Jump to content

Computer de bord?


merlot

Recommended Posts

@merlot: sigur ca se poate pune: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=5888&hl=

@vadim_braia: cat? poate 400 ron...nu induce in eroare oamenii... :)

131657[/snapback]

Nu induc lumea in eroare chiar 200 de ron ma costat :) la e34 firele sunt deja trase :blink: , nu trebuie dacat sa scoti ceasul sa i schimbi suportul si voila ( tre doar sa i dai curent pe un fir ) :) si daca vrei sa i pui maneta cu comanda pt bc

Edited by vadim_braia
Link to comment
Share on other sites

Nu induc lumea in eroare  chiar 200 de ron ma costat :)  la e34 firele sunt deja trase  :blink:  , nu trebuie dacat sa scoti ceasul sa i schimbi suportul si voila ( tre doar sa i dai curent pe un fir )  :)  si daca vrei sa i pui maneta cu comanda pt bc

131780[/snapback]

 

Pai toate BMW-urile sunt prewired pt OBC... chiar daca nu au.

Link to comment
Share on other sites

la partea asta (bold) a postuiui ma refeream cand am spus ca induci in eroare.

131946[/snapback]

Nu eu :blink:

Iote : Dupa cum ziceam in urma cu cateva zile, am comandat o parghie de semnalizare din Germania, cu buton pt BC, pentru a realiza un retrofit BC. L-am instalat azi, asadar iata prezentarea “lucrarii”

 

Costuri :

50 Euro Parghia de semnalizare

15 Euro Posta pana in Romania

9 Euro comision western Union

600.000 RON Activarea BC la o reprezentanta BMW

Costurile realizarii retrofitului la reprezentanta se ridica la 400 Euro.

Edited by vadim_braia
Link to comment
Share on other sites

bine. dar mai citeste o data, cu intonatie si punct dupa "...600.000 RON Activarea BC la o reprezentanta BMW". vezi ce iese...O COMPARATIE!!! intre ce e la reprezentanta BMW, adica 400eur (dealtfel dezbatut si combatut in alte posturi si topicuri) si cat l-a costa pe deathrow adica 50e+15e+9e+ 60Ron :blink: :) :) Edited by verssatu
Link to comment
Share on other sites

bine. dar mai citeste o data, cu intonatie si punct dupa "...600.000 RON Activarea BC la o reprezentanta BMW". vezi ce iese...O COMPARATIE!!! intre ce e la reprezentanta BMW, adica 400eur (dealtfel dezbatut si combatut in alte posturi si topicuri) si cat l-a costa pe deathrow adica 50e+15e+9e+ 60Ron    :blink:  :)  :)

131950[/snapback]

Iese vre o 170 000 eu :)

Link to comment
Share on other sites

ca sa incheiem: OBC se poate pune, costa, la reprezentanta, cam 160 eur cu totul, tva , montaj etc inclus, si prsupune schimbarea manetei de semnalizare fara OBC cu una cu OBC :)

 

:blink: Ca si observatie: suntem mai multi cu masini fara OBC (pana acum, cu tine am fi 5), poate facem ceva comun,obtinem ceva reducere daca mergem toti odata...e doar o, sa-i zic, idee...? :)

Edited by verssatu
Link to comment
Share on other sites

ca sa incheiem: OBC se poate pune, costa, la reprezentanta, cam 160 eur cu totul, tva , montaj etc inclus, si prsupune schimbarea manetei de semnalizare fara OBC cu una cu OBC  :) 

 

:blink: Ca si observatie: suntem mai multi cu masini fara OBC (pana acum, cu tine am fi 5), poate facem ceva comun,obtinem ceva reducere daca mergem toti odata...e doar o, sa-i zic, idee...? :)

132010[/snapback]

da da da :)

Link to comment
Share on other sites

ca sa incheiem: OBC se poate pune, costa, la reprezentanta, cam 160 eur cu totul, tva , montaj etc inclus, si prsupune schimbarea manetei de semnalizare fara OBC cu una cu OBC  :) 

 

:blink: Ca si observatie: suntem mai multi cu masini fara OBC (pana acum, cu tine am fi 5), poate facem ceva comun,obtinem ceva reducere daca mergem toti odata...e doar o, sa-i zic, idee...? :)

132010[/snapback]

Multumesc tuturor pt. raspuns, eu sunt din Craiova, daca reusiti si faceti o programere la reprezentanta, as vrea sa ma anuntati si pe mine, poate reusesc si trag o fuga. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.