Jump to content

MY BMW


c.sainz

Recommended Posts

Deja dupa poza cu legenda esti mai rapid pe tur cu 2 sec :p

 

Citesc cu placere ceea ce scrii... chiar mi-as fi dorit sa fiu acolo. E misto sa iti bagi direct in vena...

Cand te gandesti ca am trecut cu masina la cateva sute de metri de circuit...

 

 

 

si eu imi doresc sa ajung pe un circuit la anul,poate organizam mai multi o iesire de cateva zile

daca nu in germania,macar in ungaria ca e mai aproape :wink:

Link to comment
Share on other sites

La noi nu sunt folosite nici la 30% din potential. Sunt masini fantastice, dar pentru alte tari! Sincer!

 

 

nici in Germania nu sunt folosite la maxim...numai daca sunt de-astia ca tine , sa mearga pe un circuit , altfel sunt masini de punctul A-B

Link to comment
Share on other sites

Neata tutulor! Ieri am avut o surpriza foarte placuta, aici: am primit vizita colegului Mihai ( @ DOMI) cu sotia si baietelul lor! Un tip foarte simpatic, volubil, deschis - o vizita care mi-a facut mare bucurie! Am apreciat, mai ales, faptul ca a venit din Luxemburg, dupa o zi de munca!! Au plecat spre miezul noptii si a fost o seara foarte placuta! Din pacate, nu am reusit sa facem un tur impreuna, cu ambele masini, pentru ca - din nou - a avut loc un accident grav cu un motociclist pe o Yamaha R1 si pista a fost inchisa ( politie, ambulante, masini de tractare etc).

 

Va mai scriu dupa ce revin de la ...micul dejun!

DSCF0221.JPG

Link to comment
Share on other sites

Pai, eu nu am avut curaj sa beau bere! Dar, DOMI a avut! :laugh: Oricum, circuitul nu s-a mai deschis dupa accident! Noroc ca apucasem sa fac o tura pana sa vina DOMI! ALtfel..... Nu stiu ce a patit motociclistul, dar l-au luat cu salvarea. Am si poza cu Yamaha lui, dar nu ma mai lasa sa postez poze. O sa vad cum mai sterg din cele vechi! (poate ma ajuta cineva si-mi spune CUM sa le sterg!). Oricum si ieri a fost o zi plina. Cred ca ieri a fost ziua ...legendelor in viata pe 4 roti! BMW M3 CSL, BMW M1, Ferrari Challange Stradale, Lotus Turbo (cred 1979) si multe altele. Sper sa reusesc sa mai atasez poze. Rabdare

DSCF0223.JPG

Link to comment
Share on other sites

chiar ma uitam aseara si nu am vazut niciun reply nou de la tine, m-am gandit ca esti pe circuit

...:)

 

acum am vazut, in cea de-a 3a poza, apare un Z8(cred?), ieri am vazut unul dar nu eram sigur ca e Z8 insa arata excelent, e foarte rar modelul, a fost prima data cand l-am vazut live...

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Am facut si cateva poze prin parcari, ca sa intelegeti cam care e media de varsta aici. Pustii "teribili" cam ...lipsesc! Sunt si cativa tinerei, dar numarul lor este nesemnificativ pe langa majoritatea ...old boys-ilor! Uitati-va cu atentie la ei si o sa intelegeti ce spuneam.

Si, ca un fapt divers, am vazut si prima masina din ....Bulgaria! Un Ford cu "echipaj" bulgaresc!!!

 

chiar ma uitam aseara si nu am vazut niciun reply nou de la tine, m-am gandit ca esti pe circuit

...:)

Da, dar am fost numai LA circuit, nu chiar PE!!! Am spus de ce, mai sus! Si DOMI a plecat tarziu , asa ca m-am culcat fara sa mai scriu ceva!

DSCF0186.JPG

DSCF0192.JPG

DSCF0200.JPG

DSCF0202.JPG

DSCF0206.JPG

Link to comment
Share on other sites

tare faza cu mosulicii :rolleyes:

 

un lucru e cert,la ei oamenii trecuti de prima tinerete(sau chiar a 2 a)stiu sa traiasca,si mai mult,majoritatea isi permit

 

n am vazut in viata mea la noi un tip trecut de 55-60 ani echipat de superbike :getlost:

Link to comment
Share on other sites

normal, oamenii au alta mentalitate, alte teluri in viata, nu ca la noi unde pustoaicele vor sa fie Bianca Dragusanu iar putoii vor sa faca te miri ce ''smecherie(ilegala normal)'' sa faca bani peste noapte, astea sunt ''telurile'' majoritatii celor de pe bancile scolii acum, din pacate asta se promoveaza la noi...iar cel care a ajuns la 60 de ani e deja saracul daramat de anii grei prin care a trecut si de sistemul nostru care efectiv aproape l-a ingropat de viu, nu mai zicem de pensia de 2 bani pe care o ia, ce sa isi mai permita el un superbike sau sa mearga pe circuit cu masina, suntem la ani lumina departare de nivelul de trai al unei tari ca Germania :(.

 

C.Sainz cum se prezinta treaba astazi? Asteptam cu nerbadare filmulete noi si poze :)

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

normal, oamenii au alta mentalitate, alte teluri in viata, nu ca la noi unde pustoaicele vor sa fie Bianca Dragusanu iar putoii vor sa faca te miri ce ''smecherie(ilegala normal)'' sa faca bani peste noapte, astea sunt ''telurile'' majoritatii celor de pe bancile scolii acum, din pacate asta se promoveaza la noi...iar cel care a ajuns la 60 de ani e deja saracul daramat de anii grei prin care a trecut si de sistemul nostru care efectiv aproape l-a ingropat de viu, nu mai zicem de pensia de 2 bani pe care o ia, ce sa isi mai permita el un superbike sau sa mearga pe circuit cu masina, suntem ani lumina departare de nivelul de trai al unei tari ca Germania

 

+1

Edited by Schumi
Link to comment
Share on other sites

Acum sincer vorbind, Elvetia si alte tarisoare mai mici din zona, tot de pe langa Germania, sunt tari cu un nivel de trai... cam maxim ce se poate pe planeta asta...

Eu as vrea sa fim macar precum ungurii, cehii, polonezii... chiar daca la prima vedere nu suna cine stie ce, chiar si asta e un tel greu de atins pentru noi.

Link to comment
Share on other sites

Greu e putin spus, aproape imposibil in conditiile actuale. In primul rand nu avem sosele - normal ca nimic nu poate functiona cum trebuie. Cei enumerati de tine mai sus au si construiesc autostrazi din greu..
Link to comment
Share on other sites

Acum sincer vorbind, Elvetia si alte tarisoare mai mici din zona, tot de pe langa Germania, sunt tari cu un nivel de trai... cam maxim ce se poate pe planeta asta...

Eu as vrea sa fim macar precum ungurii, cehii, polonezii... chiar daca la prima vedere nu suna cine stie ce, chiar si asta e un tel greu de atins pentru noi.

Ooooo, DA!!! Pai, cehii, ungurii si polonezii au luat startul de ceva vreme! Cred ca au fost mai atenti la ...ce voteaza si ... (dar nu e cazul sa intram in politica; oricum vin alegerile si ...e bine sa cascam ochii! :laugh: ).

Dar, pana la autostrazi (care sunt ....cum stiti si voi), as vrea sa va plimbati pe ...drumurile lor "comunale!! O sa aveti o maaare surpriza! @d-rive stie ce spun!! :laugh: As fi fericit sa avem drumurile ca si ..."comunalele" lor!!

 

Acum ploua si tuna!! Sper sa se usuce pana la 17,30. As vrea sa intru printre primii azi, sa nu mai am ...surprize ca si ieri!! (mai ales ca e pista uda!).

Va mai dau o ..legenda spre admiratie

DSCF0234.JPG

DSCF0191.JPG

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Am revenit in camera dupa o zi EXCLENTA!! Am reusit sa vad cum arata primul ARIEL ATOM!! O masina doar pentru fun, pentru curse pe circuite! Ce este foarte interesant, e ca scaunele sunt ....plastic GOL!!!! Numic sub cur sa mai amortizeze!! Si, cum sunt sigur ca are o suspensie ca scandura, nu stiu cum reuseste cineva sa reziste la ...tortura???? Apoi, au aparut si Mercedes-urile AMG, (Black Edition si DTM Edition). Niste brute senzationale (conduse, fireste, de doi "flacai" de peste 60 de ani!). Frumos este ca, unul dintre ele, venea din ....Statele Unite!! Asta DA efort si excursie, mai ales pentru un individ de peste 60 de ani!! Pasiunea.....

DSCF0240.JPG

DSCF0238.JPG

DSCF0247.JPG

DSCF0241.JPG

DSCF0244.JPG

DSCF0246.JPG

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

...si, dupa o perioada de acalmie a ploii, s-a deschis circuitul la 17,30. Dupa aprox 3 min, a inceput o ploaie torentiala!!! Si, pentru ca ...nu era destul, a inceput si grindina!!! Am plecat in primul tur cam ....strans la "spate"! Ploua de nu vedeai in fata! Mi-era si teama sa nu-mi sparga parbrizul de la piatra si viteza! A fost destul de ...scary! Dar, macar am avut satisfactia ca ....nu mi-au stat in cale M-urile! :laugh: Cu anvelopele lor, nu aveau cum sa mearga mai repede decat mine! Pe la mijlocul circuitului, a aparut si ...ceata!!! De fat, erau aburii care se ridicau din padure dupa ziua foarte calda de ieri!! Am facut un singur tur, pentru ca au inchis circuitul. S-a asteptat vreo 30 min sa se mai domoleasca ploaia si, apoi, s-a redeshis! Am intrat printre primii, ca sa nu am ghinion si sa-l inchida iar! Am mai facut 4 ture excelente! Mie mi-a placut tare mult ziua de azi!

Va pun cateva secvente sa va dati seama cum ploua!

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Moama ce-i acolo... raiul automobilistilor. Ce pacat ca nu avem si noi o bucata de circuit prin Romania.

 

daca am avea , ar avea si la noi ce sa se stranga :)

 

venea din ....Statele Unite!! Asta DA efort si excursie, mai ales pentru un individ de peste 60 de ani!! Pasiunea.....

 

la varsta , banii ,timpul si plictiseala lui, stiind ca nu prea mai are mult de trait, cred ca merita :) nimic senzational aici.

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca, daca nu ai vreo remarca inteligenta, sa incerci sa te abtii! Sincer! Tu nu esti in stare sa fugi pana la Hungaroring sau la greci, ca sa faci o tura! Abtine-te, te rog. Merci Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

ce poza ai pus si tu cu mine.. :) ..

In DE ai voie sa conduci cu 2 beri de 0.33 la bord.. sa ma rog, iei cel mult un avertisment..

Si va dati seama ca ma plimbam pe circuit, daca ma puteam tine dupa sainz.. nu am nici un fel de experienta pe circuit si in nici un caz nu parleam masina mea.. abia am luat gumele.. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.