Jump to content

[Vand] sau schimb 540i


mihai20

Recommended Posts

am avut ceva oferte de schimb.....una chiar aici pe forum de la M5power pentru un audi a6, si ii placuse masina proprietarului , era si dispus sa ii dea diferenta ceruta chiar si mai mult, dar s-a razgandit celalalt....probabil pentru cum arata cu bara crapata si aripile ciobite. intre timp s-a remediat, de aia am si pus poze

in rest cu cine am mai vorbit pentru schimburi, daca le propunem noi schimb se gandesc ca "e disperat domne sa o dea din cauza de consum si impozit" si pun masina in schimburi la valori de iti vine sa le dai in cap.....ori nu e chiar asa; proprietarul e dispus sa dea diferenta pentru o masina mai noua, cu motorizare si dotari peste medie chiar si motor tot de 4,4 4,8 , nu se uita la consum dar sa fie corectitudine din ambele parti

adevarul e ca 4,4 nu e motorizare pentru orice buzunar, dar cine o ia se va gandi si la raportul pret-performante, unde cred ca sta foarte bine, si probabil stie ca consumul oscileaza in funtie de apasarea pedalei

Edited by mihai20
Link to comment
Share on other sites

daca le propunem noi schimb se gandesc ca "e disperat domne sa o dea din cauza de consum si impozit" si pun masina in schimburi la valori de iti vine sa le dai in cap.....ori nu e chiar asa; proprietarul e dispus sa dea diferenta pentru o masina mai noua, cu motorizare si dotari peste medie chiar si motor tot de 4,4 4,8 , nu se uita la consum dar sa fie corectitudine din ambele parti

adevarul e ca 4,4 nu e motorizare pentru orice buzunar, dar cine o ia se va gandi si la raportul pret-performante, unde cred ca sta foarte bine, si probabil stie ca consumul oscileaza in funtie de apasarea pedalei

 

+1

 

Romi, proprietarul, cand prindea espero lu' taticu' ..acum cativa ani buni.. scotea un consum ce nu auzisem pana atunci.. cred ca peste consumul bmwului care il are acum.. :drinks:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

valabil

am vazut azi un 330i pentru un schimb...chiar nu inteleg cum la telefon masinile sunt impecabile si neatinse si la fata locului cam toate au fost atinse frontal, apar batai care cu o zi inainte nu s-au auzit....iar la 330 ce l-am vazut azi, de ieri pana azi s-a stricat pompa servo si clima. bine sa nu s-a transformat in 318 e36, dar nu ma mai mira nimic

Link to comment
Share on other sites

valabil

am vazut azi un 330i pentru un schimb...chiar nu inteleg cum la telefon masinile sunt impecabile si neatinse si la fata locului cam toate au fost atinse frontal, apar batai care cu o zi inainte nu s-au auzit....iar la 330 ce l-am vazut azi, de ieri pana azi s-a stricat pompa servo si clima. bine sa nu s-a transformat in 318 e36, dar nu ma mai mira nimic

un 330i argintiu cu nr BZP sau ceva de genu' ??

Link to comment
Share on other sites

multumesc catalin

un 330i argintiu cu nr BZP sau ceva de genu' ??

da, exact ala. stiu ca zisesei si tu de el ca are bara pusa aiurea sau ceva de genul.....daca era doar atat era bine :) dar tehnic e mai nasol un pic

Edited by mihai20
Link to comment
Share on other sites

multumesc catalin

 

da, exact ala. stiu ca zisesei si tu de el ca are bara pusa aiurea sau ceva de genul.....daca era doar atat era bine :) dar tehnic e mai nasol un pic

da.. asta se vedea la ext. tehnic nu m-a mai interesat cu este cand am vazut bara aia deja aveam dubii :D oricum nici cu aia care il vand 'nu imi e frik' :D sunt teroristi oamenii, ca ii faceam dunimik trecuta prin gaurile alea din targ.. saraca masina dupa ce ca e praf cred ca au mai distrus-o si ei :) si cand i-am zis ca ii dau 5k inainte s-o vad in ca stare este.. ce zice omu: domne ai vrea si tu un bolid dasta pe banii aia :)) deja se cred in vreun Lambo ceva distrusii aia :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.