Jump to content

MY BMW


c.sainz

Recommended Posts

Arata foarte bine cu modelul asta de jante..Eu zic, ca o sa arate bine si pe 18,la fel am facut si eu cu a mea, jantele de pe masina mea OEM erau numai pe 19 dar am zis ca nu pun pe 19 , si am pus pe 18 dar nu imi pare rau..Logic, ca ar arata mai bine pe 19 dar nu putem fi cu toate..La drumurile care le avem mi se pare suficient pe 18.
Link to comment
Share on other sites

Guest Beldiman

e pacat sa pui pe 18 mai ales ca ai si frane si suspensie performance. eu unul as merge pe 19, la fel te zdruncina acum.

nu prea te sfatuiesc sa iei VMR, la un simplu google: "VMR wheels just focus on looks, not quality...they are not forged they are gravity-casted. If you want good quality rims, they will not be cheap."

cum are alex sau cele in 5 spite de pe 335i sunt ideale pentru masina ta. succes!

 

p.s. bara de ce o vinzi?

Link to comment
Share on other sites

Pai, sunt OK, cu mici ...... Adica, sunt DOAR pe 19" si ..., apoi sunt destul de grele pentru un 320d, apoi costa cam 1,000 euro/buc (la BMW). In rest, toate bune!!!

Dar, cand am postat imagini cu model asemanator, ati spus ca nu sunt ok!! Cine sa va mai inteleaga??!! :laugh:

 

o janta oem de csl este in jur de 500 de euro. luata de la bmw

este mai ieftina cu 30% decat o janta polishata pe 19 de M3

 

cu 18" ai jante pe masina

cu 19" ai o masina care arata bine

Link to comment
Share on other sites

Arata foarte bine cu modelul asta de jante..Eu zic, ca o sa arate bine si pe 18,la fel am facut si eu cu a mea, jantele de pe masina mea OEM erau numai pe 19 dar am zis ca nu pun pe 19 , si am pus pe 18 dar nu imi pare rau..Logic, ca ar arata mai bine pe 19 dar nu putem fi cu toate..La drumurile care le avem mi se pare suficient pe 18.

 

Stiti ce este interesant? Ca,orice janta as pune (18" sau 19") mereu vor fi unii care o vor dezaproba! :laugh:

La modul sincer si obiectiv, in Romania (in general) si Bucuresti (in special) janta pe 19" NU ADUCE DECAT LOOK, aspect! ATAT!!!

Dar, are o serie mai lunga de dezavantaje: greutate mai mare janta, greutate mai mare anvelopa, cost mai mare (janta si anvelopa), confort redus, risc mare de lovire/zgariere/spargere, consum sporit etc. Ajung astea, sau ....?

Cred ca voi alege intre doua tipuri: 295 si 216

5488_1.jpg

bmw216avant.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.