Jump to content

Merita sa vand BMW E39 525d din 2003 pe 7000Euro?


SĂŠbastien

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

acum am vazut ca tu vrei sa o vinzi :twoup: eu ziceam ca merita in cazul in care vruiai sa o cumperi cu 7000 de euro. :) in cazul de fata tu sti cat e de buna masina. trebuie sa faci o echivalenta intre cat a costat si cat timp te-ai folosit de ea.

 

PS: ar mai conta si cati bani bagat tu in ea ca sa o intretii, dar chestiunea asta nu ii intereseaza catusi de putin pe eventualii cumparatori.

Edited by Robert.M
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
nu prea , parerea mea :twoup: cati km are ?

 

 

175000KM

Un singur proprietar, masina a fost facuta pe comanda.

 

LOL, pai orice masina la origine, a fost facuta pe comanda... a fost si e noua la un moment dat si a avut un prim proprietar care si-a configurat-o dupa bunul plac, deci a fost facuta la comanda :)

Link to comment
Share on other sites

nu prea , parerea mea :twoup: cati km are ?

 

 

175000KM

Un singur proprietar, masina a fost facuta pe comanda.

 

LOL, pai orice masina la origine, a fost facuta pe comanda... a fost si e noua la un moment dat si a avut un prim proprietar care si-a configurat-o dupa bunul plac, deci a fost facuta la comanda :)

 

Cand zic "pe comanda" ma refer la faptul ca a fost fabricat mai deosebit de altele (armaturi in unele componente ale caroseriei, pe langa optionalele masinii) pentru ca a fost fabricat pentru SRI, dar din loturile 525D si 525i s-au ales cele pe benzina si celelalte s-au vandut dupa testarea lor timp de cateva luni.

Link to comment
Share on other sites

Cand zic "pe comanda" ma refer la faptul ca a fost fabricat mai deosebit de altele (armaturi in unele componente ale caroseriei, pe langa optionalele masinii) pentru ca a fost fabricat pentru SRI, dar din loturile 525D si 525i s-au ales cele pe benzina si celelalte s-au vandut dupa testarea lor timp de cateva luni.

 

SRI?? :twoup:

 

unde ai tu armaturi si altele nu au?

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Cand zic "pe comanda" ma refer la faptul ca a fost fabricat mai deosebit de altele (armaturi in unele componente ale caroseriei, pe langa optionalele masinii) pentru ca a fost fabricat pentru SRI, dar din loturile 525D si 525i s-au ales cele pe benzina si celelalte s-au vandut dupa testarea lor timp de cateva luni.

 

SRI?? :twoup:

 

unde ai tu armaturi si altele nu au?

 

Da, asta as vrea sa stiu si eu.

 

Ce imi plac mie extras-urile astea super speciale, dar nu le vezi tati.. sunt ascunse in "unele componente al caroseriei" etc. looool :)

 

Auzi Sebastiane, eu cred ca bati campii. :twoup:

 

Exista intr-adevar o divizie BMW, ce se numeste Armored Division sau BMW Security Vehicles, ceva de genul asta, ori daca masina are asemenea dotari de siguranta, sigur a trecut pe la divizia asta si se poate verifica presupun.

 

PS: pariu ca are si numar de "smecher" gen WST :)

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
In ce fel exprima "smecherie" un nr de inmatriculare gen WST?

 

Pai cum serifule, nu stii ca se zvoneste ca sunt numere de SPP-ist sau garda prezidentiala si alte alea... daca ai numar d-asta, poti sa treci cu 250 in fata radarului si nu te opreste nimeni, tu avand numar de smecher, deci tu fiind un smecher :twoup:

 

edit: asa si cum spune Stefan, daca ai si literele deparate, adica smecherite suplimentar, esti dublu smecher, esti un fel de tatal lor si Dumnezeul smecherilor.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Auzi Sebastiane, eu cred ca bati campii. :)

 

Exista intr-adevar o divizie BMW, ce se numeste Armored Division sau BMW Security Vehicles, ceva de genul asta, ori daca masina are asemenea dotari de siguranta, sigur a trecut pe la divizia asta si se poate verifica presupun.

 

Nu stii tu Pole :twoup: a lui e SRI Edizione Speciale

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Pai cum serifule, nu stii ca se zvoneste ca sunt numere de SPP-ist sau garda prezidentiala si alte alea... daca ai numar d-asta, poti sa treci cu 250 in fata radarului si nu te opreste nimeni, tu avand numar de smecher, deci tu fiind un smecher laugh.gif

 

edit: asa si cum spune Stefan, daca ai si literele deparate, adica smecherite suplimentar, esti dublu smecher, esti un fel de tatal lor si var cu Dumnezeul smecherilor de smecheri..

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.