Jump to content

Imbunatatiri E36


teddy

Recommended Posts

Salut.

M-ar interesa ce se poate face din ce vreau eu, pe cati bani si unde.

1. masina nu are nici un geam electric, as vrea macar pe fata, dar preferabil toate 4.

2. nu are AC, m-ar interesa ori o instalatie de AC sau chiar climatronic.

3. as vrea OBC-ul mare, asta are doar ceas acolo sub rotite.

 

4. (optional) de unde pot lua un interior de piele/imitatie buna complet, preferabil crem sau alb. sau la mesteri cat costa sa-l fac --- dar sa iasa bine de tot.

 

 

daca e vreun mecanic, cineva care se ocupa cu dezmembrari sau are vreun pont sa-mi raspunda si mie. nu uitati sa spuneti costurile, macar aproximative.

Link to comment
Share on other sites

pai o sa fac combinatia acum cat de curand, dau fordul si primesc o diferenta. la bani iese in cel mai bun caz 'corect' dar mereu am vrut E36 si n-am avut noroc. am ratat la **O ORA** un 318is din '97 de la Bavaria anul trecut. Superba masina, cu toate optiunile si doar 90.000km (fusese corp diplomatic), garantie, etc.. Avea si un pret pe masura dar nu ma intimida.
Link to comment
Share on other sites

nu prea am bani. sa ma gandesc daca pastrez pisoiu ca de vandut il vand mai repede decat fordul si fac mai repede rost de bani de alfa.

dar nu stiu ce sa zic, era in plan o alfa 166 2.5 V6 iar consumul in CARTE e 18 si din spusele ownerilor de 166 cu motorul ala consumul real e undeva pe la 20-21 in Bucuresti, mi se pare exagerat pentru un 2.5, atat lua grand cherokee 2 cu V8-ul de 4,7 si avea si 2 tone si ceva...

Link to comment
Share on other sites

oricum, masina e un inceput promitator. arata foarte bine dar nu are nici o optiune. vreau sa ii pun piele alba, toate geamurile electrice, dublu climatronic, obc-ul mare si, poate o sa-i pun casetofon original ca arata infinit mai bine bordul (ps. se poate monta magazie de cd pe ceva asa vechi?)
Link to comment
Share on other sites

aceeasi parere cu privire la pielea alba.O sa speli la ea pana se decoloreaza.In cel mai rau caz pune piele crem.Recomandarea mea e cat mai inchisa.E drept ca arata bine cu ea deschisa.Si toate alea ce ai vrut tu , geamuri , obc , ac ..daca ai noroc gasesti la o dezmembrare si le procuri.
Link to comment
Share on other sites

cineva imi vinde instalatie completa de climatronic cu 500 de euro, e mult, e putin? tipul dezmembreaza BMW oricum, are preturi maricele dar chestii misto.

poate stiti de el, baiatul care are ursul B 13 TXA cu motor de M5, una din masinile care a facut istorie la curse inca de cand se tineau prin ozana.

Link to comment
Share on other sites

Salut.

M-ar interesa ce se poate face din ce vreau eu, pe cati bani si unde.

1. masina nu are nici un geam electric, as vrea macar pe fata, dar preferabil toate 4.

2. nu are AC, m-ar interesa ori o instalatie de AC sau chiar climatronic.

3. as vrea OBC-ul mare, asta are doar ceas acolo sub rotite.

 

4. (optional) de unde pot lua un interior de piele/imitatie buna complet, preferabil crem sau alb. sau la mesteri cat costa sa-l fac --- dar sa iasa bine de tot.

daca e vreun mecanic, cineva care se ocupa cu dezmembrari sau are vreun pont sa-mi raspunda si mie. nu uitati sa spuneti costurile, macar aproximative.

129363[/snapback]

 

 

 

Pot sa-ti spun ca interiorul de piele te face 800 euro. Cu pielea mesterului cu tot.... In rest , nu pot sa te incurc...

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

tu il faci sau ai tu pe cineva? cu imitatie cat costa? ma intereseaza toate variantele.

vreau sa am mai multe optiuni: interior integral piele, interior imtatie, interior piele cu scaune/banchete pe mijloc cu material perforat, sau piele perforata.

m-ar interesa ori piele alba cu cusaturi visinii sau interior crem cu cusaturile maro, sa iasa ceva cu gust. se poate imbraca si bordul in piele? (asta nu sunt sigur ca e o super idee dar asa informativ macar).

eu in continuare caut, daca exista pe vreun E36 dezmembrat sa cumpar direct interiorul si sa-l dau pe al meu la schimb si diferenta, iese mai ieftin si e foarte probabil sa fie mai bine facut de la mama lui decat la 'maestru'.

Edited by teddy
Link to comment
Share on other sites

restul am gasit asa, sfatuiti-ma daca am gasit bine:

climatronic: 500 de euro

obc mare: 100 de euro dar am inteles ca mai trebuiesc trase niste fire ca sa functioneze toate functiile (cine stie cum e exact?)

geamuri electrice am gasit doar pt. fata: 100 de euro, motorase, butoane, tot. cred ca la astea voi astepta pana voi gasi un kit complet cu toate 4 geamuri electrice.

pot trage magazie la un radiocasetofon original de E36 sau e prea vechi? se integreaza, bineinteles, de n ori mai frumos in bordul pisicii cel original.

 

 

PS. eu in functie de toate calculele si de tot ce pot face voi lua sau nu E36-le. daca vad ca iese distractia mult prea scumpa, sau nu pot face tot ce mi-am propus, eu nu o mai cumpar.

Edited by teddy
Link to comment
Share on other sites

Salut.

M-ar interesa ce se poate face din ce vreau eu, pe cati bani si unde.

1. masina nu are nici un geam electric, as vrea macar pe fata, dar preferabil toate 4.

2. nu are AC, m-ar interesa ori o instalatie de AC sau chiar climatronic.

3. as vrea OBC-ul mare, asta are doar ceas acolo sub rotite.

 

4. (optional) de unde pot lua un interior de piele/imitatie buna complet, preferabil crem sau alb. sau la mesteri cat costa sa-l fac --- dar sa iasa bine de tot.

daca e vreun mecanic, cineva care se ocupa cu dezmembrari sau are vreun pont sa-mi raspunda si mie. nu uitati sa spuneti costurile, macar aproximative.

129363[/snapback]

 

 

Nu vrei o toba MAGNUM ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

tu il faci sau ai tu pe cineva? cu imitatie cat costa? ma intereseaza toate variantele.

vreau sa am mai multe optiuni: interior integral piele, interior imtatie, interior piele cu scaune/banchete pe mijloc cu material perforat, sau piele perforata.

m-ar interesa ori piele alba cu cusaturi visinii sau interior crem cu cusaturile maro, sa iasa ceva cu gust. se poate imbraca si bordul in piele? (asta nu sunt sigur ca e o super idee dar asa informativ macar).

eu in continuare caut, daca exista pe vreun E36 dezmembrat sa cumpar direct interiorul si sa-l dau pe al meu la schimb si diferenta, iese mai ieftin si e foarte probabil sa fie mai bine facut de la mama lui decat la 'maestru'.

129508[/snapback]

 

 

 

Nu fac eu... si nici daca se poate din imitatie... Eu vroiam sa-mi fac tapiseria si un prieten mi-a zis ca a gasit el un anunt ori pe net ori pe forumul asta. Da-mi maine un mesaj pe privat ca sa nu uit si o sa-ti las un nr de tel sau un contact...

Link to comment
Share on other sites

Si eu am vrut sa pun AC pe masina care am avut-o(tot E36) si ceea ce am gasit era pe undeva la 400 de euro, instalatia completa, gasisem undeva mai ieftin, dar intre timp am dat masina, deci 500 pt. climatronic se justifica, in raport cu ceea ce am scris mai sus. Personal, cred totusi ca preturile astea pt. AC sunt mari, dar vad ca nimeni nu lasa mai jos.
Link to comment
Share on other sites

Tinand cont ca o instalatie de clima e destul de complicata (sunt ceva piese acolo) si nu efloare la ureche montajul, mai ieftin nu stiu daca gasesti. Ca exemplu, eu am avut un Golf GTI la care proprietarul anterior montase, in DE, instalatie de clima noua, pret cu montaj cu tot pe la 800DM (nu euro, nu se inventasera...)
Link to comment
Share on other sites

ok, multam. cu obc-ul mare cum e? merge sau nu merge, si daca merge ce mai trebuie facut ca sa afiseze tot?

nu, nu m-ar interesa toba si nimic de genul tuning, pisica aia oricum arata ca proaspat scoasa din fabrica si nu vreau sa stric asta. daca o sa-mi placa si o sa vreau sa fac modificari, am un motor complet de M3 E36 pe standby si acum.

Link to comment
Share on other sites

Salut, am obs ceea ce iti doresti pt masina, ideea este k dak vrei geamuri electrice is cam 4 mil, dak le vrei si montate am unde lucrez cred k ajungi p la 5 mil shi facem noi tot, u doar te uiti la noi shi dak nu iti comvine ceva spui.

Pt toate 4 usile iti spun maine seara un pret (se acorda shi garantie la ce facem), pt casetofon luam in jur de 250 mii montarea, iar pt magazie vb, nu shtiu dak am voie sa scriu asha ceva dar am venit ca o solutie pt tine (nu pt a face reclama). Dak ai nevoie da-mi un pm. Bafta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.