Jump to content

m-a lasat turbina la un e46 136 cp , ce sa fac?


kkkristi

Recommended Posts

am o mare problema, m-a lasat turbina la bmw 320 e46 136 cp din 2001, scoate fum ca un furnal si abia fuge cu 170km, de la 140 pana la 170...ce sa fac?...am gasit sa o repar cu 10 mil sau sa imi iau alta.am fost la mecnic si cand am desfacut-o scuipa ulei ca o stropitoare..help me!!!!
Link to comment
Share on other sites

am o mare  problema, m-a lasat turbina la bmw 320 e46 136 cp din 2001, scoate fum ca un furnal si  abia fuge cu 170km, de la 140  pana la 170...ce sa fac?...am gasit sa o repar cu 10 mil sau sa imi iau alta.am fost la mecnic si cand am desfacut-o scuipa ulei ca  o stropitoare..help me!!!!

129358[/snapback]

 

cati km are masina ??? da fum cand dai in ia sau mereu

Link to comment
Share on other sites

140.000 km, dadea putin fum, apoi mai mult si ieri a scos fum ca un furnal....e clar ca e terminata, dilema este daca sa iau una noua sau sa o reconditionez pe asta veche..pretul reconditionarii este intre 300 si 550 euro si un noau intre 700 si 1000 euro, cea reconditionata cica ar avea garantie 1 an fara llimita de km.
Link to comment
Share on other sites

140.000 km,  dadea putin fum, apoi mai mult si  ieri a scos fum ca un furnal....e clar ca e terminata, dilema este daca sa iau una noua sau sa o reconditionez pe asta  veche..pretul reconditionarii este intre 300 si 550 euro  si un noau intre 700 si 1000 euro, cea reconditionata cica ar avea garantie 1 an fara llimita de km.

129536[/snapback]

Una noua clar ! si a mea scoate purin fum dar numai camd ii dau talpa !

dar iti spun una noua e cea mai buna alegere . :blink:

Link to comment
Share on other sites

Una noua clar ! si a mea scoate purin fum dar numai camd ii dau talpa !

dar iti spun una noua e cea mai buna alegere . :blink:

129537[/snapback]

daca scoti putin fum la talpa nu inseamna ca ai turbina pe duca sau uzata,sunt o mie de alte motive.eu as cumpara o turbina noua,una recondtionata ramane una reconditionata...

Link to comment
Share on other sites

merci....am gasit noua pe la 800 si reconditionari incepand de la 300 pana la 600 euro(nu inteleg diferenta asta mare de pret), problema e ca nu prea as da 800 pe una noua, depaseste bugetul si m-ar tenta una reconditionata cu garantie 1 an, treaba e ca as vrea sa aud o parere de la cineva care si-a reconditionat turbia, cum ii merge, daca a simtit diferenta la cea reparata...etc..
Link to comment
Share on other sites

fa un efort si ia-ti una noua.. una reconditionata este una care oricum iti poate cadea in orice moment si te duci cu ea la garantie si ti-o mai fac baietii pe gratis sa mearga pana iesi din garantie... asta in cazul in care se va uita la tine cand vii cu garantia si nu-ti va zice ca s-a stricat din vina ta ca nu stii sa o folosesti si nu intra pe garantie :blink: Edited by AliNOS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.