Jump to content

MY BMW


c.sainz

Recommended Posts

Sa nu spui ca ai reusit sa le vinzi!!! Bravo!! Jantele pe 19" sunt perfecte...."ACOLO"!! Dar, cum treci de Nadlac spre Bucuresti, incepe calvarul! Dar, daca voi pleca de tot in vest, fii SIGUR ca vin si iau jante pe 19" de la tine!! Zau! :LMAO:

 

Am dat tot ce am avut pe 19" ( CH, 225 si ale mele ) si am ramas in c*ru' gol :cry::))

Link to comment
Share on other sites

Las', ca vine alt transport!! Dar, bine ca ai scapat de ele; nu imi placeau deloc! (e o chestiune de gust, fireste). Ce ai acum pe masina? Si, bine ca ai pus jante "civilizate" pe urs!

Ma bate gandul sa pun bara Performance pe fata; nu stiu ce sa aleg intre M Pack si Performance!

Link to comment
Share on other sites

Las', ca vine alt transport!! Dar, bine ca ai scapat de ele; nu imi placeau deloc! (e o chestiune de gust, fireste). Ce ai acum pe masina? Si, bine ca ai pus jante "civilizate" pe urs!

Ma bate gandul sa pun bara Performance pe fata; nu stiu ce sa aleg intre M Pack si Performance!

 

Le am pe cele de iarna, saptamana viitoare vine 230 :). Cele de pe urs sunt de la inceput.

M-Pack la pret de pret :)

Link to comment
Share on other sites

Pastreaza-le pe cele de urs care sunt pe masina! "Dau" PEREFCT ! Sincer. (am gasit doi "flacai" pentru polishat INTEGRAL jante!! Fac o treaba SUPER! (vorbim vineri daca esti interesat).

Uite si un semn ca sa nu te ...ratacesti!

photo-1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Pastreaza-le pe cele de urs care sunt pe masina! "Dau" PEREFCT ! Sincer. (am gasit doi "flacai" pentru polishat INTEGRAL jante!! Fac o treaba SUPER! (vorbim vineri daca esti interesat).

Uite si un semn ca sa nu te ...ratacesti!

 

Din pacate nu pot ajunge vineri.

Pe urs...se lucreaza la 8 cu 9, de data asta Lemon, ne-am saturat de portocale si pt E46 incerc sa gasesc tot style 5 dar pe 18.

Link to comment
Share on other sites

woow...am citit si eu despre toata drumetia ta la Nordschleife.... Totul impresionant. Poate reusim sa facem o excursie de grup acolo.

oooo! M-as bucura tare mult!!! Am scris in paginile anterioare: cel mai mult mi-au lipsit cativa colegi!! TOTUL ar fi fost mult mai placut! As vrea sa putem "evada" acolo macar vreo 4-5. Dar .....

Eu as vrea sa mai dau o fuga spre toamna. Daca ar fi doritori, am putea face drumul cu o masina si am putea inchiria acolo doua masini la cate doi "piloti". Ar fi ieftin si muuuult mai distractiv! :thumbsup: Cazarea nu e scumpa (50 euro/noapte/camera + mic dejun), berea e ieftina, pizza ...la fel!

Link to comment
Share on other sites

Eu unul sunt dispus sa ma dau intr-o zi si cu masina mea. Fara excese, desigur ... macar sa o simt de ce e/suntem in stare pe circuit.

Cel mai mult ar renta 4 insi intr-o masina si putem face si drumul dintr-o bucata daca suntem toti soferi :D

Acum totul tine de fonduri. Eu deja am indraznit sa intreb de "o excursie pana in germania":console: si mi s-a dat cu tifla-n cap: "vreau soare si plaja anul asta !!! " :negative:

Ai facut o socoteala, cam cat te-a dus toata distractia per total? cazare, masa, motorina, cheltuilei, mofturi, etc ....

Link to comment
Share on other sites

Nu, nu am facut socoteala. Sincer! Dar, se poate calcula , aproximativ: doua plinuri dus (si doua la intors), cazare 50 euro/noapte/camera, 4 ture pe Nordschleife = 89 euro (din care, 10 euro bonus de masa), benzina/motorina pt circuit, cam 100 lei vignetele pt 10 zile Austria + Ungaria. Ar mai fi inchirierea masinii/pe jumatate de zi. Dar, costurile se impart la numarul de participanti. Cand esti singur, le suporti integral.
Link to comment
Share on other sites

cu hungaroring a picat treaba?

Pai,....am uitat de intalnirea nationala de pe 24. Daca merg la Hungaroring, plec pe 20, apoi pe 21 sunt acolo. Pe 22 ma intorc in tara ca sa ...plec pe 24 dimineata, spre Herculane!!! Adica, o saptamana pierduta pt birou!!! Si nu pot lipsi atat. Sunt termene inainte de vacanta judecatoreasca si ...

Link to comment
Share on other sites

corect.ar fi fost frumos.

 

ramane pt anul viitor daca vom fi sanatosi

si la mine pe 26 trebuie sa fiu la vecinii din sud,ordine de familie :rolleyes:

 

asta daca termin masina in timp.distractie placuta la herculane

Link to comment
Share on other sites

Las', ca vine alt transport!! Dar, bine ca ai scapat de ele; nu imi placeau deloc! (e o chestiune de gust, fireste). Ce ai acum pe masina? Si, bine ca ai pus jante "civilizate" pe urs!

Ma bate gandul sa pun bara Performance pe fata; nu stiu ce sa aleg intre M Pack si Performance!

M-Pack cu siguranta.Este mai "agresiva".Poti sa faci o combinatie M-Pack cu Performance(deja ai spatele si sistemul de franare).Cel putin eu asa i-mi doresc(pentru a mea)

Link to comment
Share on other sites

Va spuneam, la un moment dat, ca venea pe circuit si un Dodge Viper tunat de Hennessey, un adevarat monstru: motor de 8 L, dublu turbo, aprox 1,000CP. Nu am apucat atunci sa-l filmez, dar l-a filmat cineva in benzinaria de langa circuit. Haideti sa-l vedeti si voi!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.