Jump to content

Am dat masina


turnerbj

Recommended Posts

Am dat 316-le, E36 si sunt nehotarat ce sa iau, poate va mai dati si voi cu parerea si ma ajutati sa ma hotarasc.

Banii imi ajung pt. un E36 sau E34, asta e, deocamdata imi e suficient.

Vreau un 325i sau 320i, desi nu prea ma incanta sa iau un motor de 150 cp care consuma cat ala de 192 cp, iar daca e sa fie un E34, musai un 525i. Chestiunea e ca as fi mai incantat de un E36, cel putin ca aspect exterior si interior, dar ma incanta si ideea unei masini mai confortabile si mai asezata pe sosea, 5-urile parca sunt si ceva mai ieftine, iar 325-uri nu prea se gasesc sau sunt scumpe.

Asadar, cine are, a avut , a trecut de la o serie la alta, rog sa ma ajute cu sfaturi.

P.S. este un 325 verde pe autovit, fara aer, la 5900, mi se pare cam mult, proprietarul nu prea lasa mare lucru din pret, cica tot ce e pe masina e pus de pe una din '96. Stie cineva care e treaba cu asta?

Sa nu uit, poate imi spuneti si cam ce bani merita una din modelele de mai sus, in functie de an, dotari, etc.

Multumesc! :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sincer incep in felul urmator;si eu cand mi-am luat 5er asta am fost foarte nelamurit,vroiam sportivitate dar vroiam si o masina cofortabila si mai "serioasa".

la ora aia toata lumea ma indemna catre un 5er,ma dadusem si cu pisica si sincer e mai zgomotoasa inauntru ca si un 5er,fie el cu suspensie pe gaz,si mai rigida.

la ora actual sunt multumit de alegerea facuta.

325 sunt mai toate lovite si lipite de stalpi,nu cred ca gasesti unul care sa arate bine in romania.in schimb 525 sigur gasesti unul intretinut.

dar asteapta-te la un consum zdravan :blink:

Link to comment
Share on other sites

zdravan? sincer nu cred ca ia mai mult de 12 in oras, asta la un mers mai rellax

125842[/snapback]

 

asta daca o impingi juma de drum... :)

hai sa fim seriosi,daca tu scoti cu un 325/525 consum de 12 fie el in Tm dau o lada de"bere" ce naiba... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Chiar shi La mers forjat nu am consumat niciodata 30 la suta...

 

Normal in orash am consum de 13-14 (Bucureshti). In afara 8-9. Shi e M20...

126844[/snapback]

13 - 14 imi lua E34-le, in timisoara.

 

LE: am uitat sa zic - tot cu motorul in 12valve, de 2500

Edited by cosmin rotaru
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Topic de actualitate :w00t: , inca nu am luat nimic :) .

Imi poate da cineva detalii despre masinile astea:

- Sibiu: http://www.autovit.ro/html/4/1/3/6/424136.php

- Satu Mare:http://www.autovit.ro/html/1/5/2/5/421525.php

E de mare ajutor sa vada cineva o masina pe care vrei sa o cumperi inainte sa mergi sute de km, ca apoi sa ramai dezamagit de starea masinii, am experimentat asta. :D

De aceea, trebuie sa spun ca, datorita acestui forum, am scutit bani, efort, nervi, timp, baietii la care am apelat au fost super in a da informatii. Le multumesc celor din bucuresti, timisoara si acum sibiu, se stiu ei :D :) :blink:

Si inca ceva, harta pt. cazuri de urgenta, cu nr. de tel., e folositoare si pt. cei care cauta o masina. :bounce: :)

Link to comment
Share on other sites

acuma pe bune...tie iti place tunareala aia?Avea WLF un E34 verde foarte frumos...

140019[/snapback]

ce tunareala ? ala din Sibiu e chiar frumos si n-are nici o 'tunareala'. stopurile sunt aiurea dar aia nu-i o problema, are nevoie de niste triple originale cu semnale albe si e ok :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.