Jump to content

bmw e30.....


vam_19

Recommended Posts

de vreo 2 saptamani am intrat in posesia unui bmw e30 din 1988 motor 1.8i.

cu ocazia asta am zis sa-i fac o mica prezentare, si sa prezint pe forum , pas cu pas modificarile aduse masinii.

un e30 din 1988 cum am mai spus cu un motor de 1.8i, geamuri manuale, trapa manuala, oglinzi electrice....si cam atat.

post-31440-1292758765_thumb.jpg

post-31440-1292758794_thumb.jpg

post-31440-1292758807_thumb.jpg

post-31440-1292758824_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mda, s-au cam inmultit in ultimul timp. Spor la treaba.

mersi mult!

 

inca un maniac.bravo!

 

suspensie sport,inima mai mare,etc?

motorul va fi asta: un 2.8 m52,suspensia este dar va fi montata la final dupa vopsit si alte chestii...mai am pana atunci

post-31440-1292762787_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Frumoasã, la fel ºi operaÞiunea de care te-ai apucat...mã gândesc ca nu eºti la prima Încercare de genul...sau eºti În branºã...

 

Felicitãri Încã o datã ... Eu cu ale mele douã mâini stângi cred ca ar ieºi 2 Logan din ursu' tãu :twoup:

 

Spor Âşi nu uita ... Voie bunĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Un proiect foarte frumos. Il lasi tot negru sau ii schimbi si culoarea?

 

 

Spor la munca.

negru.... am mai facut o data greseala sa schimb culoarea la o masina si acum imi pare rau :) :) :twoup: . negru ramane tot negru

 

cat ai dat pe motor?e stock?

motorul l-am primit cadou de la userul inga caruia tin sa ii multumesc pe aceasta cale :twoup: :twoup: :twoup: . si da , este stock

 

Frumoasã, la fel ºi operaÞiunea de care te-ai apucat...mã gândesc ca nu eºti la prima Încercare de genul...sau eºti În branºã...

 

Felicitãri Încã o datã ... Eu cu ale mele douã mâini stângi cred ca ar ieºi 2 Logan din ursu' tãu :twoup:

 

Spor Âşi nu uita ... Voie bunĂŁ.

ba chiar este primul proiect de genul acesta cap coada. noroc ca mai stim si noi una alta si nu dam inapoi.... :twoup:.

mersi pt incurajari si urari.....

 

poze...

post-31440-1292771880_thumb.jpg

post-31440-1292771905_thumb.jpg

Edited by vam_19
Link to comment
Share on other sites

pfuuu... 2.8 poweeeeerrrr....hai sal vedem sus , sa vedem ce poate ! iti urez tot binele din lume si nervi necesari pt acest proiect pentru ca o sa ai nevoie!

mersi mult inga! de putut stim ca poate mai greu e pana il aruncam sus....dar o scoatem si pe asta la capat nu???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.