Jump to content

Ce sa aleg?


dr.touring

Recommended Posts

Dar din punct de vedere tehnologic difera mult cele 2 vaiante?

Este vorba de un 120d/163cp de la bavaria rulate din 2006 cu ~38k km, adica este de 5 ani dar rulaj putin (asta daca nu a fost masina de testdrive)la ~14k euro, si la aceeiasi bani una mai noua (ce se gaseste pe net ca in realitate inca nu am gasit sa o iau in leasing) de 177cp pe la 60-70k km.

Normal ca si eu doresc o masina cat mai noua dar trebuie sa ma incadrez in buget. Cu masini noi nu mai vreau sa am de-a face, ca oricum nu pot tine o masina mai mult de 3 ani, sentimentul de plictiseala atingand apogeul cam pe 2,5-3 ani si pierderea de peste 40% mi se pare prea mare in cazul vanzarii masinii noi.

Link to comment
Share on other sites

Dar din punct de vedere tehnologic difera mult cele 2 vaiante?

Este vorba de un 120d/163cp de la bavaria rulate din 2006 cu ~38k km, adica este de 5 ani dar rulaj putin (asta daca nu a fost masina de testdrive)la ~14k euro, si la aceeiasi bani una mai noua (ce se gaseste pe net ca in realitate inca nu am gasit sa o iau in leasing) de 177cp pe la 60-70k km.

Normal ca si eu doresc o masina cat mai noua dar trebuie sa ma incadrez in buget. Cu masini noi nu mai vreau sa am de-a face, ca oricum nu pot tine o masina mai mult de 3 ani, sentimentul de plictiseala atingand apogeul cam pe 2,5-3 ani si pierderea de peste 40% mi se pare prea mare in cazul vanzarii masinii noi.

 

DPDV al motorizarii...

 

cel de 163 de cai are motorul M47N2 care isi are originile pe e46... deci are ceva ani in carca.

 

cel de 177 cai are N47, motor aparut in 2008 parca. din ce stiu are presiunea in rampa de injectie mult mai mare decat cel vechi si alte inovatii ce il fac mai economic.

 

eu personal as lua una cu motor N47. Dar nu stiu daca Auto Bavaria Rulate reprezinta cea mai buna solutie. Mi se pare ca au scorurile cam mari pt ce ofera...

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

Daca imi dai un alt exemplu de unde pot lua in leasing un seria 1 120d SH ti-as fi racunoscator.

De la Bavaria. Sau, daca au, Welt auto. Doar ca mai depinde si de compania de leasing. Daca are o anumita varsta (masina) nu mai acorda leasing. Trebuie intrebat (sau, eventual, preluat un leasing de la cineva).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.