Jump to content

Cutie viteze in 6 trepte!


swsws

Recommended Posts

:twoup:

 

uite p'asta n--am stiut-o

 

@swsws: incearca sa uiti, cand vei vedea cate trebuisc schimbate sa pui cutia in 6 o sa-ti treaca :twoup:

S-ar putea sa ai dreptate, la asta nu m-am gandit.

:) :twoup: :twoup:

 

Se poate inchide topicul.

Link to comment
Share on other sites

S-ar putea sa ai dreptate, la asta nu m-am gandit.

:) :twoup: :twoup:

 

Se poate inchide topicul.

ce visezi noaptea spui dimineata pe forum,apoi te trezesti si iti trece ah?? :twoup:))))

maine dimineata poate vrei motor cu reactie. :twoup:

N-ar fi rau! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

O cutie de diesel pe un motor benzinar face masina mai nervoasa dar omoara ambreajul mai repede... scade consumul dar trebuie renuntat la turatiile mari (peste 4000) altfel se duce cutia.

Daca bmw foloseste aceeasi cutie automata pe modele diesel si benzina nu cred sa fie problema cu cele manuale.

Problema e ca cea de diesel e destul de scurta in tr1 si cam lunga intr-a 6-a ca sa fie folosita pe otto

Link to comment
Share on other sites

O cutie de diesel pe un motor benzinar face masina mai nervoasa dar omoara ambreajul mai repede... scade consumul dar trebuie renuntat la turatiile mari (peste 4000) altfel se duce cutia.

Daca bmw foloseste aceeasi cutie automata pe modele diesel si benzina nu cred sa fie problema cu cele manuale.

Problema e ca cea de diesel e destul de scurta in tr1 si cam lunga intr-a 6-a ca sa fie folosita pe otto

Ma cam depaseste ce zici tu pe aici :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Topicul asta suna ceva de genul:

Pot sa imi pun rotor de elicopter la aspirator? Daca da, de ce sa-mi pun? As avea ceva avantaje sau l-as pune degeaba? Oare sa imi iau alt aspirator? Daca da, de ce? Care ar fi dezavantajele unui nou aspirator vechi? Sau ale unui nou aspirator nou?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.