Jump to content

e46 Touring & 350z


Bogdy66

Recommended Posts

318d Touring

 

Decembrie 2003 facelift

- 116 cp

- Albastru inchis ( nu ma injurati chiar nu stiu numele culorii ) trebuie sa-l intreb pe Ionatan caci sunt aproape la fel :twoup:

- 1xx km

- In posesie de aproape 3 ani

- Fara prea multe probleme

Intrebat de multa lume de ce mi-am luat "Break" raspunsul a fost simpu : pt ca-mi place! :twoup:

Revin cu mai multe detalii . Chiar ma simteam dator fata de multe persoane ca nu mi-am pus-o inca pe forum .

 

 

 

Pe langa masina de familie a trebuit sa fac un compromis si sa am si o alta pentru joaca :twoup:

 

Nissan 350z

 

Noiembrie 2004 / 05 US

- 286 cp (fabrica)

- 330 cp (actuali)

- Rosu

- Clima

- DVD/NAVI - 6.1 BOSE

- Piele crem

- Jante 18

- Nismo air intake

- Nismo ECU. A S1

- Nismo Cat-Back Exhaust

 

O sa adaug cand nu sunt pe fuga si alte detalii :)

Incerc sa pun si cateva poze facute cu telefonul.

 

Nu ma prea inteleg cu pozele , sper sa reusesc :twoup:

 

:twoup:

post-10641-1287194445_thumb.jpg

post-10641-1287194548_thumb.jpg

post-10641-1287195060_thumb.jpg

post-10641-1287195219_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

frumos bmw u man.....tzapa chinezaria si cumpara un bmw adevarat de banii aia....

nu cred ca e tzapa chinezaria japoneza

frumoase ambele masini

 

nu am zis ca e tzeapa......a tzapa inseamna a arunca, e un regionalism din zona clujului...deci suna ceva de genu: arunca chinezaria si cumpara un bmw adevarat

 

tzapa chinezaria si cumpara un bmw adevarat de banii aia

cred ca nu esti intreg la minte :twoup:)

 

poate nu is 100% intreg la minte. de ce intrebi??

Link to comment
Share on other sites

mortale pozele cu Huan Lin Chu aka "chinezaria"(n-o zic la modul peiorativ)... parca-s piese de puzzle.

 

350Z nu e chiar pe gustul meu, de altfel nici majoritatea "chinezariilor", dar dupa faima care si-au castigat-o probabil nu-s rele.

 

in rezumat: faine amandoua, sa le "utilizezi" sanatos!

Link to comment
Share on other sites

poate nu is 100% intreg la minte. de ce intrebi??

pentru ca nu ai de ce sa "arunci" 350-u....tu esti unul dintre aia care cred ca exista BMW si restul.....parerea mea este ca te inseli amarnic.

 

 

nu sunt unul din ala care crede ca exista bmw si restul....mai sunt masini bune doar ca 350 este chinezarie pe langa bmw. si asta e parerea mea. Probabil ca daca as primi unu l-as vinde si as cumpara un bmw dar nu as da niciodata banii pe un 350z....

Link to comment
Share on other sites

nu sunt unul din ala care crede ca exista bmw si restul....mai sunt masini bune doar ca 350 este chinezarie pe langa bmw. si asta e parerea mea. Probabil ca daca as primi unu l-as vinde si as cumpara un bmw dar nu as da niciodata banii pe un 350z....

dar nu ii poti spune lui sa il vanda sa isi cumpere un bmw adevarat.are unul deja si fiecare cu placerile lui.nu cred ca japoneza este chinezaraie....este diferenta prea mare.

in plus,te poti abtine sau spui ca nu iti place,dar tu ai pus problema total aiurea.

Link to comment
Share on other sites

nu sunt unul din ala care crede ca exista bmw si restul....mai sunt masini bune doar ca 350 este chinezarie pe langa bmw. si asta e parerea mea. Probabil ca daca as primi unu l-as vinde si as cumpara un bmw dar nu as da niciodata banii pe un 350z....

dar nu ii poti spune lui sa il vanda sa isi cumpere un bmw adevarat.are unul deja si fiecare cu placerile lui.nu cred ca japoneza este chinezaraie....este diferenta prea mare.

in plus,te poti abtine sau spui ca nu iti place,dar tu ai pus problema total aiurea.

 

 

nu vreau sa ma abtin.....a expus pozele aici si atunci trebuie sa accepte atat critici cat si laude. personal nu imi place...ce atata stres pe tema asta?????hai sa o lasam balta.....

 

sa le stapanesti sanatos !!!

 

pt colegul de mai sus,ce-i proprune sa dea 350z si sa-si ia e46 cabrio/coupe 3000cm benzina,nu cred ca are rost

nu-i propun nimic....sa faca fix ce vrea....

Link to comment
Share on other sites

Bogdy orientblau e culoarea touring-ului tau.

 

Acum ar cam trebui sa recunosti deschis ca ai lasat BMW-ul de izbeliste, mai trec din cand in cand pe langa el, sta cam suparat acolo in parcare. Parca vrea sa mearga la o plimbare dar nu-l scoate nimeni.

 

Ca sa te ierte cand vii de peste ocean o zis sa-i aduci o surioara sau un fratior cu 6 cilindrri. Mi-a zis mie :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Mersi frumos , toate la timpul lor :twoup:

quote name='poope' date='16/Oct/2010, 21:09' post='1252486']

frumos bmw u man.....tzapa chinezaria si cumpara un bmw adevarat de banii aia....

 

 

 

 

Multumesc !

frumos bmw u man.....tzapa chinezaria si cumpara un bmw adevarat de banii aia....

nu cred ca e tzapa chinezaria japoneza

frumoase ambele masini

 

 

+1

.....tzapa chinezaria si cumpara un bmw adevarat de banii aia....

 

Este cam de ras chinezaria aia, este drept, la BMW mai gaseste si piese de la donatii. :twoup:

 

 

Frumos BMW-ul touring motor econimic; de Nissan ce sa zic e superba.

Multumesc Alex , in Ce priveste consumul ai dreptate !

 

Frumos BMW-ul touring motor econimic; de Nissan ce sa zic e superba.

Multumesc Alex , in Ce priveste consumul ai dreptate !

 

mortale pozele cu Huan Lin Chu aka "chinezaria"(n-o zic la modul peiorativ)... parca-s piese de puzzle.

 

350Z nu e chiar pe gustul meu, de altfel nici majoritatea "chinezariilor", dar dupa faima care si-au castigat-o probabil nu-s rele.

 

in rezumat: faine amandoua, sa le "utilizezi" sanatos!

 

Este foarte fun de conduc , legat de sistemele de siguranta .... Nu Sunt nici cele mai reusite dar probabil asta e bun la masina asta ...

Oricum multumesc pt aprecieri :twoup:

 

felicitari Bogdy pt 350z! trebuie sa fie foarte fun... cat a costat ? :)

Multumesc , masina a costat aproape 14 mii $ , este foarte fun de condus sportiv , dar daca faci greseala Sa conduci cateva mii de km intr-o saptamana .... Iti cam trece zambetul de Pe buze :twoup:)

In rest : ulei ... Filtre .... Benzina si pedale :twoup:)

Link to comment
Share on other sites

poate nu is 100% intreg la minte. de ce intrebi??

pentru ca nu ai de ce sa "arunci" 350-u....tu esti unul dintre aia care cred ca exista BMW si restul.....parerea mea este ca te inseli amarnic.

 

 

nu sunt unul din ala care crede ca exista bmw si restul....mai sunt masini bune doar ca 350 este chinezarie pe langa bmw. si asta e parerea mea. Probabil ca daca as primi unu l-as vinde si as cumpara un bmw dar nu as da niciodata banii pe un 350z....

Chiar nu e nici o suparare , fiecare are dreptul Sa spuna si Sa-i placa ceea Ce vrea . Intre mustang gt 2003 , 350z si mustang 2008 , am ales z-ul , Pe scurt fiecare isi cumpara Ce-i place :twoup:

 

Deci nu m-am suparat :)

Link to comment
Share on other sites

Cu 'autobuzu' am mers, i-am si schimbat uleiul atunci, daca mai stii :twoup:

 

Poate aduci Nissanu' pe aici prin ?ar?, c?-i frumos ! :twoup:

 

 

Bafta Bogdi ! :twoup:

 

Mersi Andrei :)

Dricul si corsa o Sa Le vand imediat cum ajung in Tara , Nissan-ul probabil doar daca ma intorc acasa o Sa-l aduc ... Dar nu merita , probabil o Sa-i urmez sfatul colegului ... In e60 touring m-ar implinii :twoup:

 

nu-s cam mici discurile la 350z?

 

poate sunt jantele prea mari si le dimensionez gresit....

 

are si cd-changer? :twoup:

 

Salut !

 

Jantele Sunt Pe 18 , legat de discuri , chiar nu am dat atentie , CD player-ul are 6 CD-uri plus caseta .

Link to comment
Share on other sites

Bogdy orientblau e culoarea touring-ului tau.

 

Acum ar cam trebui sa recunosti deschis ca ai lasat BMW-ul de izbeliste, mai trec din cand in cand pe langa el, sta cam suparat acolo in parcare. Parca vrea sa mearga la o plimbare dar nu-l scoate nimeni.

 

Ca sa te ierte cand vii de peste ocean o zis sa-i aduci o surioara sau un fratior cu 6 cilindrri. Mi-a zis mie :twoup:

Salut , daaaa stiu de baw CA sta prafuita in parcare :) o scoate o data Pe saptamana un prieten de o plimba putin , momentan viitorul masinii este decis , o Scot la vanzare dupa Ce-i schimb bucsi , brat stanga si primeste schimb filtre , ulei etc :twoup: probabil o Sa iau in alt baw nitzel Mai mare si mai nou Cand o Sa raman acasa o perioada Mai lunga !

 

Toate bune la tine ?

 

 

Andrei : galonul este aproape de 3 $ :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Bogdy orientblau e culoarea touring-ului tau.

 

Acum ar cam trebui sa recunosti deschis ca ai lasat BMW-ul de izbeliste, mai trec din cand in cand pe langa el, sta cam suparat acolo in parcare. Parca vrea sa mearga la o plimbare dar nu-l scoate nimeni.

 

Ca sa te ierte cand vii de peste ocean o zis sa-i aduci o surioara sau un fratior cu 6 cilindrri. Mi-a zis mie :twoup:

Salut , daaaa stiu de baw CA sta prafuita in parcare :) o scoate o data Pe saptamana un prieten de o plimba putin , momentan viitorul masinii este decis , o Scot la vanzare dupa Ce-i schimb bucsi , brat stanga si primeste schimb filtre , ulei etc :twoup: probabil o Sa iau in alt baw nitzel Mai mare si mai nou Cand o Sa raman acasa o perioada Mai lunga !

 

Toate bune la tine ?

 

 

Andrei : galonul este aproape de 3 $ :twoup:

 

 

Cat se poate de bine. Merci de intrebare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.