Jump to content

De unde'l iau?


roshu2010

Recommended Posts

Subscriu, nu are navigatie, dpf nu a avut e46 si in plus cele cu dpf sunt euro4.

As mai aduga ca ... nu are mai nimic, macar comenzi pe volan si pilot automat sau gemuri spate. Parerea mea ca mai dai un banut in plus si iei 320d euro4 6 trepte si macar comenzi pe volan.

Nu vreau sa insist, sunt banii (si munca ta ) la mijloc.

Daca te uiti pe autovit sunt 21 de 320d -uri intre 7000 si 8500 din 2004, binenteles ca sunt si multe tzepe cum e de exemplu unul cu stopuri portocalii, ori asta sigur nu e mai nou de 2003, ori e ceva imbarligatura de are toate semnalizarile portocalii dar totusi pe schimbator arata 6 trepte.

Tine cont ca iti iei bmw, curand puterea ti se va parea mica, dar la 320d "te tine" mai mult.

 

Pe de alta parte, daca esti genul pentru care 100cp sunt arhi-suficienti, mai bine mergi pe 318d, sunt ceva mai fiabile deoarece in general nu sunt luate de cei car vor sa alerge masina, in plus un 318d este echivalentului unui 320d caruia sarcina nu i-a ajuns niciodata la 80%.

 

Adevarul e ca nici eu nu mi-as da masina cu 8k decat daca as avea neaparata nevoie sa o vand.

 

da problema e ca omu asta nici nu are cartea service la masina si asta nu mi-a placut....mai mult de 7500 de euro nu vreau sa dau pe masina...pe ideea ca 318 D nu sunt asa de ''forjate'' ca majoritatea 320 D am plecat si eu...pt mine sunt destui 116 cai...sper sa gasesc un 318 intretinut in jur de 7500 E

multumesc de raspunsuri

Link to comment
Share on other sites

...pe ideea ca 318 D nu sunt asa de ''forjate'' ca majoritatea 320 D am plecat si eu...pt mine sunt destui 116 cai...

 

Atunci mergi pe 318 D mai bine echipat.

Ordinea ar fi:

1. 6 viteze

2. Butoane pe volan

3. Navigatie, xenon, senzori, cotiera, scaune incalzite cu reglaj lombar, eventual volan sport, toate geamurile electrice - in ce ordine preferi.

Senzorii pentru lumini si stergatoare nu fac mare lucru.

Edited by MOTANUL
Link to comment
Share on other sites

Salutare,

in caz ca nu ti-ai luat masina... vreau sa bag vand masina mea .

este vorba de un 318D din noiembrie 2004.

motor - 2000 cmc

doresc sa vand masina deoarece mi s-a marit famila si am nevoie de mai mult spatiu.

Masina este adusa personal din Germania de mine in sep 2007... intretinuta ca si copilul meu... arata si merge impecabil.

Climatronic,

Volan in 3 spite cu comenzi,

Navigatie,

Cutie viteze - steptronic.

Scaune incalzite, etc

cosumul se situeaza undeva la 5 - 7% mixt

Toate reviziile au fost facute de cand am adus-o in tara numai la 9000 Kmp parcusi.

daca te intereseaza nr meu de tel este 0722815169

Link to comment
Share on other sites

nu exista 318d e46 cu 6 viteze

 

ca si fapt divers,eu ieri mi-am vandut e46-le 2003.12,unic proprietar in ro,am adus-o in 2007,la tester a iesit ff bine,- 6600e,8500e deja este aberant

 

6600? Am vazut NFL-uri vandute cu 5500-6000. Imi pare rau ca s-a ajuns in asa hal pe piata...mi se pare ca nu se reflecta deloc valoarea reala a masinii!

Link to comment
Share on other sites

nu exista 318d e46 cu 6 viteze

 

ca si fapt divers,eu ieri mi-am vandut e46-le 2003.12,unic proprietar in ro,am adus-o in 2007,la tester a iesit ff bine,- 6600e,8500e deja este aberant

 

6600? Am vazut NFL-uri vandute cu 5500-6000. Imi pare rau ca s-a ajuns in asa hal pe piata...mi se pare ca nu se reflecta deloc valoarea reala a masinii!

 

 

 

asta pentru ca NU se reflecta valoarea in pretul de vanzare. Asta-ti spune in ca hal am ajuns cu totii. evident ca unii profita si speculeaza la maxim

 

a vinde masina in perioada asta inseamna ori urgenta, ori pierdere de bani cu buna stiinta

 

sunt pe net 320d berline 2003 cu 5900e :twoup: 3-er cabrio 2001-2003 cu 7,5-8,5k euro :twoup: nici mie nu mi se pare ca reflecta valoarea reala a masinii,dar ce sa-i faci daca astea sunt preturile,am pusa-o anul trecut,tot pe vremea asta cu 8800e la vanzare,de 3 ori,adica 45zile,nu am primit un telefon cu o oferta cash...atunci am refuzat sa o mai vand,dar acum statea degeaba,nu a facut 1000km din iarna si pana acum,ii cedase si bateria

 

 

 

 

nu exista 318d e46 cu 6 viteze

 

ca si fapt divers,eu ieri mi-am vandut e46-le 2003.12,unic proprietar in ro,am adus-o in 2007,la tester a iesit ff bine,- 6600e,8500e deja este aberant

 

6600? Am vazut NFL-uri vandute cu 5500-6000. Imi pare rau ca s-a ajuns in asa hal pe piata...mi se pare ca nu se reflecta deloc valoarea reala a masinii!

 

 

 

asta pentru ca NU se reflecta valoarea in pretul de vanzare. Asta-ti spune in ca hal am ajuns cu totii. evident ca unii profita si speculeaza la maxim

 

a vinde masina in perioada asta inseamna ori urgenta, ori pierdere de bani cu buna stiinta

 

sunt pe net 320d berline 2003 cu 5900e :twoup: 3-er cabrio 2001-2003 cu 7,5-8,5k euro :) nici mie nu mi se pare ca reflecta valoarea reala a masinii,dar ce sa-i faci daca astea sunt preturile,am pusa-o anul trecut,tot pe vremea asta cu 8800e la vanzare,de 3 ori,adica 45zile,nu am primit un telefon cu o oferta cash...atunci am refuzat sa o mai vand,dar acum statea degeaba,nu a facut 1000km din iarna si pana acum,ii cedase si bateria

Link to comment
Share on other sites

preferi una cu 120-130k km in bord,dat inapoi,dati si din cheie,bloc lumini,cutie viteza ,carte service dar intr-o stare mai putin buna cu 3 prop. in ro si unu in de. sau una cu km mai multi,intr-o stare f buna,unic prop in ro si de. ?

 

vrei masina buna,buna,km reali,te duci in de. la o reprz bmw si iti iei un 316-318i 2004-2005 60-80k km cu 9-10k euro neg

Link to comment
Share on other sites

nu inteleg care e treaba cu linkul pe care l-ai pus:)

 

preferi una cu 120-130k km in bord,dat inapoi,dati si din cheie,bloc lumini,cutie viteza ,carte service dar intr-o stare mai putin buna cu 3 prop. in ro si unu in de. sau una cu km mai multi,intr-o stare f buna,unic prop in ro si de. ?

 

vrei masina buna,buna,km reali,te duci in de. la o reprz bmw si iti iei un 316-318i 2004-2005 60-80k km cu 9-10k euro neg

 

in primul rand nu vreau benzinara, in al doilea rand nu peste 8000 E si in bugetul asta nu pot sa ma duc in germania sa ma intorc cu o masina buna de acolo si sa o inscriu in tara...stiu ce vorbesc....un 318 D nu cu prea multe dotari dar ingrijit o sa gasesc la banii astia si este ceea ce imi doresc...

cheers!

Edited by roshu2010
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.