Jump to content

MY BMW


c.sainz

Recommended Posts

nu pot decat sa te laud pana la urma ca totusi mergi pe produse oem la look ! thumbsup.png

 

dar eu zic ca nu moare nimeni din cauza acelui portbagaj :p

 

 

si apropo , eu am sedan ,nu coupe ,deci nu merge nici la mine,dupa carte :)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

N-ai intrebat pe baietii astia care au de vanzare pe forum fabricate la Arad ? :laugh: poate iti "face rost" de unu eftin

 

 

 

Ascum serios, daca ai bani si iti place de ce sa nu-l iei !! E foarte tare volanul !

NU se fabrica la Arad; am sunat la fabrica si am vorbit cu ei.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

portbagajul CSL chiar daca nu este OEM merita mai mult ca sigur....si volanul in place , dar nu il vad o necesitate...apropo cat a costat?

Da,da..........+1 pt. eleron portbagaj CSL(hai bre dao' dreaq cu OM ca nu e legat de frane,directie etc..... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Nu am ridicat-o!! Am avut un MAAAARE ghinion , azi!! (am povestit colegilor). Sper sa fie gata saptamana viitoare! :thumbsup:

Sper sa poti dormi pana cand o s-o ridici saptamana viitoare,dar cu caldurile astea........

Link to comment
Share on other sites

Eram doar curios daca azi ai ridicat-o de la MHS si cum e sa ai 50 de cai in plus.

 

@c.sainz

 

:frantics:

 

Pai?!? Eu nu sunt la curent.. ce i-ai facut? Cum ai inmultit caii? :D Daca s-a discutat undeva da-mi un link sa fiu si eu la curent :good:

Edited by rashpy
Link to comment
Share on other sites

Nu schimb nicio turbina! Mai trebuie sa vina ....calculatorul din Germania si ...gata! Asta e kit-ul Performance pentru motor, adica ..."ciptuning"-ul de care vorbeam :laugh:. Sunt cateva elemente care trebuie schimbate, inainte sau concomitent cu noul soft pentru motor. Puterea va fi 200CP si 390NM. Asta prevede BMW pentru modificarea modelului meu de masina.

 

Pai hai zi-mi tot! Unde vrei sa ajungi? ce vrei sa mai schimbi? La ce putere vrei sa o duci? Softul unde il faci? Schimbi si turbina? Altceva??? DETALIIIIIIIIIIIIIII :D :D :D

 

Cum, .."unde-l fac"????!! Unde am facut TOATE modificarile de pana acum?

Link to comment
Share on other sites

Pai, am pus franele Performance, apoi suspensia si urma, in mod firesc, ...motorul! Sper sa ajunga si volanul in max 10 zile si .... plec in concediu. Poate reusesc sa schimb si bara fata pana plec.

Apoi, ma fac ...cuminte!:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Da da.. sigur te cumintesti :))

 

Deci sa inteleg ca turbina stock rezista fara probleme la resoftare.. ajutata fiind de intercoolerul marit banuiesc.. Dar calculatorul de ce se schimba? Nu puteau sa-l re-flash-uiasca p'asta vechi? s-ar zice ca 23 de cai si 40nm reprezinta o crestere destul de mica pt modificarile si costurile necesare.. DAR este probabil singura metoda SAFE. De fapt cred ca poti considera RISC 0..

 

Ce sa zic.. BRAVO! Imi place pe ce "arunci" banii!!

 

Off: Unde pleci in concediu? :D

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...te apropii puternic de 330d-ul meu cacai si cacuplu ,imi sufli in ceafa :unsure: ,sper ca nu mi-ai luat-o inainte ...inca :blush:

 

Nu ai grija; nu te prind!!:laugh:

 

BMW nu resofteaza!! Nicaieri nu se "scrie" vreun soft in reteaua BMW. (nu ma refer la acele up date). Se schimba calculatorul care are noua configurare . Cresterea de putere si cuplu este cea recomandata de producator pentru acest model. Fireste ca este SAFE, din moment ce se face in reteaua BMW si este acoperita de garantie! Dar, modificarea softului se face tinand cont si de cutie si de cresterile de temperatura in motor, in aerul din admisie, de volumul mai mare de aer, etc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.