Jump to content

O noua dragoste


zeky

Recommended Posts

am incercat sa scot ceva din buzele jantelor.....pana acum am reusit sa scot o buza....dupa ce le fac pe toate asa mai ramane sa vopsesc si sa lacuiesc restul jantei... :twoup:.....pana acum nu m-am hotarat ce culoare sa le fac...ceva idei??? Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sa nu incerci sa lacuiesti buzele polishate, nu merge nici electrostatic si nici lichid.

Jantele le poti decapa cu kromofag (10-15minute), sau decanol (24 de ore).

Ordinea este urmatoarea: Decapare, finisare interior jante cu smilgher, buze (smilgheruit si polishat) dupa care vopsesti miezul si spatele.

Edited by ziemenz
Link to comment
Share on other sites

Sa nu incerci sa lacuiesti buzele polishate, nu merge nici electrostatic si nici lichid.

Jantele le poti decapa cu kromofag (10-15minute), sau decanol (24 de ore).

Ordinea este urmatoarea: Decapare, finisare interior jante cu smilgher, buze (smilgheruit si polishat) dupa care vopsesti miezul si spatele.

 

 

multam de sfaturi.....am reusit sa polishez (cat de cat) buzele si sa dau cu decapant in miez....mai am spatele+ vopsea si lac pe jante (fara buze, ele vor ramane asa)... :twoup:

 

nu mi-au iesit mie buzele cine stie ce insa tinand cont ca sunt facute de mana mea si fara scule profesionale sunt cat de cat ok..

 

daca erau bani la echipa apelam la un profesionist :)

Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

zeky, am vazut eu bine? O vinzi? Ai innebunit? :)

 

 

da, am niste planuri.....sper ca pana la vara voi cumpara alta (tot e36 coupe....sau poate chiar pasta inapoi).....cine va vrea o masina buna si dotata o va cumpara...daca nu vor fi doritori va ramane la mine pana la urma....acum ramane de vazut care-i va fi soarta.... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

post dublu!

 

zeky, am vazut eu bine? O vinzi? Ai innebunit? :twoup:

 

Da , a innebunit !!! Cred ca m-am saturat eu de cand il bat la cap sa nu o vanda !

Multe , multe .... multumiri lui Boc... si echipei !

:)

Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

Pacat ca o dai. Nu stiu cum te induri... :)

 

sincer mi-e cam greu insa nu prea am variante.....oricum cei mai multi prefera masinile ieftine (2000-2500 euro) asa ca sunt sanse reduse sa se vanda .....daca nu-mi iau pretul pe care-l vreau pe ea nu se va vinde.... :twoup:...sau daca voi face rost de bani intre timp va ramane la mine

Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

masina nu se mai vinde (oricum nu intereseaza mai pe nimeni treaba asta...doar pe cativa mai apropiati :) )...si am ceva planuri cu ea.......kit m......jantele intra la vopsit sambata...as vrea sa-i fac proiectoarele galbene cat si farurile....sa vedem ce tiganie o sa iasa :twoup:

 

ceva gen:

Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

Foarte bine (ca n-o mai dai) nu mi-a venit sa cred cand am citit ca vrei s-o vinzi, am crezut ca ai oaresce probleme (sper ca esti bine din toate punctele de vedere!!!)... Daca-i iei kit ///M ia separat componentele, o sa iesi mai ieftin.

 

 

am vrut sa cumpar un sprinter din 2007 si era cam scump...pana la urma am renuntat la idee :twoup:...kit-ul de m cred ca-l voi lua pe componente....ramane de vazut...

Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

speechless.

Felicitari Zeky! :twoup:

 

 

multam frumos.....multa treaba am la exterior insa usor usor (pana la primavara-vara) sper sa le fac pe toate...faruri lupa+rumina reziduala eliminata+ sticle intermediare taiate+xenon....kit m.....eheeee...

Link to comment
Share on other sites

marfa cu alea galbene, da bine pe alb cel putin

 

 

asta sper si eu......diseara o sa-i dau farurile jos sa scot sticlele intermediare....

am un amic care avea sticlele intermediare galbene din fabrica.

 

poate ai si tu 2-3 poze sa le vad si eu :twoup:

 

In sfarsit, zeky, ti-a venit mintea la cap! :) Asteptam niste schimbari estetice la masina! :)

 

promit ca vor veni...in fosta masina am bagat bani in interior (clima, obc, int de piele sport, cotiera, etc)....la asta am de bagat la exterior...

Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.