Jump to content

Probleme aderenta


izy

Recommended Posts

Am duse amortizoarele pe fatza , cel putin unu are scurgeri de ulei , vreau sa le schimb (deja am schimbat bucsi , biele , la directie ... aproape toata mecanica pe fatza ) problema e sa stiu ca e sigur doar din cazua la amortizoare chestia asta cu aderenta , la viteza peste 50 la o denivelare simt cum se misca volanu si pierd aderenta destul de tare sa fie oare numai din cauza la amortizoare? si cand pun frana cateodata parca simt frana in volan parca franeza mai tare pe partea dreapta .. si zicetimi si mie cam cat costa amortizoarele la e46 99'
Link to comment
Share on other sites

Am duse amortizoarele pe fatza , cel putin unu are scurgeri de ulei , vreau sa le schimb (deja am schimbat bucsi , biele , la directie ... aproape toata mecanica pe fatza ) problema e sa stiu ca e sigur doar din cazua la amortizoare chestia asta cu aderenta , la viteza peste 50 la o denivelare simt cum se misca volanu si pierd aderenta destul de tare sa fie oare numai din cauza la amortizoare? si cand pun frana cateodata parca simt frana in volan parca franeza mai tare pe partea dreapta .. si zicetimi si mie cam cat costa amortizoarele la e46 99'

129531[/snapback]

 

Salut,

 

Mi s-a intamplat si mie asa ceva cand aveam un Mondeo.....aceeasi senzatie. Problema s-a rezolvat regland unghiurile de fuga, care, la mine era absolut aiurea dupe ce schimbasem pivotii daca imi aduc bine aminte. Mecanicul uitase sa im zica ca trebuie corectate apoi electronic unghiurile de fuga - le facuse el din ochi :blink:

Dar, ma rog, daca amortizoarele curg, trebuie schimbate neaparat. Apoi, daca ai slick (asa se scrie ?) pe fata, trebuie sa iei cauciucuri ca lumea, etc.

 

Motive pot fi multe - le-am enumerat pe cele mai uzuale

 

sa traieshti

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Mecanicul uitase sa im zica ca trebuie corectate apoi electronic unghiurile de fuga 

129645[/snapback]

In ce sens trebuie corectate electronic unghiurile de fuga ?

Corectia stiam ca este pur mecanica. Sau prin "electronic" te referi la standul de reglaj ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.