Jump to content

Dealer G-Power in Romania?


Cristi_E36

Recommended Posts

N-ai sa vezi asa ceva.

http://www.g-power.de/303.html?&L=1

 

Mai bine ti-l comanzi direct din Germania.

 

Daca vrei si ai si banii necesari, trebuie discutat si MERS la ei! Nu se poate pune o turbina si ...gata! Nu e un capac de baterie! Mai sunt si altele de modificat.

Trimite-le un mail si iti vor raspunde

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

da,totusi din ce stiu eu specificatile ASA spun ca aplicatia rezista pana la 300 cai

 

Asa este fara interne schimbate etc...

Numai ca din cat am cautat la noi nu avem G-Power trebuie drum direct in Germania pentru montaj si garantie,

am primit oferta de la ei undeva la 2600 E Kit-ul cu montaj inclus..

era bine daca exista la noi dealer sau reprezentanta pentru a nu mai face drumul costuri etc..

Link to comment
Share on other sites

dublu post

@Cristi da,si catigul e cam mic,curios e ca ESS dau la 4200 euro sistem care urca 2,5-ul la 280-285 cai.

si mai dubios e ca sunt oferte pe la 1500 euro pentru instalare tubo pe M54(desi aici am ceva dubii in ceea ce priveste fiabilitatea)

 

Edit:cam asa mi-au dat si mie anul trecut 2800 parca :twoup:

oricum pe langa sistem ar trebui si un upgrade la frane de 330i

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

da,totusi din ce stiu eu specificatile ASA spun ca aplicatia rezista pana la 300 cai

 

Asa este fara interne schimbate etc...

Numai ca din cat am cautat la noi nu avem G-Power trebuie drum direct in Germania pentru montaj si garantie,

am primit oferta de la ei undeva la 2600 E Kit-ul cu montaj inclus..

era bine daca exista la noi dealer sau reprezentanta pentru a nu mai face drumul costuri etc..

Link to comment
Share on other sites

http://www.g-power.de/952.html?L=1&car...1#Produkt_Start

 

Am intrat si eu aici dar nu am gasit pretul! Se pare e ca e doar pe baza de cerere de oferta! In fie, ideea e ca mi se pare un castig foarte mic de putere (230 CP) dar mai ales de cuplu (275 NM) deci doar 30 NM.

 

De ce atat de putin? Observ ca mai jos sunt "oferte" pana la 260 CP! Este vorba de acelasi KIT de compresor si cu cat e mai scump cu atat scot din el putere mai mare?

 

Sau... ?

Link to comment
Share on other sites

Probabil ca pana la 230 cp este motorul in siguranta si are o durata de viata aproape la fel de mare ca atunci cand era stock , si de aceea este oferita doar atata putere .

 

Si o fi mai scump odata cu cresterea puterii deoarece poate o trebuii sa umble si in motor .

Link to comment
Share on other sites

Nu... pentru M54 dpdv al fiabilitatii cel mai indicat e compresorul!

 

Corect + 1

 

ideea este ca astia au coborat pretul si chiar merita,

probabil la primavara dau o fuga la Germania, momentan masina are cip RBN, evacuare full, merita si un compresor, targetul este undeva la 300 cp +/- 1cp !!

oare internele rezista?

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

Exista in Romania dealer sau reprezentanta G-Power pt ca vreau sa montez

un compresor ASA T3-313 adus numai de ei pe un E46 325i,

sau alte alternative sunt?

 

bafta la toata lumea !

 

felicitari pt idee. ma bate si pe mine un gand frumos ca al tau.

 

la 2500 euro nu pare chiar asa mult. alte kit-uri costa mult mai mult si nu sunt proiectate pt m54.

 

[LE] bineinteles ca trebuie sa comanzi din germania sau sa te deplasezi personal acolo (o idee nu neaparat buna).

Edited by B.M.W.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.