Jump to content

Furt oglinzi bucuresti


CooLmaN

Recommended Posts

Nu merita sa-ti inscriptionezi oglinzile ca ti le fura si asa. Ori iti pui un antifurt (dar risti sa-ti rupa oglinda cu carcasa cu tot) sau ti le scoti seara cand te duci in casa, asta daca nu ai un garaj.

 

La casco si eu am fransiza de 100 euro, dar tinand cont ca oglinzile mele costau 1700 ron bucata, am preferat sa apelez la casco.

Nu-ti spun ce alergatura este...declaratii la politie, amprente, dosar casco si mai astepti si 5-7 zile lucratoare ca sa ti le aduca. Una peste alta cam 2 saptamani de mers fara oglinizi.

 

Asta e tara in care traim...Sa traim bine! :twoup:

 

pentru furt partial nu am fransiza la casco, doar la avarie partiala am fransiza de 100 de euro. cu politia, am rezolvat repede, mi-au dat pe loc declaratia

Probabil ca la voi sunt mai "destepti" ca sa zic asa. Eu a trebuit sa astept solutionarea "anchetei", verificarea aprentelor in baza de date (nici nu stiu daca au asa ceva)

si am umblat dupa dovada aproape o saptamana. Oricum n-au prins pe nimeni pana acum...asa ca totul a fost in zadar.

 

nu e vorba ca sunt mai destepti. trebuie sa te duci unde cunosti. mie mi le-au furat in bucuresti, dar am declarat furtul in alta parte si a mers totul super repede

Link to comment
Share on other sites

Probabil asa o sa procedez si eu data viitoare, cu toate ca sper sa nu mai existe o data urmatoare :twoup:

 

cel mai bine e sa nu mai existe o data viitoare in cazurile astea. dupa ce mi le-au furat, mi le-am inscriptionat si pana acum nu am mai avut probleme

Link to comment
Share on other sites

unii chiar isi merita soarta.ca personajul ce a deschis acest topic.AAA pardon , tu nu ai oglinzi furate .....sunt "aduse din germania" :) . nu pot crede ca esti chiar asa credul ... factura ai la ele ca incheiem?Daca sunt aduse de acolo inseamana ca ai factura :twoup: .
Link to comment
Share on other sites

Stefan21 si zippo daca taceatzi...

Cititi ce scrieti " Unii isi merita soarta" - Poftim cultura... ce sunt eu vinovat ca exista o mare boschetareala si o mare foame in bucuresti, ca acolo aceste lucruri sunt la ordinea zilei, in pielea meu fiind alte sute de cazuri.

Multi cititi dar putini si inteleg. NU EU PERSONAL AM CUMPARAT OGLINZILE. Daca le vedeam personal in momentul cumpararii ca sunt furate 100% nu le cumparam, chiar le luam gratis...

DACA VRETI SA GASITI UN VINOVAT GASITI POLITIA CAPITALEI - CUM L-AM GASIT EU PE-ASTA PUTEAU S-O FACA SI EI CA D-AIA SUNT PLATITI SI D-AIA AM DEPUS SI EU SI CEILALTI PAGUBITI RECLAMATIILE ... nu ca sa se consemne acolo in teancurile de hartii si dosare...

 

DETIN GARAJ IN TIMISOARA, dar am stat cateva zile in Bucuresti... greseala mea ca n-am garaj si in Bucuresti.

 

Sincer nu stiu ce cautati anumite personaje pe site-ul asta, cand nivelul vostru de educatie e de bancuri.ro asta daca avetzi net acasa...desi dupa orele la care scrieti pare ca o faceti de la serviciu.

 

Cum inchid topicul? Ca mie nu-mi mai este de folos

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.