Jump to content

[Vand] piese OEM import Germania


Recommended Posts

Ma bucur ca te-ai amuzat copios, asta se intampla probabil ca uiti cine esti de fapt.

Ai uitat ca pe alte forumuri ai combinat altfel nick-urile cu numerele de telefon.

Uite, aici activezi cu userul edy1092, dar cu numarul de telefon si adresa pe care le folosesti pe acest forum la userul alex.teile :

http://forum.4tuning.ro/641-piese-bmw-vanz...w-promotie.html

post-787-1292674819_thumb.jpg

 

Acum ce o sa zici, ca edy1092, adica clientul tau, si-a deschis o taraba in fata magazinului tau? :twoup:

 

 

nu stiu ce te deranjaza , dar cred ca cel mai bine ai putea sa iti rezolvi nelamurirea prin urmatorul aspect:

 

telefon alex 0723 574 527

 

telefon edy 0721 331 164

 

Stiu ca pe 4 tunning exista numarul meu de telefon pe contul lui edy, dar nu ma impiedica nimic sa las numarul meu cuiva daca nu sunt disponibil , sau nu impiedica pe nimeni sa treaca un alt numar de telefon pentru contact pe un cont pe care il are pe un site

 

 

De exemplu eu pot sa imi pun acum pe contul de aici numarul unuia dintre voi si atunci sa se creada ca am 2 conturi. Corect?

 

Iar despre aspectul in care Edy are numarul meu trecut pe un site, pot spune decat ca a avut acordul meu pentru a face lucrul asta , atat timp cat pe mine nu ma deranjaza , nu inteleg de ce te simti tu deranjat.

 

 

Sincer imi vine greu sa cred ca oamenii sunt atat de carcotasi, eu unul nu m-am luat de nimeni pana acum si nu am alimentat nici un conflict, desi stiu ca unii asta isi doresc .

 

Daca ai o reclamatie de facut la adresa mea , atunci poti sa o faci vis a vis de produsele comercializate de catre mine sau de un mod inechitabil in care te-am tratat , dar pana acum nu ai facut vre-o comanda si eu sa te pacalesc sau sa nu onorez respectiva comanda .

 

Sper ca nu mi-ai luat-o in nume de rau , dar cred ca e normal sa am posibilitatea sa ma apar intr-un fel.

 

O zi buna

Link to comment
Share on other sites

Iar despre aspectul in care Edy are numarul meu trecut pe un site, pot spune decat ca a avut acordul meu pentru a face lucrul asta , atat timp cat pe mine nu ma deranjaza , nu inteleg de ce te simti tu deranjat.

Pe mine ma deranjeaza ipocrizia si incercarea unora ca tine de a fenta regulile forumului. Inteleg ca ai recurs la clone si la conturile unor cunoscuti pentru a depasi limitarea de maxim 3 topicuri la MP.

 

Asteptam explicatii plauzibile de la tine, nu povesti de adormit copiii.

Te mai las pana diseara, daca nu ai nicio explicatie serioasa toate clonele vor fi suspendate.

Link to comment
Share on other sites

ii cunosc pe amandoi personal, in plus nr lui edy se termina in ..164

Mama ei de treaba, si tu ai tot acelasi numar de telefon cu edy ??? :)

De aceea stiai ca i se termina in 164 si de aceea ai sarit dezinteresat in apararea lor ...

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=91898&hl=

post-787-1292677191_thumb.jpg

 

Se pare ca e greu sa gestionezi prea multe clone :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Iar despre aspectul in care Edy are numarul meu trecut pe un site, pot spune decat ca a avut acordul meu pentru a face lucrul asta , atat timp cat pe mine nu ma deranjaza , nu inteleg de ce te simti tu deranjat.

Pe mine ma deranjeaza ipocrizia si incercarea unora ca tine de a fenta regulile forumului. Inteleg ca ai recurs la clone si la conturile unor cunoscuti pentru a depasi limitarea de maxim 3 topicuri la MP.

 

Asteptam explicatii plauzibile de la tine, nu povesti de adormit copiii.

Te mai las pana diseara, daca nu ai nicio explicatie serioasa toate clonele vor fi suspendate.

 

 

CA SA O SCURTAM , TU NU ACCEPTI FAPTUL CA CINEVA PE UN TOPIC CARE NU ESTE AL MEU , A POSTAT NUMARUL MEU DE TELEFON.

 

nu inteleg totusi de ce te deranjaza pe tine faptul ca edy a postat cu totul si cu totul pe un alt forum numarul meu de telefon , aspect care nu vizeaza forumul sau moderatorii de aici.

cat despre faptul ca nu respect regulile forumului , pot spune ca m-am conformat acestor reguli si am acceptat conditiile voastre , chiar si in momentul in care unul dintre colegii tai mi-a recomandat sa imi schimb nicknameul , iar asta banuiesc ca poti verifica .

 

cat despre faptul in care cineva ma recomanda , sau posteaza in numele meu , sau este multumit ca mi-am facut treaba , asta nu pot schimba eu si nu pot interzice acestor oameni sa faca comentarii... pot decat sa le multumesc ca am fost apreciat

 

 

ramane la latitudinea ta ce hotarasti , deoarece eu sunt prea mic pe forumul asta ca sa imi pot spune punctul de vedere , rugamintea este sa faci o analiza obiectiva inainte de a decide ceva si sa verifici daca ai posibilitatea amandoua conturile , asa te vei convinge ca nu este o clona .

 

nu stiu care este rolul tau pe acest forum , poate tu l -ai infiintat sau il administrezi , si sunt in totalitate de acord ca daca nu am respect o regula sa imi iau bann , dar in acest moment nu cred ca este cazul.

o parere pur personala este ca am inceput sa deranjez pe altii care vand piese si apeleaza la to felul de modalitati sa ma limiteze. consider ca sunt fair play si fata de colegii care vand piese si fata de cumparatori si nu am facut contra oferta niciodata la un produs la care a raspuns unul dintre colegii mei, desi nu pot spune acelasi lucru despre ei.

 

 

sunt curios daca se va gasi solutia corecta ptr aceasta problema....

 

o zi buna

Link to comment
Share on other sites

@alex.teile : Cum se face de ai acelasi numar de telefon si aceeasi adresa cu edy1092 ? :twoup:

 

Paul eu te sfatuiesc sa te linistesti si sa ne suni pe amandoi sa lamurim neclaritatile tale nu sa-mi suspenzi mie contul de pe bmwclub absolut aiurea .... desigur si lui Alex ...

 

Daca doresti sa ma contactezi pe mine personal pe privat ma poti contacta pe adresa de email eduard.iancu@realitatea.net sau edy1092us@yahoo.com iar la Tel: 0721.331.164 ( este Cosmote nu vodafone asa cum crezi )

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

paul ii cunosc pe amandoi si am vb la telefon cu amandoi de multe ori. si pe edy si pe alex.

nu sunt clone.

i-am explicat si la cel care a avut ideea asta cum ca ar fi clone (desi ii stia si el probabil dar vrea sa scape de unele concurente de pe forum).

 

bafta

Link to comment
Share on other sites

ii cunosc pe amandoi personal, in plus nr lui edy se termina in ..164

Mama ei de treaba, si tu ai tot acelasi numar de telefon cu edy ??? :)

De aceea stiai ca i se termina in 164 si de aceea ai sarit dezinteresat in apararea lor ...

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=91898&hl=

post-787-1292677191_thumb.jpg

 

Se pare ca e greu sa gestionezi prea multe clone :twoup:

 

nu fi asa de suparat tocmai de Craciun.

 

relax man

Link to comment
Share on other sites

Inca nu am vazut nicio explicatie plauzibila de ce alex, edy si b.m.w. impart aceleasi numere de telefon, in afara de aceea ca se incearca ocolirea regulii care nu permite mai mult de 3 topicuri de vanzare la MP.
Link to comment
Share on other sites

Inca nu am vazut nicio explicatie plauzibila de ce alex, edy si b.m.w. impart aceleasi numere de telefon, in afara de aceea ca se incearca ocolirea regulii care nu permite mai mult de 3 topicuri de vanzare la MP.

 

Eu nu am nici o treaba cu alex. Am trecut pe la el pe la magazin acum 1-2 saptamani si cam atat. :twoup: . Daca ne vedem pe strada probabil nici nu ne mai recunoastem, dar sa ne mai salutam. Din spusele tale, vad ca eu impart nr meu de tel cu alex (cum naiba vine asta? :) )

 

Eu am vrut doar sa confirm ca, cei doi nu sunt clone, lucru deja confirmat si de alti membrii.

 

Restul ce vad e e clasica schema cu "nu ai sapca nu intrii"

 

Din ce am inteles eu nr lui alex apare pe un topic de pe alt forum al userului edy. Ce treaba au cele 2 forumuri? Daca cineva a incalcat regulile forumului respectiv sa ii pedepseasca cei de acolo. Nu crezi?

 

Daca ai ceva de discutat cu mine, te rog lasa-mi un mesaj privat. Nu vreau sa mai continui aceasta discutie aici.

 

mai tin sa fac o precizare: zilele trecute am cumparat niste piese de la grozadan, se poate verifica in ultimele mele postari. daca eram asa bun prieten cu alex de nu am luat de la el?

 

ce naiba caut eu sa dau explicatii aici nu stiu dar ma duc sa ma culc. bafta in investigatii

Edited by B.M.W.
Link to comment
Share on other sites

Fugi de te culca, ca nu ai nicio explicatie rationala pentru faptul ca tu, la anunturile de vanzare de pe acest forum, ai acelasi numar de telefon - 0721.331.164 cu userul edy1092.

 

Daca vreau sa vand ceva imi dau numarul MEU de telefon, nu al altuia.

 

Ar fi aberant ca sa pun un anunt in care eu vand ceva, dar sa dau ca numar de telefon unde pot fi contactat, numarul de telefon al altuia :twoup: . Ar fi culmea sa-l sune pe ala sa-l intrebe despre ce am eu de vanzare.

 

Cu o singura excepti, anume in care eu postez anunturile de vanzare in numele altuia, ca el are deja 3 anunturi la MP.

Dar asta nu este in regula. Un vanzator are dreptul la doar 3 anunturi pe forum. Utilizarea unor intermediari pentru a depasi limita celor 3 anunturi nu este acceptata.

 

In aceste conditii vor fi sanctionati atat intermediarii - edy 1092 si B.M.W., cat si vanzatorul care i-a pus sa posteze anunturi in numele sau - alex.teile.

Link to comment
Share on other sites

probabil daca taceam filosof ramaneam.

 

viata a dovedit mereu ca nu e bine sa "te iei in gura" cu organul.

 

in fine, eu mi-am vazut mereu de treaba mea, nu am jignit pe nimeni niciodata pe acest forum.

 

in plus ideea de al ajuta pe edy1092us a fost 100% a mea, uite recunosc. esti multumit? am ajutat un prieten, nu am facut ceva grav. nu vad ce motive ai avea de al sanctiona pe edy :twoup:

 

sau mai ales pe alex care nu a incalcat nici o regula pe acest forum :)

 

e ceva gresit in faptul ca edy l-a ajutat pe alex pe alt forum? repet pe alt forum. oamenii prin natura lor mai au si prieteni, interactioneaza unii cu altii, se ajuta.

 

esti cam rautacios, nu crezi?

 

ai gresit grav de cateva ori pana acuma:

 

1. i-ai acuzat pe alex si pe edy ca ar fi clone. lucru care poate fi infirmat de zeci de membrii bmwclub de pe acest forum.

2. ai spus ca eu si alex impartim aceleasi numere de telefon, cu toate ca eu nu am nimic de a face cu acest membru bmwclub nici pe forum nici in viata de zi cu zi.

 

ar fi cazul sa iti recunosti greseala, esti om si mai gresesti si tu. greseala recunoscuta e pe jumatate iertata :)

 

eu macar am bunul simt sa recunosc si sa accept urmarile.

Edited by B.M.W.
Link to comment
Share on other sites

nu te supara ca aduci piese originale la preturi competitive

astia suntem ....................

 

 

un pret te rog pt un filtru de motorina la un e.39 an 2001 3.0 diesel

dar vrezi ca nu iti dau nr meu de telefon sa nu se creada ca am si eu cateva clone

 

 

 

salut

 

filtru de motorina original bmw 41 eur

 

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

@doryboss : Acesta este un topic de MP. Parerile personale le poti pastra pentru tine. La fel si comentariile.

Daca ai ceva probleme le poti semnala prin PM unui moderator, nu pe topic.

Dar domu l Paul , credeam ca suntem in o Tara at se poate de libera, s- au ne intoarcem la communism si trebuie sa ne tinem parerile pt noi

Eu lucrez la OPC si am alta parere despre libertatea de exprumare dar daca am gresit va rog insistent sa m-a corectati

Link to comment
Share on other sites

Da, o sa te corectez cu 10 zile de suspend.

Nu este prima data cand faci comentarii inutile pe topicuri de MP si te crezi istet facand aluzii la moderatori.

 

13. Moderare. Nu discutati deciziile moderatorilor. Daca aveti comentarii, le trimiteti si discutati cu moderatorii si administratorii prin PM. Sa nu credeti ca va pricepeti mai bine decat noi, la ce e bine si la ce e rau pentru bmwclub.ro.

Deciziile luate de catre moderatori, nu sunt subiect de discutie. Daca totusi, considerati ca nu corespund, sau sunteti impotriva, puteti sesiza acest lucru prin PM doar administratorului. Orice alta cale va atrage dupa sine suspendarea respectivului membru.

 

PS : Pana sa te intorci la comunism ar trebui sa te intorci un pic pe la scoala generala ...

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Te rog frumos preturi pentru : E90 325i, VIN :PS54572

 

- Set placute fata + senzor

- discuri frana fata

- stergatoare parbriz

- bielete antiruliu fata

- baie & filtru cutie automata ZF ( cred ca este asta, dar nu sunt sigur : 24117571217, cutie GA6HP19Z )

- litrul de ulei pentru cutie automata cu descrierea de mai sus.

- solutie/ crema pentru intretinere tapiterie piele.

 

Multumesc!

 

- Set placute fata + senzor 111 EUR+19 EUR

- discuri frana fata 76.48 EUR/BUC

- stergatoare parbriz 170 RON IN STOC

- bielete antiruliu fata 23 EUR BUC

- baie & filtru cutie automata ZF ( cred ca este asta, dar nu sunt sigur : 24117571217, cutie GA6HP19Z ) 182 EUR

- litrul de ulei pentru cutie automata cu descrierea de mai sus. 17.5 EUR IN STOC

- solutie/ crema pentru intretinere tapiterie piele. 23.97 EUR

 

TOATE PIESELE SUNT ORIGINAL BMW

 

MULTUMESC

 

Alex,

 

Imi trebuie si suruburile de la baie, si busonul cica, te rog frumos da-mi pret pt :

 

24117520713

si

24117552108

 

Merci.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.