Jump to content

Ce parere aveti de 523i ?


Catalin.KHL

Recommended Posts

Depinde ! Poate conteaza ! Vezi sa fie OK masina ca in Spania sunt scumpe piesele de BMW si mecanicii cer alte preturi pentru masini premium !

 

Din ce stiu eu , un 523 e defapt un 525 cu alt soft . Vezi ca in tara creste iar TAXA de la anul :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Depinde ! Poate conteaza ! Vezi sa fie OK masina ca in Spania sunt scumpe piesele de BMW si mecanicii cer alte preturi pentru masini premium !

 

Din ce stiu eu , un 523 e defapt un 525 cu alt soft . Vezi ca in tara creste iar TAXA de la anul :twoup:

 

Este destul de ok masina ma intereseaza daca stie cineva ceva despre motorul asta daca are ceva defecte sau ceva de genu asta , in legatura cu mecanicii am prieteni buni pe aici :) ....

 

ms pentru sfaturi :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Nu prea vad sensul lui 523i,decat daca masina este foarte intretinuta si o iei la un pret care te avantajeaza.

 

Pt ca ai alte variante ....Cum ar fi 520i care are aceas performante (impozit mai mic),sau 525i are aceas capacitate cilindrica dar cu performante mai bune .

520i..2171cc..170cp-210Nm.

523i...2496cc..170cp..245Nm.

525i..2494..192cp..245Nm.

 

L.E..Iar motorul este ca orice motor de BMW 6L ,rezistent ca o stanca. :twoup:

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

Nu prea vad sensul lui 523i,decat daca masina este foarte intretinuta si o iei la un pret care te avantajeaza.

 

Pt ca ai alte variante ....Cum ar fi 520i care are aceas performante (impozit mai mic),sau 525i are aceas capacitate cilindrica dar cu performante mai bune .

520i..2171cc..170cp-210Nm.

523i...2496cc..170cp..245Nm.

525i..2494..192cp..245Nm.

 

L.E..Iar motorul este ca orice motor de BMW 6L ,rezistent ca o stanca. :twoup:

 

 

Cunosc datele astea ms mult, masina arata bine si este la un pret bun din cauza asta am ales-o ...

Link to comment
Share on other sites

Nu prea vad sensul lui 523i,decat daca masina este foarte intretinuta si o iei la un pret care te avantajeaza.

 

Pt ca ai alte variante ....Cum ar fi 520i care are aceas performante (impozit mai mic),sau 525i are aceas capacitate cilindrica dar cu performante mai bune .

520i..2171cc..170cp-210Nm.

523i...2496cc..170cp..245Nm.

525i..2494..192cp..245Nm.

Are un foarte mare sens, tinand cont ca 2.2l si 2.5l (192 cai) nu erau disponibile in 99'.

 

2.2-ul de care pomenesti este doar pe facelift (intervine pretul de achitizie) iar 525i-ul a fost dinsponibil abia din 2000.

Deci la acelasi pret la care a gasit el probabil 523-ul nu ai sanse sa gasesti celelalte motorizari.

Link to comment
Share on other sites

Nu prea vad sensul lui 523i,decat daca masina este foarte intretinuta si o iei la un pret care te avantajeaza.

 

Pt ca ai alte variante ....Cum ar fi 520i care are aceas performante (impozit mai mic),sau 525i are aceas capacitate cilindrica dar cu performante mai bune .

520i..2171cc..170cp-210Nm.

523i...2496cc..170cp..245Nm.

525i..2494..192cp..245Nm.

Are un foarte mare sens, tinand cont ca 2.2l si 2.5l (192 cai) nu erau disponibile in 99'.

 

2.2-ul de care pomenesti este doar pe facelift (intervine pretul de achitizie) iar 525i-ul a fost dinsponibil abia din 2000.

Deci la acelasi pret la care a gasit el probabil 523-ul nu ai sanse sa gasesti celelalte motorizari.

Cam cat de mult se simte diferenta intre 2.3 si 2.5 avand in vedere ca are acelasi cuplu , cei 22 Cp se simt bine ?

Link to comment
Share on other sites

vrei sa o inmatriculezi in ro ? daca da grabeste-te,cres taxele de la anul !

 

Pai cred ca si in momentul asta daca vreau sa o inmatriculez platesc mai mult de jumate din cat ma costa masina asa ca nici nu ma gandesc la varianta asta :) .......in alta ordine de idei cam cat dracu o sa mai creasca taxele astea ? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Pentru euro 2 o sa fie cam 20.000 e taxa !!!!

 

beton :twoup: , hai traiasca Romania !!!!!

nici in vizita sa nu mai vi in ro ca platesti de doua ori taxa de drum :twoup: , ramai acolo unde este cald si bine!!!!

vrem poze maine cu masina sa vedem bestia ! :)

Edited by gyno09
Link to comment
Share on other sites

 hai sa vedem si pozele daca ai cumparat masina ....

 

oricum visul tau era un  motor mai mare :twoup:  

 

voi sunteti primii care o sa vedeti pozele stati linistiti :twoup: tu si gyno :twoup: abia astept ziua de maine ......... :twoup:

 

ce ai facut???gata...... :twoup: :) :twoup: poze,poze......

 

 

aaaaa,gata nu te mai saturi de plimbat am inteles......asteptam pozele.

Link to comment
Share on other sites

 hai sa vedem si pozele daca ai cumparat masina ....

 

oricum visul tau era un  motor mai mare :twoup:  

 

voi sunteti primii care o sa vedeti pozele stati linistiti :twoup: tu si gyno :) abia astept ziua de maine ......... :wacko:

 

ce ai facut???gata...... :) :twoup: :twoup: poze,poze......

 

 

aaaaa,gata nu te mai saturi de plimbat am inteles......asteptam pozele.

 

 

Deocamdata nu o am decat pe asta dar o sa mai urmeze si altele ......intradevar acum am mai putin timp de stat pe net :twoup: :twoup:

post-23777-1288821315_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Arata bine , da mai multe detalii ! Ce dotari are ?

 

Sincer nu sunt documentat care sunt optiunile standard la e39 dar nu cred ca are multe optiuni , dubluclimatronic, geamuri electrice fata spate ,oglinzi electrice incalzite, volan reglabil imbracat in piele,proiectoare si cam atat , atasez o poza si cu interiorul ......cel mai important este ca imi place la nebunie sunetul celor 6 purcelusi :twoup: si cum trage ..........

post-23777-1288874390_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.