Jump to content

Raspundeti-mi la intrebare


hot

Recommended Posts

Am vazut pe autovit foarte multi posesori de seria 3,in special diesel(320)care se vindeau.Pana aici totul in regula insa cei mai multi scriu k dau masina la schimb.Nu precizeaza neaparat ca schimba cu alta marca sau tot cu bmw.Si intrebarea de ce nu o vinde pur si simplu si scrie k o dau la schimb oare s-au saturat de marca bmw,de Chris Bangle sau vor cu tot dinadinsul sa o vinda prin orice mijloace.Astept parerile voastre.Precizez faptul ca sunt fan bmw cu toate ca acum conduc o alta marca dar ma gandesc k in viitorul apropiat sa imi iau un seria 3 diesel. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Sa iti raspund la intrebare am 29 ani,un venit de 22 mil pe luna eu cu sotia,am un copil de 1 an,si acum am un mondeo din 2001 tddi,ghia,nevastamea mia spus sa imi iau bmw da eu k prostu nu am ascultat-o. :blink: Sunt foarte multumit de mondy da nu e bmw.Mi-a fost frica k sunt consumabilele prea scumpe si k poate nu o sa pot face fata.
Link to comment
Share on other sites

pai la 29 ani, 22mil / luna pe familie + copil de un an si mondeo tddi ghia, cred ca esti un om trecut prin viata :blink:

 

fiecare are motivele lui cand vinde masina, unii vor sa scape de ea pt ca are probleme, altii fac un upgrade, altii pur si simplu vor sa incerce si altceva.

de ce o schimba in loc sa o vanda? depinde. in orice caz nu pentru a ascunde ceva - defectele se gasesc si la vanzare si la schimb.

 

schimbul in principiu se face intre persoane care vor sa incerce si altceva sau care nu au timp sa stea cu masina la vanzare. e mai rapid si mai comod sa o schimbi. Exista si conceptul de buy back pe care il practica dealerii, unde te duci cu masina, mai dai o diferenta si pleci cu alta.

 

unii au nevoie de bani - au o masina de 10 000, o dau la schimb pe una 4000 si pleaca cu o masina si 6000 euro in buzunar, cu care isi rezolva problemele.

 

exemplele pot continua...

 

personal nu am facut niciodata schimb dar nu m-ar deranja sa dau masina care o am acum + diferenta pe una mai noua.

Link to comment
Share on other sites

sunt si multi care au facut un efort, si-au luat bmw dar nu au bani sa-l intretina, plus ca s-au saturat sa le tot fure oglinzile si te miri ce altceva de pe masina constant, s-au saturat sa stea cu morcovul oriunde se duc "ca sper sa nu-mi mai ia nimic in seara asta" etc.. si atunci renunta la masina.. stiu si cazuri reale.. oricum bmw este o masina care atrage atentia.. si deci si atentia hotilor..
Link to comment
Share on other sites

Anunturile cu schimburi in general sunt cele de samsari, sau de cei care vor sa scape rapid de masina. Un om serios rar are timp de tot felu de combinatii. Prefera sa vanda masina pe bani, chiar si mai putini, si apoi sa isi ia una cum isi doreste. Din schimburi cam intotdeuna se castiga, si in acelasi timp fiecare sa pacaleste intr-un fel sau altul. Unu e bucuros ca a dat masina mult in castig, chiar daca a luat un cazan la schimb, altul e fericit ca a dat o masina cu probleme, chiar daca a dat-o mai ieftin.
Link to comment
Share on other sites

Am vazut pe autovit foarte multi posesori de seria 3,in special diesel(320)care se vindeau.Pana aici totul in regula insa cei mai multi scriu k dau masina la schimb.Nu precizeaza neaparat ca schimba cu alta marca sau tot cu bmw.Si intrebarea de ce nu o vinde pur si simplu si scrie k o dau la schimb oare s-au saturat de marca bmw,de Chris Bangle sau vor cu tot dinadinsul sa o vinda prin orice mijloace.Astept parerile voastre.Precizez faptul ca sunt fan bmw cu toate ca acum conduc o alta marca dar ma gandesc k in viitorul apropiat sa imi iau un seria 3 diesel. :blink:

143438[/snapback]

 

 

Pana la urma ce vrei sa ti se raspunda? De ce dau unii bmw-ul la schimb sau daca se merita sa dai mondeoul pe un bmw ?

Link to comment
Share on other sites

Sa iti raspund la intrebare am 29 ani,un venit de 22 mil pe luna eu cu sotia,am un copil de 1 an,si acum am un mondeo din 2001 tddi,ghia,nevastamea mia spus sa imi iau bmw da eu k prostu nu am ascultat-o. :blink: Sunt foarte multumit de mondy da nu e bmw.Mi-a fost frica k sunt consumabilele prea scumpe si k poate nu o sa pot face fata.

143447[/snapback]

 

Ehee, fratioare, eu am mai mult de 29, mai mult de 22, n-am copil, am avut mondeo din 2003 da' pe benzina, iar prietena mea nu vroia sa schimb mondeo pe bmw ca cica "arunci banii aiurea" si am un 320D...deci semanam pe undeva, korekt? :)

Sa-ti spuna fratele tau...consumabilele nu sint mai scumpe decat la mondeo. Chiar deloc..iti pot da exemple multiple. Iar senzatia cand ai un BMW este complet alta, incomparabila, crede-ma.

Deci, daca duci un mondeo, duci si un bmw.

putin :) sorry

Link to comment
Share on other sites

Anunturile cu schimburi in general sunt cele de samsari, sau de cei care vor sa scape rapid de masina. Un om serios rar are timp de tot felu de combinatii. Prefera sa vanda masina pe bani, chiar si mai putini, si apoi sa isi ia una cum isi doreste. Din schimburi cam intotdeuna se castiga, si in acelasi timp fiecare sa pacaleste intr-un fel sau altul. Unu e bucuros ca a dat masina mult in castig, chiar daca a luat un cazan la schimb, altul e fericit ca a dat o masina cu probleme, chiar daca a dat-o mai ieftin.

143603[/snapback]

 

Ma da tu nu ai dat bmw-ul la schimb?!? SAMSARULEEE!!! :) :D :D :bounce: :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

pai inseamna k nu o sa dau mondeo la schimb pe bmw fiindca aici in tara cei care fac schimburi sunt samsari(marea majoritate)mai incolo o sa-l vand mai pun ceva si intru in club cu un seria 3.Multumesc mult tuturor pt.ce ati scris.Nu fac reclama si nici publicitate dar vreau sa spun k am mai postat si pe alte forumuri cu masini dar nu mi s-a raspuns la intrebari intr-un mod atat de prompt.felicitari BMW
Link to comment
Share on other sites

pai inseamna k nu o sa dau mondeo la schimb pe bmw fiindca aici in tara cei care fac schimburi sunt samsari(marea majoritate)mai incolo o sa-l vand mai pun ceva si intru in club cu un seria 3.Multumesc mult tuturor pt.ce ati scris.Nu fac reclama si nici publicitate dar vreau sa spun k am mai postat si pe alte forumuri cu masini dar nu mi s-a raspuns la intrebari intr-un mod atat de prompt.felicitari BMW

144008[/snapback]

e putin exagerat termenul samsar...sau majoritatea samsari.Eu zic ca parte din ei ar da la schimb ca le-ar fi mai usor si mai convenabil

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.