Jump to content

Ce model e?


Smiley89

Recommended Posts

E46 cabrio cu hardtop. dar ai aflat deja nu. esti un norocos ca iti permiti asa ceva la 18 ani. norocu nu tine o viata. gandeste-te ca femei poti sa ai si peste juma de an, nu se cumintesc bagaboantele asa de repede (ca doar de asta iti iei un bmw puternic nu? normal ca esti fan BMW, in esenta ta), si mami tau o sa iti dea banii si peste ceva timp. :blink: i-ati ce vrei dar un bmw de 100+ cp nu o sa il poti controla ; nu e vorba numai de tractiunea spate, ai putea sa iti iei xi, nu Romulus :) ; si mai rau decat masina nu o sa poti sa te controlezi pe tine. ma bucur ca nu esti din Constanta. Edited by Bec
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nush...sunt fan bmw:)) pur si simplu...

143589[/snapback]

Nu prea cred ca esti fan BMW daca nu stii nici macar niste lucruri elementare, de ex ai zis ca E46 are tractiune fata...Deci probabil ca vrei sa impresionezi prietenii cu o masina scumpa. Sa stii ca o masina reprezinta o mare responsabilitate si daca o iei doar pt valoarea ei materiala mai bine ti-ai lua un Clio pana capeti destula experienta.

Link to comment
Share on other sites

din cate stiu eu la BMW-urile mai noi exista si o optiune prin care se poate pune limitare de viteza si se poate scoate acea limitare doar cu parola.

Pararea mea ca ar trebuii sa nu incepi direct cu tractiune spate pt ca lipsa de experienta isi spune cuvantul si de asemenea iarna nu te vei prea bucura de masina.Daca tu iti doresti chiar BMW atunci BMW sa fie.Bafta

Link to comment
Share on other sites

subscriu :blink: am permis din aprilie

am luat bmw(tractiune spate) un 316 pisicutza :) ...pana acum ....am avut un accident grav...din cauza ca nu am reusit sa il controlez ...cand a derapat. incearca ceva tractiune fata

143580[/snapback]

 

daca aveai DSC III cum am eu numai derapai si numai pateai asa ceva :) !

Link to comment
Share on other sites

romulus o sa ma uit de poze sa vad cum e pe net..da boala mea e sa fie cu 2 ushi si sa semene cu aia din poza..sunt cateva si prin craiova da nush ce modele sunt..sorrin poate stii tu cateva din ele daca zici ca eti din craiova..ala cu sya negru decapotabil...mai e unu cu wlf argintiu...stiu cumva de care`s?

143497[/snapback]

 

Ala argintiu cu WLF, e de VL cumva ??????? VL25WLF ?

Link to comment
Share on other sites

client AIG Life!  :)

143831[/snapback]

there you go sorinn. sper sa fie toata lumea bine si fericita.. faceti rost de nr de tel al "parintilor" si inchideti topicu ca zicea bine 99RMS :)

LE: oricum s-a lamurit despre masina si nu o sa creada el niste "forumisti".. noi suntem niste invidiosi, nu vrem sa 'are' si el :blink:)

Edited by Bec
Link to comment
Share on other sites

Smiley....tinand cont ca ai 16 ani si visezi la ce o sa iei tu la 18 ani...

ITI RECOMAND O DACIE.....sa te inveti si tu cu masinile in trafic....ce naiba ma chiar crezi ca nu ajung 150cp??eu am avut passat cu 136 si eram super multumit....si aia era masina grea nu seria 1 care are 1400-1500kg...

143605[/snapback]

nu am 16 frate..fac 18 acuma in iarna...

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca sunt ceva mai apropiat de varsta lui...si il si inteleg. Si eu la 18 ani am avut 528i-ul e28...e adevarat ca nu se compara cu poza pusa de el ...dar motorul tot de 2.800 cmc era (si mai e inca) :) . Nu cred ca am fost cu mult mai matur...dar am avut parte si de mult noroc...adik am trecut prin 2-3 faze care au tinut numai de noroc unde nu neaparat ca muream sau ceva asa grav... dar oricum se lasau cu niste table indoite si cine stie ce altceva.

Concluzia la ce vreau sa spun... puteti sa dati voi din gura cat vreti...daca omul asta vrea (si poate sa ia) puteti sa ii ziceti voi ce vreti. Singura lui scapare e sa aibe capul foarte bine prins intre umeri si sa nu se lase dus de "anturaj". In general asta e problema mare la 18 ani.

 

Deci... fiule :) femei tot o sa ai la o masina d`aia si daca mergi cu 60 prin orash si 120 in afara...asa ca fazele cu scartzuri, viteza si astea nu aduc nimic in plus :)

 

Asa ca ... iti urez drumuri cat mai placute cu masina... sau tratamente cat mai ushoare prin spitale...de tine depinde. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca sunt ceva mai apropiat de varsta lui...si il si inteleg. Si eu la 18 ani am avut 528i-ul e28...e adevarat ca nu se compara cu poza pusa de el ...dar motorul tot de 2.800 cmc era (si mai e inca)  :) . Nu cred ca am fost cu mult mai matur...dar am avut parte si de mult noroc...adik am trecut prin 2-3 faze care au tinut numai de noroc unde nu neaparat ca muream sau ceva asa grav... dar oricum se lasau cu niste table indoite si cine stie ce altceva.

Concluzia la ce vreau sa spun... puteti sa dati voi din gura cat vreti...daca omul asta vrea (si poate sa ia) puteti sa ii ziceti voi ce vreti. Singura lui scapare e sa aibe capul foarte bine prins intre umeri si sa nu se lase dus de "anturaj". In general asta e problema mare la 18 ani.

 

Deci... fiule  :) femei tot o sa ai la o masina d`aia si daca mergi cu 60 prin orash si 120 in afara...asa ca fazele cu scartzuri, viteza si astea nu aduc nimic in plus  :)

 

Asa ca ... iti urez drumuri cat mai placute cu masina... sau tratamente cat mai ushoare prin spitale...de tine depinde. :blink:

143943[/snapback]

ms frumos...

Link to comment
Share on other sites

ms frumos...

143944[/snapback]

 

Smiley... poate cel mai apropiat de vârsta ta pe aici este snk_2cool4u. CiteÂşte bine posturile lui. Nu te recunoÂşti ĂŽn ce spune el? Daca nici el nu reuÂşeÂşte sĂŁ te convingĂŁ, ia-Ăži frate ce maÂşina vrei. Dar Ăžine bine minte cĂŁ el a fost foarte aproape... Âşi spre norocul lui a scĂŁpat cu bine Âşi experienĂža urâta prin care a trecut o sĂŁ ĂŽi serveascĂŁ ĂŽn viitor. ĂnvaÞã din greÂşelile celor de pe aici cĂŁ din ale tale s-ar putea sĂŁ nu mai apuci sĂŁ ĂŽnveĂži.

 

PoÞi sã ÎÞi pui În maºinã ºi 100 de airbaguri. Niciodata ºansele unui accident grav nu vor scãdea spre zero. E o chestie simpla de statisticã. Motor mare, si mai ales lipsa de experienÞã cresc ºansele sã dai colÞu'. Airbagurile, motorul mic, experienÞa ÎÞi scad ºansele. Stai tu ºi calculeazã.

 

O chestie care mi-a atras atenÞia... cum poÞi sã spui cã ÎÞi place BMW pentru cã eºti pasionat de marcã? De fapt tu nu ºtii mai nimic despre BMW. Tu ai o problema specificã vârstei: Pur ºi simplu vrei sã fii "ºmecher" ºi sã atragi atenÞia aºa e? Nu un BMW este rãspunsul la problema ta, ºi În nici un caz nu ai sã gãsesti acest raspuns pe vre-un forum...

 

ÂŞi ĂŽncĂŁ ceva Âşi ĂŽnchei... Ultimii 6 ani pe care am avut ocazia sĂŁ ĂŽi petrec prin spitale Âşi lucrurile pe care le povesteÂşti tu p-aci, mĂŁ fac sĂŁ cred cĂŁ pĂŁrinĂžii tĂŁi sunt inconÂştienĂži.

 

Choose life! :blink:

Link to comment
Share on other sites

La banii aia si varsta de 18 ani, sugerez parintilor sa iti cumpere un 118d nou full si cu multe airbaguri.

143396[/snapback]

 

 

eu am 19 ani abia impliniti si am un 3iar de 36 000 nou nout :) asa ca nu vad de ce noua incepatorilor ne trebuie neaparat massini naspa,in primul rand ca mi-am facut rodajul pe masina lui frate meu si am rupt o destul pe aia si de cand am bmw m am cam linistit :) deci daca e masina noua si respecti banii parintilor si munca lor nu-ti bagi piciorul si te apuci de raliuri:P bmw nu inseamna numai raliuri ci si stil si rafinament :blink: si in legatura cu pretul sa stii ca un 118d cu multe optiuni ar fi mai indicat,decat un 3 vechi...alea senzatii cand intri in ea si cateva luni miroase a piele de iti vine sa mori de bucurie :))) :D recomandari negru cu piele beige :D

Link to comment
Share on other sites

eu am 19 ani abia impliniti si am un 3iar de 36 000 nou nout :) asa ca nu vad de ce noua incepatorilor ne trebuie neaparat massini naspa,in primul rand ca mi-am facut rodajul pe masina lui frate meu si am rupt o destul  pe aia si de cand am bmw m am cam linistit :) deci daca e masina noua si respecti banii parintilor si munca lor nu-ti bagi piciorul  si te apuci de raliuri:P bmw nu inseamna numai raliuri ci si stil si rafinament :blink: si in legatura cu pretul sa stii ca un 118d cu multe optiuni ar fi mai indicat,decat un 3 vechi...alea senzatii cand intri in ea si cateva luni miroase a piele de iti vine sa mori de bucurie :))) :D recomandari negru cu piele beige :D

144905[/snapback]

nu`mi place sub nici o forma 118`le...prefer ceva in 2 usi decapotabil:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.