Jump to content

MY BMW


c.sainz

Recommended Posts

Ooo, da, am facut aproape 1000kmpe zi in vest, olanda, belgia, germania si am vazut in total 4 loganuri.

In Munchen, seria 5 noua face legea si mai ales versiunea touring. FFFF multe touringuri, chiar si de la merc.

E bine ca te am de .."martor", pt ca nu m-ar crede! :laugh: Doar la noi se plimba pitipoance de 20 ani in ML, X-uri sau alte Cayenne-uri!! :laugh: Cred ca si asta spune multe despre diferentele de educatie, mentalitate, bani munciti si altele!

 

PS. S-a incarcat filmuletul cam 60% Deci, nitica rabdare!

Link to comment
Share on other sites

Eu unul am conchis cam asa. Oamenii de acolo sunt bogati dar modesti ai naibii.

Nu cred ca e vorba de modestie, neaparat! cred ca au masura banului muncit! La noi nu e asa! Modelele sunt altele, deci si ....pretentiile! (gen Monica Columbeanu, care peste noapte ...., gen becali, care din cioban, .... etc). Doar la noi o masina de 2 ani, TREBUIE sa o vinzi la jumatate de pret! In Germania, nu vezi asa ceva! SI exemplele pot continua! Dar, in fine, poate intr-o zi se va regla si asta! Poate dupa trecerea la moneda euro.

 

:blink: Cred ca este un film mai lung...ne tii in suspans

Nu e lung, doar doua ture pe F1. Primele!! :laugh: Dar se incarca ingrozitor de incet! Oricum, resul nu-l mai incarc! Dureaza o vesnicie!!

Link to comment
Share on other sites

Deci da..de vis :)

 

PS: Nu prea am auzit cauciucurile pe viraje..mergeai destul de soft din ce-mi dau seama :) Sper sa prinzi si asfalt uscat. Distractie placuta in continuare si asteptam un review la final legat de program si costuri, poate ajuta pe cei care vor dori sa mearga pe viitor sa-si faca o planificare :hyper:

Link to comment
Share on other sites

Daaaa, o cutie manuala nu are rival! Dar, ...asta e! :rolleyes: Tu vrei scartait de anvelope pe asfalt ud? Sincer, nu stiu daca .... Apoi, a fost PRIMA data pe circuit; nu stiam nicio curba! Oricum, in primul viraj de dupa START, au ingustat pista cu acele jaloane! Nu stiu de ce, dar nu putea trece decat o masina! Sincer, m-am bucurat ca nu m-au prins Nissan-urile decat dupa un tur! E ceva , pt primul tur pe Ring! :laugh: Si, nu am auzit nici la Nissan-uri, scartait de anvelope! Dar la mine! :laugh:
Link to comment
Share on other sites

Glumeam..ai vazut ca ti-am urat pista uscata dup-aia :p Oricum se vede ca mergeai precaut. Ar fi fost util sa incerci ceva simulatoare gen rFactor inainte sa pleci. Ai fi stiut circuitul din prima. Cu Nordschleife e cam greu.. Spor si keep us updated :) Multumim
Link to comment
Share on other sites

Glumeam..ai vazut ca ti-am urat pista uscata dup-aia :p Oricum se vede ca mergeai precaut. Ar fi fost util sa incerci ceva simulatoare gen rFactor inainte sa pleci. Ai fi stiut circuitul din prima. Cu Nordschleife e cam greu.. Spor si keep us updated :) Multumim

 

Circuitul F1 il inveti mai repede. Are doar 5 km si-l inveti in 2-3 runde (cate 20 min fiecare). Pe Nordschleife e complet diferit! Totusi, camera nu poate reda senzatiile si dificultatea REALA a virajelor. Si, mai are si ...21 km!!! Nu-l inveti intr-un weekend! Deocamdata ploua; sper ca, pana la 17 cand se deschid circuitele, sa stea ploaia si sa se mai usuce!

Link to comment
Share on other sites

intr-adevar ceva ce trebuie facut de cineva pasionat, m-ai pus pe jar :), pana la Nurbugring mai am de asteptat insa o sa ma merg aici pe circuit cu o masina de F3000, as putea sa aleg un Aston Martin GT4, R8 V10, TT, dar am zis ca vreau o experienta de F1 fiind mult mai incintant, zic eu. Pot merge si cu a mea pe circuit, nu stiu inca cum e circuitul, cred ca e cel pe care a fost F1(Abu Dhabi) in toamna dar e prea cald si sigur ma vor lasa franele mele stock, ca sa nu mai zic de cauciucuri, oricum aici mi-ar trebui slick-uri...o sa fac asta cu F3000 deocamdata, de departe Nurburgring ramane Mecca, de curiozitate, cat te costa accesul pe pista?
Link to comment
Share on other sites

In fine, dupa mai bine de o ora, am reusit sa incarc un filmulet! Este primul tur pe F1 Track.

 

 

ai fost gen obstacol pe acel circuit :pirate:

 

Atunci, pastreaza apelativul .."unchiule"! :LMAO:

 

 

da "tataie" stai calm !:pardon:

Link to comment
Share on other sites

da.c.sainz aproximativ un buget de luat in considerare pt. un weekend pe circuit?? :rolleyes:

 

asta in perspectiva anului viitor.

 

Pe scurt, cam astea sunt preturile:

- cazare = 50 euro/noapte - camera cu 2 paturi, mare, dotata cu de toate, inclusiv saltea cu apa!!!!

- un "set de 4 ture pe Nordschleife este 89 euro, in care ai inclus un voucher de 10 euro pentru masa la restaurantul din incinta circuitului.

- pe F1 Track o serie de 20 min este 38 euro.

 

In rest, mai pune carburant pentru drum (2,000 km) si ...restul cheltuielilor

- masa de seara este cam 20 euro/persoana FARA bautura, etc

Link to comment
Share on other sites

merci.din cate vad preturile sunt foarte ok :rolleyes:

 

daca stau sa ma gandesc,cred ca la noi ar fi cel putin duble daca am avea un circuit

 

intr adevar,drumul este destul de lung dar experienta cred ca si merita ultimul cent,mai ales ca n o faci in fiecare zi

Link to comment
Share on other sites

asa stiam si eu, de cca 20EUR pe tura, mi se par preturi foarte rezonabile, cazarea la fel, mi se pare chiar foarte bun pretul tinand cont de ceea ce este inclus, mai mult costa, evident, pregatirea masinii pentru eveniment. Dar chiar si cu masina stock si poti da cateva ture mai lejer ce-i drept, ce sa mai...merita, drumul pana la Nadlac e mai greu, apoi e o placere :).
Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau ca nu am avut posibilitatea sa fim impreuna. Din multe puncte de vedere...

Tre caut un film ca m-au filmat "banditeii" pe blat, ihearto si colegul nostru cand ii dadeam jar... macar daca ma anuntau faceam spectacol :p

 

@Poiuyt, ce-ai? Ce te nemultumeste asa, in general?

Asa ne place noua romanilor sa aruncam cu rahat...

Edited by d-rive
Link to comment
Share on other sites

1. @Poiuyt, ce-ai? Ce te nemultumeste asa, in general?

2. Asa ne place noua romanilor sa aruncam cu rahat...

 

 

 

1. de ce?! te nemultumeste pe tine ceva , observ , in mod express ?! :) sau nu mai ai voie sa iti spui parerea pe forum..unsure.png

 

eu personal daca as ajunge pe acel circuit as inchiria clar o masina ca sa simt si eu ceva, ca pe sosea ma plimb zilnic.

 

2. eu nu sunt roman.shifty.gif

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

asa stiam si eu, de cca 20EUR pe tura, mi se par preturi foarte rezonabile, cazarea la fel, mi se pare chiar foarte bun pretul tinand cont de ceea ce este inclus, mai mult costa, evident, pregatirea masinii pentru eveniment. Dar chiar si cu masina stock si poti da cateva ture mai lejer ce-i drept, ce sa mai...merita, drumul pana la Nadlac e mai greu, apoi e o placere :).

sincer nu cred ca ai voie sa intri pe circuit cu masina stock, sigur ai restrictii la frane

ca sa poti merge cu masina ta, trebuie inainte sa faci ceva investiti

Link to comment
Share on other sites

Parerea poti sa ti-o spui si amical, respectuos... c.sainz nu e un om care sa-l iei peste picior sau in bombeu... e prea caracter ca sa ii faca cineva una ca asta.

 

Hai sa nu stricam topicul asta. Ideea e sa fim mai de treaba unii cu altii si sa... vezi semnatura ta :p :D

Cu siguranta o intalnire macar la karting la Tunari sau in alta parte ar lega multe prietenii intre noi si sa stii ca nu are importanta ca unul merge tare sau mai putin tare, evenimentul in sine e ceva deosebit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.