Jump to content

[Vand] jante STILAUTO EXTREME


Recommended Posts

Nu cred ca stii ce vinzi! :laugh: Jantele din imagine sunt Schmidt Revolution! Sau, ai schimbat capacele centrale? Bafta

 

 

 

Nu stiu ce sa zic C.sainz... poate ca meritau mai mult,am vaz pe internet cateva,nu asa multe bucati preturi intre 200 si 850 eur,acuma toata lumea poate sa ceara un pret,important e sa-ti gasesti clientul...am gasit azi ,am primit pe ele 1100 ron,am stat mult in cumpana sa le dau sa nu le dau,si le-am dat... in buzunarul meu stateau pt 100 eur,atat trebuia sa recuperez ,si repede. Si am luat banii. Imi pare rau pt ele intr-un fel......daca mergeau pe pisicutza mea erau deja pe ea,dar :( ghinion

 

Numai bine

 

Rog un moderator sa inchida topicul,multumesc mult

Link to comment
Share on other sites

Eu nu am comentat pretul cerut de tine! Am spus, doar, ca e alt model de janta decat cel scris de tine! Iar, jantele SCHMIDT sunt al naibii de scumpe!

Am avut si eu un set de vanzare, pe care l-am cumpart de nou, din Germania, cu 1,800 euro!!!

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Pana ieri inainte sa le vand am crezut ca nu sunt capacele de la ele,dar cand a trebuit sa le echilibrez pe aparat,a trebuit sa le dak jos si am vazut ca sunt originale si ca scrie si pe interior stil auto. In fine nu imi pare rau pt ele :) . Ieri am vaz ca nu sunt la fel de late cele de pe spate sunt de 9 cu et15,spate 7.5 et25

 

Acuma ma tot suna baiatul la care le.am vandut ca nu stie ce sa faca,au fost pe un opel astra si au avut cauciucuri de 215/40 r 16 acum baiatul le.a pus pe un passat din 95 combi si cu 205/55 fata si 215/55 spate si freaca in aripa spate daca e incarcat. I.am spus aseara ca pe opel au trebuit scoase in afara aripile si i.am zis ca ar trebui sa faca acelasi lucru si el.

Am vrut sa va intreb,sunt din inox?k sunt al naibii de grele.

 

Au fost mai frumoase ale tale sainz,e diferenta intre ele. Am inteles ulterior la ce te refereai :) . Cu cat le.ai vandut pe ale tale?

Link to comment
Share on other sites

dee low o sa ma uit maine ca azi sunt la serviciu si intru de pe telefon si nush ce are ca nu merge youtube in browser,eventual daca imi dai numele video,cum il gasesc pe youtube si intru separat pe youtube . Acuma a venit pe la me la serviciu baiatul cu passatul si a zis ca vrea sa ia 1 cm din ele,din interior,zona prezoanelor, la strung,k si acuma ii freaca in aripa spate si cu 205/55 . Eu i.am contraindicat
Link to comment
Share on other sites

ale dreaq jante :worthy: :shocking: ....nu stiam de astea,sunt foarte tari cu toate ca nu sunt frumoase sunt foarte practice,mai ales pentru drumurile noastre...s-ar merita :yes:

ce-i crestea acuma inimioara lui C.Sainz ca o painica bine dospita... :D

Edited by dee-low
Link to comment
Share on other sites

Sunt la Kaufland,la cumparaturi! Dar,ajung eu acasa si. .vezi tu!

 

:laugh: :hyper:

 

@dee-low ai pus-o :sweat:

 

@c.sainz' sper ca jantele pe care le-ai vandut nu erau astea :nea: ...ca de cand le-am vazut numai la ele mi-e gandul :wub:

Link to comment
Share on other sites

Mai, dar nu mai poate omul sa-si faca cumparaturile, ca .....Cum ma intorc cu spatele, cum .... :laugh:

Jantele mele erau modelul de mai jos: modulare, pe 17", luate de noi de la Schmidt, folosite cateva luni si ....vandut masina!!

Le-am vandut, fireste, cu mult sub pretul de achizitie! (ti-a crescut inima, Dee-low???? :poke: )

Adevarul este ca sunt jante deosebit de ...solide! PERFECTE pt Romania! (uite in video de mai sus!). Dar, in acelasi timp, sunt grele! Mi-a parut tare rau dupa ele, dar erau 4x100 si.....

Link to comment
Share on other sites

dee-low s-a referit la faptul ca nu merita atatia banii niste jate, eu cred ca doarme foarte bine, reactia ta e total deplasata

nu,ai inteles gresit,nu e nicio cearta,suntem amici cu C.sainz,mai glumim,ne mai distram ,omu' a intrat in joc :good: eu stiu exact care e treaba cu rotile alea,sunt niste roti deosebite ,intreaba-l si pe Brandex daca vrei ,merita multi bani :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

banuiesc ca toate modelele de jante de la Schmidt sunt dure nu!?adica nu doar modelele alea cu inel,buza... cum sunt in video?

Da, toate sunt deosebit de dure!! Ei numesc materialul RADINOX si este f dur si tine la ..."tavaleala"! Nu prea au jante pe stock; le fac mai mult la comanda. Eu am asteptat vreo 3 saptamani pana au ajuns!

 

 

@Dee, ti-am trimis mail acum!! (astept si raspuns la oferta!!)

Bafta

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.