Jump to content

schema sigurante E36 318


Luk

Recommended Posts

Am shi eu  o gramada de manuale, dar cand am incercat sa le adaug aici nu mergea, am cam 1Gb de manuale, dak cineva are nevoie, le pot da numai prin messenger, pt k p mail nu poti mai mult de 10Mb

135855[/snapback]

 

Sal. Ai putea sa iti faci niste timp si sa sortezi doar pt e36 318is din ce ai tu pe acolo? Mersi

Link to comment
Share on other sites

Hai ca va dau eu niste scheme !

Sunt .pdf-uri si contin explicatii despre fiecare siguranta, despre fiecare element electric sau electronic si locatia lor.

 

Electrical troubleshooting manual

Download:

Series 3 - E36 Sedan incl. Convertible and Touring (316i, 318i, 318is, 318tds, 320i, 323i, 325td, 325tds, 328i, M3)

Series 3 - E36/5 Compact (316i, 316g, 318ti, 318tds, 323ti)

Link to comment
Share on other sites

@mario.b : daca ai cumva manual service E36 318iS , mi-ar trebui si mie. Eu am timp sa fac download doar seara dupa ora 7. In rest, chiar daca sunt online, nu prea sunt pe la comp.

Daca poti, intra si tu seara si vorbim. Thanks.

Edited by Luk
Link to comment
Share on other sites

BUna seara, singur mod in care pot da manule este prin messenger pt k au peste 15Mb shi pin mail nu le pot trimite, id meu de mess este mario.darius, intrati la mine shi va dau in caz k am

Am pt seria 3,5 7(cateva), seria 6 cateva shi pt z, sunt manuale HAynes, o sa intru p la ora 23. Bafta multa shi vb

Link to comment
Share on other sites

problema mea e ca nu mi se aprind luminile de mers inapoi. Si becurile sunt ok, si sigurantele sunt ok. Multumesc pt schema Slowdeath.

135983[/snapback]

 

Vezi ca, din cand in cand, se mai oxideaza lamelele din soclul care tine becurile.

Ia si tu un smirghel, si da pe ele, eventual si pe becuri !

...pe partea metalica a becurilor ! :blink:

 

Daca nici asa nu merge, o sa ma uit pe schema si iti spun pe unde sa umbli !

Link to comment
Share on other sites

problema mea e ca nu mi se aprind luminile de mers inapoi. Si becurile sunt ok, si sigurantele sunt ok. Multumesc pt schema Slowdeath.

135983[/snapback]

ai verificat si monocontactul de la cutia de viteze? se intampla des sa se strice, scoate firele, pune contactul si fa o punte intre ele, daca se aprind becurile clar e de la el

Link to comment
Share on other sites

ai verificat si monocontactul de la cutia de viteze? se intampla des sa se strice, scoate firele, pune contactul si fa o punte intre ele, daca se aprind becurile clar e de la el

136254[/snapback]

 

 

multumesc de sfat, o sa incerc si asta, numai sa am putin timp liber

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Am shi eu  o gramada de manuale, dar cand am incercat sa le adaug aici nu mergea, am cam 1Gb de manuale, dak cineva are nevoie, le pot da numai prin messenger, pt k p mail nu poti mai mult de 10Mb

135855[/snapback]

 

trimitemi si mie te rog manualele sau da`mi un add pe mess

ID micsa.ovidiu

sau

micsa.ovidiu@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.