Jump to content

O noua dragoste


zeky

Recommended Posts

  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mda, dar cu jantele alea cum stai cu pietrele la rinichi, ti le misca? Gropile si denivelarile cum le simti? :twoup:

 

 

sincer nu prea am probleme de genul asta.....nu este nicio diferenta intre masina veche (suspensie sport+jante m3 cu gume 235/40 17) si masina actuala (suspensie sport+ jante 17 cu gume 215/45 17)

 

adevarul este ca atunci cand stiu ca voi merge pe drumuri proaste merg cu alta masina (un golf 5 :) ) dar nu pentru ca ma zdruncina prea tare si pentru ca mi-e mila de pisica :)

Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

m-am dus si am luat-o la purecat......statia de hifi inca este pe ea+ boxele fata (au fost schimbate doar boxele spate) iar instalatia de spalat faruri este (mufele sunt acolo) insa cred ca au schimbat grila si nu i-au mai pus cu spalator de faruri ci normala.......bine ca am aflat ca sa ma ocup si de treburile astea....importante sunt instalatiile electrice care sunt la locul lor :twoup:
Link to comment
Share on other sites

m-am dus si am luat-o la purecat......statia de hifi inca este pe ea+ boxele fata (au fost schimbate doar boxele spate) iar instalatia de spalat faruri este (mufele sunt acolo) insa cred ca au schimbat grila si nu i-au mai pus cu spalator de faruri ci normala.......bine ca am aflat ca sa ma ocup si de treburile astea....importante sunt instalatiile electrice care sunt la locul lor :twoup:

 

Hai domne' ca te-ai speriat degeaba !

Link to comment
Share on other sites

ai schimbat uleiul in cutie ? daca nu, ar cam trebui. Daca nu ai eticheta verde se schimba la maxim 50-60k km..

 

 

nu l-am schimbat si chiar asta o sa fac in f scurt timp....azi i-am schimbat uleiul si filtrul de ulei+ o baterie noua de 70 cu aprindere de 720....vreau sa readuc la forma initiala aripile spate si dupa o sa schimb si uleiul la cutie...

 

Foarte confortabile cutiile astea automate, da' parca prea pretentioase... :) Tot mai buna e o cutie manuala. Apropo zeky, nu ai in program si o cutie manuala sau preferi cutia automata? :twoup:

 

 

cutia manuala este ultima alternativa.....daca automata va merge 100.000.000 de km de acum inainte o voi pastra cu cea mai mare placere....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.