Jump to content

MY BMW


c.sainz

Recommended Posts

Multumesc! Nu e bara ///M; este bara Performance! (daca te iei si tu de jantele mele, iti tai valvele!!!)

Oh, m-am uitat pe diagonala la bara aia inseamna. Frumoasa, oricum!

 

Cat despre jante ... mai bine ai cauta jantele originale ce vin cu pachetul M :thumbsup: BBS-urile alea nu se incadreaza in peisaj, parerea mea.

post-23360-0-35428200-1303157974_thumb.jpg

Edited by EQUANT
Link to comment
Share on other sites

O sa schimb si tips-ul evacuarii! Dar, deocamdata, am treaba cu suspensia. Apoi urmeaza evacuarea! Oricum, e diesel, deci....doar look-ul se schimba!

 

DA, ssitemul audio e Prologic 7! Este o minune, sincer!! Si ALEX e un om si partener deosebit!

Jantele ///M, pe 17" sau 18" nu-mi plac! Deci, o sa caut altceva. In timp ..

 

@ EQUANT, bara e scumpa: cred ca, singura, e aprox 1,000 euro fara vopsitorie si montaj! Nu recomand

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Chiar e un baiat de nota 20!

 

OFF: am vazut la profil ca a fost ziua ta ieri.. La multi ani! Esti nascut in aceeasi zi cu tata :D

 

Later Edit: prietena mea zice ca si pisica ei Mimi e nascuta pe 17.04 :))

Edited by rashpy
Link to comment
Share on other sites

Pi, tu mi-o arati in poze???!!! :LMAO: Poze am si eu!! DA-MI-O, talharule!!!!!

PS. am vazut azi un interior COMPLET de E 60 de mi s-a facut rau!! de vanzare. Are INCLUSIV difuzoarele hi-fi si ...Un vis, ce sa spun.?

Interiorul este de e60 lci?imi dai ceva o poza un link?ms.

Link to comment
Share on other sites

Interiorul este de e60 lci?imi dai ceva o poza un link?ms.

Da. Cand ajung la birou

 

Faina schimbarea cu franele. Imi place ca ai ales ceva original BMW. Intr-un cuvant, ai dat ceva banuti dar ai mers la sigur.

Ce pot sa spun, spor in continuare cu imbunatarile :goodjob:

Multumesc, Cristi. Prefer piese/repere originale, celor after market! Promit ca ne vedem dupa Sarbatori! :thumbsup:

 

cam galbui etrierele .

Asta e culoarea pieselor/elementelor Performance! Si arcurile sunt aceeasi culoare!

Link to comment
Share on other sites

pai vad am vazut ca spunea ca vrea sa mearga cu masina pe Nurburgring,personal cred ca o suspensie reglabila ar fi fost mai buna,Bilstein,H&R,Eibach si asa mai departe,iar nu stiu sigur 100% dar s-ar fi meritat si alte bari stabilizatoare.Ma rog e o parere personala.Poate imi zici ce masina mai buna puteam sa iau :p ?
Link to comment
Share on other sites

nu inteleg de ce ai mers pe Performance,cred ca aveai solutii mai bune,cel putin la suspensie..

Dintr-un motiv simplu: este o suspensie DEDICATA acestui model , adica, testata de BMW si aprobata ca fiind un compromis bun intre duritate, confort, sportivitate! Crezi ca alti fabricanti de suspensii (dar, nici nu stiu care dintre ai face suspensia COMPLETA!!!) au cum sa testeze suspensii pentru SUTE DE masini?

 

pai vad am vazut ca spunea ca vrea sa mearga cu masina pe Nurburgring,personal cred ca o suspensie reglabila ar fi fost mai buna,Bilstein,H&R,Eibach si asa mai departe,iar nu stiu sigur 100% dar s-ar fi meritat si alte bari stabilizatoare.Ma rog e o parere personala.Poate imi zici ce masina mai buna puteam sa iau :p ?

Pai, nici unul din cei enumerati de tine NU face suspensia COMPLETA!!! (adica, arcuri si amortizoare!).

E adevarat ca plec la Nurburgring, dar .....ma si intorc!! :LMAO: Si voi circula tot in Romania!! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

LETA!!!) au cum sa testeze suspensii pentru SUTE DE masini?

 

 

Pai, nici unul din cei enumerati de tine NU face suspensia COMPLETA!!! (adica, arcuri si amortizoare!).

E adevarat ca plec la Nurburgring, dar .....ma si intorc!! :LMAO: Si voi circula tot in Romania!! :thumbsup:

 

probabil daca puneai o suspensie de 200 E completa arcuri si amortizoare erai mai apreciat si discurile alea EBC care se ovalizeaza in 300 km . <_<

Link to comment
Share on other sites

 

Alex, ce ai postat tu, stim toti! Doar ca, Eibach VINDE suspensie completa, dar NU fabrica amortizoare!! (poate acum, de curand). Ei ai fabricat DOAR arcuri de la infiintarea companiei!

Apoi, ambii, vand pentru sute de modele!! Crezi ca au "imperecheat" zeci de arcuri si amortizoare si le-au testat pe zeci de masini pana au obtinut compromisul ideal? Crede-ma ca ...NU! BMW nu fabrica arcuri sau amortizoare, dar a luat de la producatorii de marca, le-a imperecheat si le-a tot testat. Apoi, a propus cate un set pentru cateva tipuri de modele de masini. De aceea am incredere in ce fac ei. (nu minimizez deloc priceperea celor de la H&R sau Eibach, doar ca prefer sa iau ....de-a gata ce a testat si recomanda BMW)

Link to comment
Share on other sites

cum zici tu,nu neg ca BMW Performance ar fi o suspensie buna doar ca exista si optiuni mai bine(testate sau netestate)

 

apropo de teste

 

ma rog e masina ta alegerea ta,eu mi-am spus o parere personala.

kitul Performance contine si bari stabilizatoare?

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

da,suspensia sport oem e destul de comfortabila pentru Romania bine la mine de ex pe prima parte a cursei(la denivelari mici) era mai dura decat H&R-ul care il am pe masina acum in schimb pe denivelarile mai mari e jale cu H&R (asta cu talon 50),cum am zis alegerea e fiecaruia.Oricum eu am amortizoarele si arcurile sport in magazie in caz ca ma plictisesc de H&R :hyper: Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

da,suspensia sport oem e destul de comfortabila pentru Romania bine la mine de ex pe prima parte a cursei(la denivelari mici) era mai dura decat H&R-ul care il am pe masina acum in schimb pe denivelarile mai mari e jale cu H&R (asta cu talon 50),cum am zis alegerea e fiecaruia.Oricum eu am amortizoarele si arcurile sport in magazie in caz ca ma plictisesc de H&R :hyper:

Pai, vezi ca ne ...intelegem? :LMAO: Nu vreau sa sacrific complet, confortul in favoarea unei maxime sportivitati. Folosesc masina zilnic, in Bucuresti si ...avem strazile pe care le stii. Apoi, mai mult de 2 cm NU vreau sa coboare! Un H&R sau Eibach coboara cel putin 4 cm si .... De aceea nu renunt nici la jante pe 18" (235/40) in favoarea unora pe 19" (225/35).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.