Jump to content

[Vand] pompa injectie e46


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

La cit ceri tu pe ea mai pui 50e si cumperi o pompa buna,eu am cumparat o pompa stricata ca a ta cu 120 lei de pe forum acum 1 saptamina

Poate avea un defect nasol pompa aia si nu mai putea fi reparata...la mine stiu ca trebuie schimbat doar un senzor care costa vreo 15 lei

Link to comment
Share on other sites

daca era chiar asa, bagai tu 3 euro in ea s-o repari :wink: ...

Bine graesti ,,dee-low,, dar ca idee am avut si eu de curind problema cu pompa de injectie acelasi model ca tine si nu exista nici o piesa asa ieftina asa ca nu ne vinde gogosi ca nu este loc,de obicei pica partea electronica si sub 250-300e nu o repara nimeni sau cei care se pricep ca nu sint multi

Edited by roscatu m3
Link to comment
Share on other sites

Eu am zis ca 3 eur costa doar senzorul respectiv.

Pe langa asta normal mai costa si montatul lui ceea ce implica datul pompei jos de pe masina si montatul la loc pe masina,care intradevar costa cam 150-200 eur.

Eu nu am stiut ca se poate repara, de aceea mi-am cumparat alta pompa sh, pe urma am vazut ca multa lume le repara(sunt persoane pe forum care se ocupa cu asa ceva si ofera si garantie).

Eu am precizat clar ca partea electronica are probleme, nu vreau sa pacalesc pe nimeni.

Bafta !

Link to comment
Share on other sites

Eu am zis ca 3 eur costa doar senzorul respectiv.

Pe langa asta normal mai costa si montatul lui ceea ce implica datul pompei jos de pe masina si montatul la loc pe masina,care intradevar costa cam 150-200 eur.

Eu nu am stiut ca se poate repara, de aceea mi-am cumparat alta pompa sh, pe urma am vazut ca multa lume le repara(sunt persoane pe forum care se ocupa cu asa ceva si ofera si garantie).

Eu am precizat clar ca partea electronica are probleme, nu vreau sa pacalesc pe nimeni.

Bafta !

Reparatia partii electronice la colegul nostru de la Pitesti ,,dereglatu,, costa 250-300e,nu stiu cum ai facut tu socoteala si ti-a dat 3 euro

Edited by roscatu m3
Link to comment
Share on other sites

Reparatia partii electronice la colegul nostru de la Pitesti ,,dereglatu,, costa 250-300e,nu stiu cum ai facut tu socoteala si ti-a dat 3 euro

Daca citeai cu atentie vedeai ce am scris mai sus.

Nu inteleg care e problema ta, vrei sa ti-o dau tie cu 100 ron...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.