Jump to content

faruri e90 facelift pe e90 simplu


Raul46

Recommended Posts

Imi poate spune careva daca potrivesc farurile de e90 facelift pe modelul fara facelift? ma refer la tot, mufe ,etc.

Multumesc !

 

pe e90post am gasit ca se potrivesc. intreaba la o reprezentanta bmw, dar eu sunt in proportie de 99% sigur ca se potrivesc

 

la stopuri e problema, fiind pe led dau multe erori (cunosc un caz real)

Link to comment
Share on other sites

eu doar farurile doresc,ale mele is in stare cam proasta(lovituri pietricele etc) si nici nu am cu xenon ,deci nici angel eyes,si am vazut ca la facelift si faru fara xenon are angel...,si de aia ma gandeam sa imi montez... .mersi de raspuns
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Din poze, as zice ca merg plug&play:

 

http://www.bmwblog.com/wp-content/uploads/dscn16351wke2.jpg

http://www.reveuro.com/inventory/2006bmw330isalvage/bmw330i_11.JPG

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt sigur ca e chiar asa simplu :) .

Un tinichigiu de la BMW mi-a zis ca linia nu este la fel la facelift cu E90, in consecinta se schimba aripi, capota, bara.

Colegul nostru de forum alex_wly are un prieten care a schimbat farurile cu cele de LCI si ma sfatuieste sa nu ma apuc deoarece investitia l-a dus la peste 2k EU schimband capota, etc. Poate o sa va confirme si el personal.

 

LE: Si totusi filmele de pe youtube arata ca se poate simplu si fara erori :twoup: .

 

LE2: Ti-as recomanda sa iei faruri cu urechile rupte, vor fi mult mai ieftine si se pot lipi usor, poate iti aduc eu :twoup:. Nu stiu cum la BMW un set de faruri costa DOAR 1000 EU pentru ca la grozadan un singur far bi-xenon LCI fara balast,becuri,etc costa 3200lei.

 

Sper sa ne tii la curent cu realizarile tale.

Edited by shimano
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt sigur ca e chiar asa simplu :) .

Un tinichigiu de la BMW mi-a zis ca linia nu este la fel la facelift cu E90, in consecinta se schimba aripi, capota, bara.

Colegul nostru de forum alex_wly are un prieten care a schimbat farurile cu cele de LCI si ma sfatuieste sa nu ma apuc deoarece investitia l-a dus la peste 2k EU schimband capota, etc. Poate o sa va confirme si el personal.

 

LE: Si totusi filmele de pe youtube arata ca se poate simplu si fara erori :twoup: .

 

LE2: Ti-as recomanda sa iei faruri cu urechile rupte, vor fi mult mai ieftine si se pot lipi usor, poate iti aduc eu :twoup:. Nu stiu cum la BMW un set de faruri costa DOAR 1000 EU pentru ca la grozadan un singur far bi-xenon LCI fara balast,becuri,etc costa 3200lei.

 

Sper sa ne tii la curent cu realizarile tale.

 

 

te refereai la cele spuse de mine legat de oferta facuta de cei de la cj cand ziceai ca un set costa "doar 1000 euro"??? mi-au zis 43 de milioane(bani vechi) pt doua faruri simple model facelift (fara Xenon etc), cat ai vrea sa fie??? cum am eu acuma pe masina (model fara facelift far simplu fara xenon ) , am verificat la un furnizor, marca VALEO ,orig mi-au zis 360 euro bucata ,deci 700 ambele :twoup: ,asa ca nu stiu cum ti se pare tie putin 1000 EU doua faruri, si oricum ai facut ceva comparatie logica la pret , comparand cu modelul BIxenon de la " omu tau grozadan" :twoup:)

 

Din poze, as zice ca merg plug&play:

 

si eu asa as zice din poze, m-am mai tot uitat si par sa potriveasca..., iar cei de la cj (daca nu vorbeau prostii) , au zis ca nu e nevoie sa schimb nimic altceva..., acuma ramane sa mai verific cum pot...

Link to comment
Share on other sites

eu doar farurile doresc,ale mele is in stare cam proasta(lovituri pietricele etc) si nici nu am cu xenon ,deci nici angel eyes,si am vazut ca la facelift si faru fara xenon are angel...,si de aia ma gandeam sa imi montez... .mersi de raspuns

Din cate am vazut eu la Bavaria, cele de E 90 FL fara xenon, NU ai semnalizatoare pe led (dar au "angel eyes"). Deci, nu vei avea nici erori in bord.

Led-uri au numai cele cu xenon.

 

Cu stima

Link to comment
Share on other sites

cum a spus shimano:

cunosc pe cineva care a facut aceasta schimbare fata/spate.

dar nu decat faruri.

a schimbat absolut tot pe casco,dar nu i-au dat cei de la casco modul de lumini si nu mai stiu ce.lucru care l-a costat 1700 de euro.

chiar saptamana trecuta am vb cu el cand am avut-o eu pe a mea trosnita si m-a sfatuit sa nu o fac FL in nici un caz ca este chin.plus ca i-a demontat toata masina si prin interior,deoarece i-a schimbat toata instalatia spate.

 

omul nu a umblat cu improvizatii si a schimbat tot ce atrebuit,de aceea l-a dus destul de mult.probabil ca se poate improviza ceva.

 

acum fiecare face ce vrea :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.