz tineresc nonconformist si ceva sportivitate ,bineinteles!eu nu mi-leas pune doar dintrun singur motiv:pt ca sunt replici!dar sunt mult mai frumoase decat ce ai tu la masina...o masina stock am vazut doar pe la "barbati"de varsta a 3 a in germania...arunca un ochi pe bmw sindikate si poate i-ti schimbi parerea...si sfatul meu daca i-ti place ia-le,sau cauta unele pe 17 bmw motorsport m3,etc...nu te lua dupa totii batraneii de pe forum,ei oricum nu-si schimba nici casetofonul vechi din 90 cu un mp3 sau dvd player modern,doar pt simplul fapt ca nu este original bmw...oricum gusturile nu se discuta,pune-ti si de tabla si capace daca i-ti plac.asta e doar o parere personala! :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Cum vi se par replicile de m6 pe e36, eu le-am luat de la un prieten de proba sa vad cum stau pe masina, si mi-a placut. Nu cred insa ca merita sa le schimb pe cele originale care desi sunt mai conservatoare parca imi plac mai mult.

Cine mai are jante in genul asta l-as ruga sa uploadeze cateva poze.

Am postat ca sa va intreb si pe voi cum va plac jantele pe modelul asta de seria 3 si, cum am mentionat mai sus, ma astept si la poze de la voi.

jantele schimba total aspectul unei masini!!!cu cat sunt mai mari cu atat sunt mai frumoase...dau un aer un pic sportiv,mai ales ca masina ta are niste ani,iar o pereche de jante i-ar schimba aspectul destul de mult :twoup: ..eu zic sa le iei ca vin bine pe masina...mult mai moderne decat jantele bmw din anii 90.parerea mea...insa gusturile nu se discuta!

Uite niste jante din anii 90, eu zic ca arata mai bine decat jantele moderne, replica de M6.

 

On Topic sunt urate jantele alea,mai bine cauti ceva clasic.

Edited by Cosm1n
Link to comment
Share on other sites

Cum vi se par replicile de m6 pe e36, eu le-am luat de la un prieten de proba sa vad cum stau pe masina, si mi-a placut. Nu cred insa ca merita sa le schimb pe cele originale care desi sunt mai conservatoare parca imi plac mai mult.

Cine mai are jante in genul asta l-as ruga sa uploadeze cateva poze.

Am postat ca sa va intreb si pe voi cum va plac jantele pe modelul asta de seria 3 si, cum am mentionat mai sus, ma astept si la poze de la voi.

 

Am si eu mania jantelor si acum am 3 seturi pe care le schimb din cand in cand...Numai cele Borbet sunt 16" 8J si le folosesc de obicei iarna cand este zapada mare. Celelalte sunt 17" 8J.

Replicile M6 pe 16" sunt oribile recunosc si eu...La 17" se schimba putin treaba

Sa nu creada cineva ca masina mea este in halul asta tot timpul...Mi-au sapat strada astia de la gaze..canalizare...apa....in continuu de 3 luni....Acum se pare ca este aproape gata...Au venit bordurile de la Videanu....

@scara_...Mie asa cum ti-am spus imi plac cele care le folosesti iarna.... :twoup:

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

I-ti dau cateva exemple ce stau bestial pe e36 :

 

http://img299.imageshack.us/img299/7118/29052010001.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img72.imageshack.us/img72/6541/bmw3181800ccm.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img42.imageshack.us/img42/4989/rezj4bm0kgrhqehcmes827k.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Si amele , eu zic ca arata frumos si amele :twoup: .

 

http://img7.imageshack.us/img7/4677/img0826xb.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Deci alege altceva , numa nu M6 ........... si mai ales replici :) o sa ai batai de cap cu replicile BAFTA

Link to comment
Share on other sites

Cum vi se par replicile de m6 pe e36, eu le-am luat de la un prieten de proba sa vad cum stau pe masina, si mi-a placut. Nu cred insa ca merita sa le schimb pe cele originale care desi sunt mai conservatoare parca imi plac mai mult.

Cine mai are jante in genul asta l-as ruga sa uploadeze cateva poze.

Am postat ca sa va intreb si pe voi cum va plac jantele pe modelul asta de seria 3 si, cum am mentionat mai sus, ma astept si la poze de la voi.

arata bine jantelele, le mai cumperi 4 stikere bmw din vitan si zici ca-s originale :twoup:)

Link to comment
Share on other sites

Cele din a 3a poza sunt absolut incredibile,nu mai retin firma... am vazut modelul asta pe un seria 7 si am ramas cateva minute cu gura cascata.

 

Are un vecin pe E46 exact asa. Arata foarte bine...Le-a cumparat de ocazie recent...

@Nate: Exista replici foarte bune si care nu au nici un fel de probleme...Constructiv ma refer...Cele turcesti da...am vazut cazuri in care omul reclama ca s-au fisurat pe aproape intreaga circumferinta...Dar exista si italiene sau nemtesti...Replicile mele M6 sunt italiene, au certificat de garantie, nu au cerut plumb la echilibrare (cel mai mult 10 g) si pana acum, dupa aproape 1 an nu imi fac probleme (ovalizare, fisuri...etc)...

In schimb, arata bine ce ai pe masina...chiar foarte...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.