Jump to content

ce ziceti? e36 320i sau e36 318is?


sb07ksy

Recommended Posts

Si eu am fost in aceeasi dilema cand am luat pisica. Am ales 2.0. Daca tot imi iai BMW, vreau sa-mi iau 6 cilindri. Motivele sunt multiple, multe subiective, etc.

 

Daca ar fi sa fiu din nou in aceeasi situatie de a alege intre 1.8 si 2.0, as lua 2.5. Sau 2.0. Sau 1.8. In ordinea asta.

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca o sa-ti para rau daca alegi 2.0...

 

Consum cat la 2,5 performante de 318is...

Chiar nu vad rostul unui 2,0... Ori 2,5 ori 1,8is.

 

 

Aaaaa daca vorbim de sunet, fraaaate e alta discutie.... O sa sune 2.0 ala ca un Ferarri daca-i spargi toba. O sa fie sunetul cel mai jmecher din toata parcarea Realului... Cel putin o sa ai satisfactie . Bagi 8 litri de benzina in plus la suta de KM da' macar ai motor frate...

 

Va fi o adevarata simfonie pe cand la 318is va fi doar o sinfonieta...

 

Dar explica-ne pt ce vrei masina... Pt putere sau pt consum ? Daca vrei masina puternica 2.0 nu e ce cauti.

 

Cel mai bine ar fi sa mergi si cu 318is si cu 320 si sa-ti dai seama daca acei litri in plus pe care ii consuma 2.0 se justifica.

 

Asta cu sunetul e vrajeala. Un E90 nu mai are nici un sunet dar nu cred ca ar refuza cineva un e90 pt acest detaliu...

Si sa ma scuzati , nu vreau sa fie nimeni ofensat dar faza cu sunetul imi pare gandire de cocalari.ro ... Pe cine vrei sa minti ca ai motor "jmecher frate " daca-ti cumperi un 2,0 ?

 

Bafta

 

 

 

Fraieri sunt ingineri aia de la BMW.Nu stiu ca ar trebui sa citeasca forumurile din Romania daca vor sa faca masini mai bune. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Si eu recomand la fel.

 

Nu vreau sa ofensez pe nimeni, dar la 1.8 doua lucruri nu imi plac. Sunetul, si faptul ca ridici capota si parca lipseste ceva :twoup:

 

 

cam ai dreptate.....si eu sunt in aceasta dilema ...nu stiu ce sa aleg: 320 sau 318is......voi verifica mai multe masini (si 320 cat si 318is) si o voi alege pe cea care trage mai bine...chiar daca e 318is, voi ramane cu ea cu toate ca intotdeauna voi avea senzatia ca motorul este incomplet :twoup:

 

daca voi gasi 2 masini in mintile lor (320 si 318is) voi alege 320 fara sa stau pe ganduri...momentan am 318i si vreau sa urc pana la 2.8 chiar 3.2 treptat....vreau sa invat si sa respect aceste motoare inainte de a le conduce ...

 

ai cele mai mari sanse sa termini cu viitorul daca incepi sa crezi ca domini masina.....asta ca o paranteza pentru cei care ne/ma sfatuiesc sa sar direct la 2.8.....inca nu ma simt in stare sa conduc un asa motor care pe deasupra are si foarte putine sisteme de siguranta pentru puterea care o ofera, deci nu o voi face... :)

Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.