Jump to content

MY BMW


c.sainz

Recommended Posts

eu nu mai inteleg nimic..toata lumea a hulit celelalte jante pe 18 BBS care le aveai pe masina,si ai zis ca nah,le schimbi..si acum ai dat o caruta de bani pe alte BBS 18,care sunt aproape la fel..si parerea mea este ca e un model trecut,sunt frumoase,insa nu pt un e90 LCI, care e o masina f recenta si are o anumita clasa,eleganta..
Link to comment
Share on other sites

Pai doar asa...mie mi se par destul de reusite.

Cel mai mult imi plac cele pe care le am eu :laugh: style 199, doar ca nu s-au facut pe 18'', doar 17'' si 19''...

 

L.E. Din lista aia as lua style 189 si 287, care se aseamana cu 199 :yahoo:

Edited by Adrian M
Link to comment
Share on other sites

Hai cu impresiile !!! Ai prins si uscat si ploaoe ? :)

Nu, nu am prin decat uscat! (am trecut pe langa birou tau, dar plecasei!!). Cateva concluzii scurte, la cald: nu se simte foarte dura suspensia. Intre cea stock si cea Performance, nu sunt diferente sesizabile la trecerea peste denivelarile obisnuite, in oras! Deci, a "furat" multe prea putin din confort!!! Asta e un lucru bun!!! :thumbsup:

Dar, ESTE SESIZABILA comportarea pe franare si viraje (in aceleasi conditii de trafin prin Bucuresti!!!). Este un PLUS pe care-l simti!!

Sincer, am avut mari retineri din cauza drumurilor, dar ACUM ma bucur ca le-am schimbat!! :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Sincer? Cred ca urmatorul upgrade va fi ....parbrizul Thermatic!! (asta e denumirea, nu?).

Referitor la suspensii, abia astept sa ies din Bucuresti! Si, daac esti cuminte, poate te duc sambata la ...Dedulesti!! :LMAO: Imi place mult drumul dupa Pitesti!

Link to comment
Share on other sites

Am facut poze imediat DUPA ce am schimbat suspensia. Nu sunt, decamdata, diferente vizibile de inaltime intre cele doua suspensii. Dar, masina se va mai "aseza" in cateva zile.

Am vazut acum, cand a desfacut franele, ca BMW Performance sunt produse de .....Brembo!!! :thumbsup:

2011-05-02 11.49.57.jpg

2011-05-02 14.40.07.jpg

2011-05-02 14.40.15.jpg

2011-05-02 15.16.54.jpg

2011-05-02 15.16.58.jpg

2011-05-02 15.17.04.jpg

Link to comment
Share on other sites

Clar trebuie jante pe 19", in timp o sa se mai lase si se vad urat cele pe 18", se vad mici

Da, o sa se mai lase in cateva sute de km! Dar, daca te mai iei de jantele mele, o sa cer unui moderator sa-ti dea "suspend"!!!! :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.