Jump to content

problema parcare :)


duxdeorum

Recommended Posts

In dimineata zilei de azi m-am amuzat foarte tare cand am aflat ca vecinul / vecina care are garajul din dreapta bmw-ului gri nu are loc sa intre in respectivul garaj. Vedeti poza atasata...Problema esta ca toata parcarea de la blocurile alaturate, unde locuiesc, este sparta pentru ca meseriasii asfalteaza si nu aveam unde sa parchez, motiv pentru care am lasat-o acolo pentru cateva ore.

Imediat am aflat ca si un alt vecin a gasit un biltetel cu ceva de genul "Nu mai parca aici, blochezi garajul!" dupa ce a parcat in locul acela. Avand in vedere faptul ca este loc sa parchezi si tirul sunt curios ce masina are domnul / doamna respectiva daca nu poate intra in garaj cand o masina este parcata la 10 metri distanta :twoup:

Scuze daca trebuia sa postez topicul altundeva, dar mi s-a parut foarte hazlie faza :)

 

http://fotoimagehost.ro/thumb-8365.jpg

Link to comment
Share on other sites

este rea vointa din partea proprietarului de garaj , mai mult ca sigur nu ii place sa vada ceva in fata garajului ,d-aia face fite.. din pacate locul din fata garajului este spatiu public.

clar e spatiu public dar pe unde sa intre in garaj :) si mie mi s-a intamplat sa imi parcheze de multe ori in fata garajului si intr-o noapte m-a prins mai afumat, am luat trei masini si i-am inconjurat masina celui care a parcat in fata garajului meu,doar o parte a ramas deschisa ..... si culemea desi am parcat milimetric in fata,in spate si in dreapta dimineata masina era disparuta de acolo !! :twoup: cred ca a luat o masina pe sus, a scos-o pe a lui si dupa aia a mutat-o la loc. nici o zgarietura!

Link to comment
Share on other sites

E prin complex zona de care zici ? mi se pare cunoscuta, am stat si eu pe acolo si sunt mosi din aia NEBUNI care le trebuie 10m sa bage o masina in garaj :twoup:))

nu, e in marasti. intrarea doinei mai exact. stiu ca si in complex e cam la fel, chiar mai rau. cauciucuri gaurite, desene "artistice" cu cheia etc. toate astea ca trebuiau sa faca o manevra in plus sau nici macar atat :)

Link to comment
Share on other sites

un prieten , la un vecin dinasta binevoitor care niciodata nu avea loc suficient de parcare , i-a facut un cadou superb! un sprai de spuma poliuretanica expandata (dinaia de etansat termopanele) pe la toate incheieturile usilor , capotei porbagajului, si pe unde a mai putut sa puna! Ar fi trebuit sa vedeti fata omului dimineata linga masina! se uita ca rama in bordura! dar de atunci s-a cumintit! nu mai zgarie masinile, nu mai inteapa rotile, nu mai face scandal!
Link to comment
Share on other sites

un prieten , la un vecin dinasta binevoitor care niciodata nu avea loc suficient de parcare , i-a facut un cadou superb! un sprai de spuma poliuretanica expandata (dinaia de etansat termopanele) pe la toate incheieturile usilor , capotei porbagajului, si pe unde a mai putut sa puna! Ar fi trebuit sa vedeti fata omului dimineata linga masina! se uita ca rama in bordura! dar de atunci s-a cumintit! nu mai zgarie masinile, nu mai inteapa rotile, nu mai face scandal!

 

Ce idee geniala mi'ai dat ! Trebuie sa tai masina cu flexul .., spuma aia nu se mai dezlipeste !

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

un prieten , la un vecin dinasta binevoitor care niciodata nu avea loc suficient de parcare , i-a facut un cadou superb! un sprai de spuma poliuretanica expandata (dinaia de etansat termopanele) pe la toate incheieturile usilor , capotei porbagajului, si pe unde a mai putut sa puna! Ar fi trebuit sa vedeti fata omului dimineata linga masina! se uita ca rama in bordura! dar de atunci s-a cumintit! nu mai zgarie masinile, nu mai inteapa rotile, nu mai face scandal!

tare asta

tare as fi vrut sa vada fata aluia

iti dai seama cand s-a intarit spuma aia

oare cum a desfacut usile :twoup: :)

Link to comment
Share on other sites

duxdeorum @ explicatia e simpla pt biletel, fii sigur ca e unul care intra cu fata in garaj, si iese cu spatele. dat fiind ca garajele alea au usile facute d unul mai cretinel, acestea nu se deschid decat max la 90', ca atare omul are lejer nevoie d 2 lungimi d masina ca sa se miste liber , dupa mintea lui.....e mai simplu sa dai cu spatele in loc liber si sa intrii cu fata intr-un garaj care sigur e ticsit de diverse...
Link to comment
Share on other sites

Mor pe cretinii care gareaza cu fata. Nici nu exista garare cu fata, pentru ca este interzis sa iesi cu spatele dintr-un garaj, mai nou. Pe vremea mea, cand am luat permisul aveai voie dar ghidat, acuma nu mai ai voie. Nu inteleg cum li se poate parea mai simplu sa bage masina cu fata si sa iasa cu spatele. Cred ca singurul loc unde intr-adevar este practic sa faci asta, e la Cora, Carrefour, etc, cand vii cu un carut plin si aranjezi in portbagaj pungi.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.