Jump to content

MY BMW


c.sainz

Recommended Posts

Salut tuturor! Daca am vazut ca e ...trendy sa-ti prezinti masina, o fac si eu! Mai cu ..intarziere, "batraneste", dar mai bine mai tarziu decat ... :D

Masina este un 320d, E90 LCI, de 177CP si 350 NM, fabricatie 2010, negru si ....urat! (la modelul asta imi place tare mult albastru-Alpina, dar ...).

Dotari are de ..."bun simt", asa ca enumar cateva care-mi vin in minte: bi-xenon+spalator faruri, senzori parcare, lumina, ploaie, pilot automat, cutie automata, pack lumini, pack depozitare, comenzi volan, interior bej, scaune incalzite, clima automata, CD Prof, jante aliaj....si, daca-mi mai amintesc, mai scriu!!

Atasez si cateva poze. (atunci era curata si frumoasa! dar, in Bucuresti....dupa ce a implinit 30,000 km.... :D )

Front.jpg

Back.jpg

Interior.jpg

Wheel.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

hai ca asta-i buna !?! ne amagesti cu pozele astea vechi ? :)

baga si upgrade-urile !!!

Ai si gasit postul!! :laugh: Masina nu a "suferit" transformari majore, pana acum. Nu mi-a placut volanul si l-am schimbat cu unul sport! Parca sta altfel in mana! Dar, nici asta nu a fost foarte ...si am cumparat unul de ///M3. De asta sunt multumt! Si grosimea si grip-ul sunt excelente. Nu l-as schimba decat cu unul Performance (dar, ma mai gandesc).

Si, fiind o "automata", trebuia sa pun si un "footrest". Am optat pentru cel original, M.

Link to comment
Share on other sites

ai o masina frumoasa,sa ai noroc de ea..

 

interiorul e deosebit.ce nu mi a placut niciodata la e90 sedan au fost stopurile...parca sunt din alt film

 

parca ar merge si niste jante mai mari...e doar parerea mea :wink:

Edited by sly06
Link to comment
Share on other sites

Merci! Da, merg niste jante mai ...serioase! Astea sunt cele de vara (care au "ajuns" la colegul EQUANT :bye: ). Pentru iarna, a primit un set pe 17", cu anvelope Bridgestone. Inca sunt pe masina si sper sa apuc sa le fac si o poza. Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Corect!! "Tiganca" e fudula, dar ..... Deja ma gandesc sa-i fac o curatire ca la carte, dupa iarna! Daca ai o geaca, blugii mai noi etc, ai si lasat urme pe scaune!! Asta nu-mi place deloc! Asa ca, ma gandesc la un detailing de primavara. :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Corect!! "Tiganca" e fudula, dar ..... Deja ma gandesc sa-i fac o curatire ca la carte, dupa iarna! Daca ai o geaca, blugii mai noi etc, ai si lasat urme pe scaune!! Asta nu-mi place deloc! Asa ca, ma gandesc la un detailing de primavara. :thumbsup:

Tapiteria crem e preferata mea :thumbsup: ... poate imi voi lua la o masina viitoare.

Dar ma cam strange in spate cand ma gandesc cat e de pretentiosa.

Link to comment
Share on other sites

Vrem 19" cel putin, altfel nu are farmec :poke:

 

Pai, vrei TU, dar o conduc ..EU! sau aduci dupa amiaza, jantele promise? Te astept, mai ales ca maine, sambata, o sa fac trecerea la vara!! E destul de cald si uzez anvelopele de iarna fara motiv!

 

@roshu2010, multumesc! :D

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Pai, vrei TU, dar o conduc ..EU! sau aduci dupa amiaza, jantele promise? Te astept, mai ales ca maine, sambata, o sa fac trecerea la vara!! E destul de cald si uzez anvelopele de iarna fara motiv!

 

Nu ti-am promis nimic, tebuie sa iau astazi "miezurile" de la regaurit si sa le duc la vopsit. Buzele sunt aproape gata la polishat, surubelele sunt si ele gata, saptamana viitoare sus cu ele pe urs. Iti aduc styling 225, daca vrei, pe 19 sau BBS CH Black tot pe 19? Cum ar fi? Senzationala, fara RFT-uri nu simti nicio diferenta de la 18 la 19.

Eu zic sa te mai gandesti :poke:

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Te astept dupa amiaza sa povestim. Dar, parca promiteai ca aduci niste GT-uri!!! Unde sunt?

Si, daca-i fac ....tuning astazi (adica, daca o spal!!), poate-i fac si cateva poze cu rotile de iarna. De maine, gata cu iarna!! :thumbsup:

 

Pai nu ti-am zis sambata ca le-am vandut...esti indragostit.....de afumaturile alora de jos :hyper:

Link to comment
Share on other sites

Ba da, dar credeam ca mai ai!!! Dar, vad ca au fost ...singure la parinti!!! Ce-i drept, diseara ne vor lipsi afumaturile!!!! :laugh:

 

Am avut vreo 3 seturi, sambata s-a dat ultimul. O sa mai aduc peste vreo 2 saptamani.

 

LOVELY !!!

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Multumesc. Da, sunt piano black. Partea rea e ca se vede praful imediat si ....se platesc extra!! In fine...

Da, dar sunt mai speciale. Si arata foarte bine. Daca stai s-o iei ca se vede imediat praful pe negru asa e si cu vopseaua caroseriei.

Link to comment
Share on other sites

haide haide!! ca astept poze cu masinutza ta,si cu modificarile aduse..

 

 

In fine, am reusit sa descarc ceva! Asadar, am dus-o ieri, inainte de intalnirea de la Academie, la ..."tuning"!

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.