Jump to content

Sfaturi


cristik

Recommended Posts

Salut ,

Sunt pe cale sa-mi achizitionez unu din aceste modele din Germania , an 2007-2008.

Rog posesorii de acest model sa ma indrume pe care dintre ele sa-l cumpar si as mai dori sa-mi spuneti cam la ce sa ma uit indiferent de model sa pot cumpara o masina cat mai buna si ce trebuie sa mai verific vizual la ea.

Multumesc pentru sfaturile voastre de cunoscatori

Link to comment
Share on other sites

Eu as merge pe 320d. Daca poti suporta diferenta de pret, merita 320. Consum si consumabile la aceleasi preturi, consum asemanator, prea mici diferente, performante mai bune la 320. Raportul dintre cheltuieli si performanta e mai bun la 320. Evident performanta intre ghilimele.
Link to comment
Share on other sites

Am ales 318d.Daca ar fi sa mai aleg inca o data as alege 320d clar.In cazul meu e46.Costurile de intretinere sunt tot pe acolo, consumul tot pe acolo, dar la putere se simte diferenta.Merita diferenta de pret si banii astia nu o sa ii pierzi la revanzare.

Pe viitor probabil o sa trec si eu la e90 si clar o sa fie 320d.Apropo daca stie cineva sa nu mai fac alt topic 323d este?Ca 123d este, parca si 523d am auzit ca este(F10).

Link to comment
Share on other sites

Pe viitor probabil o sa trec si eu la e90 si clar o sa fie 320d.Apropo daca stie cineva sa nu mai fac alt topic 323d este?Ca 123d este, parca si 523d am auzit ca este(F10).

Nu este E90 323d. Doar 123d si eventual F10 daca zici tu....

Insa exista Alpina D3 (E90), este motorul de 1995cmc bi-turbo modificat de Alpina, BMW l-au preluat de la ei si l-au pus pe seria 1. Este valabil si pentru motoarele de 2993 cmc bi-turbo, tot de Alpina modificate.

Edited by IulianC
Link to comment
Share on other sites

Merci de sfaturi , am gasit pe autovit , masini pana in 13k euro , pana in 90000 de kilometrii , aduse din Germania , an 2007. Merita sa ma interesez de una , la banii astia ? Credeti ca daca ma duc personal cu cineva pana in Germania si mi`o iau singur , o iau mai ieftin?
Link to comment
Share on other sites

Merci de sfaturi , am gasit pe autovit , masini pana in 13k euro , pana in 90000 de kilometrii , aduse din Germania , an 2007. Merita sa ma interesez de una , la banii astia ? Credeti ca daca ma duc personal cu cineva pana in Germania si mi`o iau singur , o iau mai ieftin?

 

...mdea, si probabil si cu carte service :twoup:

 

...mergi in Germania si ia-ti masina "curata" chiar daca platesti un pic mai mult

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.