Jump to content

Cumparare E60 LCI 530d


IulianC

Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut iulian....sti ca am avut un e46....si de 2 luni am un e60 525d automat 2005 locuim in constanta amandoi....asa ca o sa te lamuresc cu consumul. am cumparat masina si 5 zile am alergat mult peste stilul meu de condus, eram innebunit. M-am linistit si trebuia sa plec la tara si i-am facut plinul....dupa 230km in exterior....consum de 7,5l la 5persoane, rezervor full, portbagaj full...mers constant cu 130km/ora. Consum la pompa......in oras la 100km efectuati la pompa au intrat doar 10,3....acum am 10, 6......intradevar e mai liber orasul.....vara o sa fie 12-12,5.....poate in bucuresti sa consume 14l....iulian...daca vrei ne putem intalni sa vezi. P.S. Sunt suficienti cei 177cp....6l isi face treaba. Salut! Edited by 07dny
Link to comment
Share on other sites

salut iulian....sti ca am avut un e46....si de 2 luni am un e60 525d automat 2005 locuim in constanta amandoi....asa ca o sa te lamuresc cu consumul. am cumparat masina si 5 zile am alergat mult peste stilul meu de condus, eram innebunit. M-am linistit si trebuia sa plec la tara si i-am facut plinul....dupa 230km in exterior....consum de 7,5l la 5persoane, rezervor full, portbagaj full...mers constant cu 130km/ora. Consum la pompa......in oras la 100km efectuati la pompa au intrat doar 10,3....acum am 10, 6......intradevar e mai liber orasul.....vara o sa fie 12-12,5.....poate in bucuresti sa consume 14l....iulian...daca vrei ne putem intalni sa vezi. P.S. Sunt suficienti cei 177cp....6l isi face treaba. Salut!

Da stiu ca ai avut un E46, stiu ca ai fost si la Arad sa vezi o masina si te-ai intors dezamagit de seriozitatea vanzatorului.

Despre consum si eu am cam acelasi consum ca al tau, maine se face o saptamana de cand am masina. Prima zi am mers si eu mai tare s-o testez, dupa care mers normal.

Poate ne vedem ca oricum trec des pe la tine prin cartier.

 

P.S. pana la urma mi-am luat 525d din 11/2005. Multumesc tuturor pentru sfaturi! Desi vroiam facelift, n-am avut destui bani.

Edited by IulianC
Link to comment
Share on other sites

Da stiu ca ai avut un E46, stiu ca ai fost si la Arad sa vezi o masina si te-ai intors dezamagit de seriozitatea vanzatorului.

Despre consum si eu am cam acelasi consum ca al tau, maine se face o saptamana de cand am masina. Prima zi am mers si eu mai tare s-o testez, dupa care mers normal.

Poate ne vedem ca oricum trec des pe la tine prin cartier.

 

P.S. pana la urma mi-am luat 525d din 11/2005. Multumesc tuturor pentru sfaturi! Desi vroiam facelift, n-am avut destui bani.

Bravo!

Acum am ramas eu care imi caut E60 cu lifting facial :twoup:

Eu mai astept sa gasesc asa cum imi doresc. Tot dupa 320dA vin si eu :)

Apropo toate e60 525 cu FaceLift au motor de 3000? Cam tot ce am gasit asa avea. caut automata si mai toate au maneta tip joystick?

Astea au cumva 7+1 viteze?

Astea cam ce consum au:D?

Edited by dvally
Link to comment
Share on other sites

dvally mult succes in cautari! Nu trebuie sa te grabesti, trebuie sa cauti cu atentie si rabdare.

E60LCI are si lifting facial si dorsal :twoup: Si la interior.

Mersi!

Cum este in seria 5 dupa seria 3?

Ce ti se pare mai misto/nasol?

Mie mi se pare o evolutie de la 3er la 5er.

+ la 5 fata de 3:

confort

motorizarea

steptronic-ul

directia mai usoara (are Servotronic), la 3er era foarte rigida directia (insa simteam mai bine masina)

 

- la 5 fata de 3:

dimensiunile, e ceva mai mare decat 3er-ul si uneori e nevoie de mai multa atentie.

 

Insa fiecare model este frumos, cred ca am sa ma intorc cu drag la 3er, insa nu mai vreau motor L4.

 

 

Problema e sa nu dai inapoi ca iulianC, sa vrei e60 LCI si sa iei e60 nonLCI :)

Eu n-am avut bani de LCI, initial asta am vrut. Viitoarea poate va fi F10 nonLCI, la fel ca si asta :)

Link to comment
Share on other sites

salut iulian....sti ca am avut un e46....si de 2 luni am un e60 525d automat 2005 locuim in constanta amandoi....asa ca o sa te lamuresc cu consumul. am cumparat masina si 5 zile am alergat mult peste stilul meu de condus, eram innebunit. M-am linistit si trebuia sa plec la tara si i-am facut plinul....dupa 230km in exterior....consum de 7,5l la 5persoane, rezervor full, portbagaj full...mers constant cu 130km/ora. Consum la pompa......in oras la 100km efectuati la pompa au intrat doar 10,3....acum am 10, 6......intradevar e mai liber orasul.....vara o sa fie 12-12,5.....poate in bucuresti sa consume 14l....iulian...daca vrei ne putem intalni sa vezi. P.S. Sunt suficienti cei 177cp....6l isi face treaba. Salut!

Da stiu ca ai avut un E46, stiu ca ai fost si la Arad sa vezi o masina si te-ai intors dezamagit de seriozitatea vanzatorului.

Despre consum si eu am cam acelasi consum ca al tau, maine se face o saptamana de cand am masina. Prima zi am mers si eu mai tare s-o testez, dupa care mers normal.

Poate ne vedem ca oricum trec des pe la tine prin cartier.

 

P.S. pana la urma mi-am luat 525d din 11/2005. Multumesc tuturor pentru sfaturi! Desi vroiam facelift, n-am avut destui bani.

 

Niste poze,detalii? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.