Jump to content

Schimb BMW 325i E46 FL , fabricatie 2003 , luna 09


Acero99

Recommended Posts

@ roliman iti dau PM imediat scuze pt delay

 

@ kevinn14 am vazut masina ta in threadul de prezentare arata bine pacat ca e manuala ( ca fapt divers daca ai placerea sa imi spui daca ai mai schimbat ceva la ea de atunci ca am vazut ca nu ai mai postat din martie pe threadul de prezentare , niste poze mai recente daca ai poate ne intelegem cumva , am o slabiciune pt coupeuri )

 

@ dextercos320d am schimbat uleiul la aprox 1 an , la recomandarea Dl-ui Ilie , asa era regula parca 10.000km sau 1an , mersi pentru aprecieri

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
@ roliman iti dau PM imediat scuze pt delay

 

@ kevinn14 am vazut masina ta in threadul de prezentare arata bine pacat ca e manuala ( ca fapt divers daca ai placerea sa imi spui daca ai mai schimbat ceva la ea de atunci ca am vazut ca nu ai mai postat din martie pe threadul de prezentare , niste poze mai recente daca ai poate ne intelegem cumva , am o slabiciune pt coupeuri )

 

@ dextercos320d am schimbat uleiul la aprox 1 an , la recomandarea Dl-ui Ilie , asa era regula parca 10.000km sau 1an , mersi pentru aprecieri

 

sal. poze recente nu prea am momentan, dar o sa fac si o sa le pun. eu am schimbat de cand am luat-o uleiul si filtrele(de 2 ori), ambreiajul(era schimbat de ei in Germania chiar inainte sa o iau),antigelul(acum 2 sapt) am mai schimbat bucse bascule(fata-spate), senzor ax came si senzor arbore cotit, placute fata-spate, macaraua de la usa din stanga(s-a rupt brusc) vreo 3 seturi de oglinzi :twoup: (furate), maine ii schimb tampoanele de la motor(Lemforder)....si voiam sa cumpar niste jante pe 17'' acum, dar nu stiu sigur ce sa fac. e f intretinuta masina, eu imediat cand e ceva, schimb. o sa pun si poze. daca o sa te hotarasti dupa ce pun poze sa o vezi, asta daca nu vrei neaparat automata, imi zici, eu in principiu as da-o pentru ca as vrea motor mai mare. sincer si eu as lua automata urmatoare masina daca as putea, m-am saturat pana peste cap sa schimb vitezele in oras. am uitat am mai schimbat un intinzator de curea, curea accesorii si role. (se auzea un scartait pe acolo) masina are 139000 km reali, am factura de la reprezantanta din Germania cand avea 115000 cand am luat-o.

Edited by kevinn14
Link to comment
Share on other sites

28.12.2010 masina a primit :

 

- 6 x bujii NGK Laser Platinium

- set stergatoare noi OEM Bosch

 

valabil in continuare la schimburi ideale sunt masinile cu steptronic si motorizari pana in 2500cmc ( ce sare de 2600cmc are impozitul aberant din punctul meu de vedere )

 

sau cash 8000e negociabil

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

up !

 

valabil in continuare - ideale sunt schimburile cu masini automate pana in 2500cmc

 

24.01.2011 masina a primit :

 

- set de jante de iarna de tabla OEM cu capace OEM - gume Continental WinterContact TS810S 205/55/16

 

Cash : 8000 negociabil ( dar nu la modul iti ofer 7000 din start si mai scadem la fata locului )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

up !

 

16.02.2011 masina a primit :

 

- schimb ulei diferential Castrol

- set de becuri pe faza scurta Osram NightBraker

 

valabil in continuare - ideale sunt schimburile cu masini automate pana in 2500cmc

 

Cash : 8000 negociabil ( dar nu la modul iti ofer 7000 din start si mai scadem la fata locului )

Link to comment
Share on other sites

up !

 

22.02.2011 masina a primit :

 

- schimbat toate bucsile de la grupul diferential - 7 la numar

- efectuat geometrie pe ambele punti la Autosoft

 

valabil in continuare - ideale sunt schimburile cu masini automate pana in 2500cmc

 

Cash : 8000 negociabil ( dar nu la modul iti ofer 7000 din start si mai scadem la fata locului )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

up !

 

valabil in continuare - ideale sunt schimburile cu masini automate pana in 2500cmc

 

Cash : 8000 negociabil ( dar nu la modul iti ofer 7000 din start si mai scadem la fata locului )

 

saptamana viitoare masina o sa primeasca :

 

- valva DISA oem noua ( comandata )

- curatare Idle Control Valve ( ICV )

- curatare throttle control body

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.