Jump to content

MY BMW


c.sainz

Recommended Posts

Uh, n-ai navi...horror :) Ai bagat multi bani in masina...si nu ti-ai luat-o cu navi de la inceput. Acel bord e groaznic fara navi. Ma rog, tu stii :) Eu credeam ca ai navi...citeam nedumerit :(

 

Da, este ...curat horror, Coane Fanica!:LMAO: Dupa cete ai vazut, avem gusturi si conceptii diferite! EU vreau ca masina sa FACA si apoi sa ARATE!! Daca ai observat, am modificat masina (frane, suspensii, motor) fara sa-i pun (inca) un kit exterior Performance. Mai intati, doresc sa obtin mai multa placere la condus si apoi sa ...impresionez pe Magheru!:LMAO:

Navi l-am pus DE NEVOIE. (am explicat mai sus de ce). Si nu as fi schimbat bordul si altele doar sa ...arate masina intr-un anumit fel! Asa ca, ce are acum, este PERFECT! (de aceea stau n cumpana daca sa pastrez CD-ul original, sau sa-l dau!)

Link to comment
Share on other sites

Da, este ...curat horror, Coane Fanica!:LMAO: Dupa cete ai vazut, avem gusturi si conceptii diferite! EU vreau ca masina sa FACA si apoi sa ARATE!! Daca ai observat, am modificat masina (frane, suspensii, motor) fara sa-i pun (inca) un kit exterior Performance. Mai intati, doresc sa obtin mai multa placere la condus si apoi sa ...impresionez pe Magheru!:LMAO:

Navi l-am pus DE NEVOIE. (am explicat mai sus de ce). Si nu as fi schimbat bordul si altele doar sa ...arate masina intr-un anumit fel! Asa ca, ce are acum, este PERFECT! (de aceea stau n cumpana daca sa pastrez CD-ul original, sau sa-l dau!)

 

Sa stii ca e horror bordul fara navi, orice ai zice tu sau altcineva. Foarte frumos si foarte bine ce ai facut (ma refer la modificarea frumos facuta a motorului, nu chip tuning ieftin - asta apreciez, iar cu franele...nu cred ca era necesar, dar e treaba ta ), dar trebuia sa o iei de la inceput cu navi, e horror fara, zau! Spor la modificari ! :)

Link to comment
Share on other sites

Bine. Cum vrei tu!

Off: "Piticule", nu trage cu ochiul si ai rabdare! Rezolvam si problema ta! Mergem la mare , sambata? In Vama?:laugh:

Ne vedem vineri la intalnire sa vad live cum arata jucaria, tocmai ce am terminat si eu de instalat volanul :D

Mergem la Expirat ?!? :)

Link to comment
Share on other sites

Mergem. Acum avem si ..GPS ca sa nu ne pierdem pe drum :LMAO: Se anunta vreme excelenta, deci fugim in Vama. Mamaia si Navodari sunt "blocate" cu Mission, asa ca, mergem in Vama! :yahoo:

 

Sa stii ca e horror bordul fara navi, orice ai zice tu sau altcineva. Foarte frumos si foarte bine ce ai facut (ma refer la modificarea frumos facuta a motorului, nu chip tuning ieftin - asta apreciez, iar cu franele...nu cred ca era necesar, dar e treaba ta ), dar trebuia sa o iei de la inceput cu navi, e horror fara, zau! Spor la modificari ! :)

 

Daca nu ma insel, erau cativa colegi, la "E46 meeting" care reclamau ca ....au cam ramas fara frane pe Transfagarasan! Adica, nu pe circuit! Asa ca ... eu ma bucur ENORM de ele! Nici macar nu miroseau dupa ce am alergat-o pe partea asfaltata a Transfagarasanului (vezi Alex Maniacu'):thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

 

Daca nu ma insel, erau cativa colegi, la "E46 meeting" care reclamau ca ....au cam ramas fara frane pe Transfagarasan! Adica, nu pe circuit! Asa ca ... eu ma bucur ENORM de ele! Nici macar nu miroseau dupa ce am alergat-o pe partea asfaltata a Transfagarasanului (vezi Alex Maniacu'):thumbsup:

 

Oricum, m-am tinut de tine ... cu toate ca am ramas fara frane ... de vreo doua ori :D

Link to comment
Share on other sites

Corect!! Dar e un sentiment cam ...horror (ca sa-l citez pe @hornet):laugh:

 

Voi sunteti adevarati piloti mai :) Tu si cei care "au cam ramas fara frane" :) Eu n-am patit-o...si am si eu cam 130 000 km in cativa ani (3 ani) (30 000 pe E46 si 100 000 pe E90). Si-am facut si Buc-Sev (330 km - Buc-Pit-Slatina-Craiova-Severin) in 2,5 ore (scuzati, din greseala am scris 2 ore prima oara, nu 2 ore, ci 2,5 ore ...adica 2 ore si 30 min :) )...si drumul Pitesti-Valcea-Targu Jiu-Severin (plin de curbe, noaptea tare si n-am patit-o...etc)...dar se pare ca nu-s la fel de bun ca voi sa imping masina asa la extrem incat sa "cam ramana fara frane" :) Toata stima ! :)

 

Ms pentru ca m-ai citat si mai ales c-ai mentionat asta :)

 

P.S. A nu se intelege ca nu apreciez modificarea facuta de tine, e foarte tare, dar raman la parerea ca franele BMW sunt destul de ok, suficiente ...si nu cred ca era necesara, dar daca tu esti fericit, e foarte bine ! :)

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Voi sunteti adevarati piloti mai :) Tu si cei care "au cam ramas fara frane" :) Eu n-am patit-o...si am si eu cam 130 000 km in cativa ani (3 ani) (30 000 pe E46 si 100 000 pe E90). Sia-m facut si Buc-Sev in 2 ore...si drumul Pitesti-Valcea-Targu Jiu-Severin (plin de curbe, noaptea tare si n-am patit-o...etc)...dar se pare ca nu-s la fel de bun ca voi sa imping masina asa la extrem incat sa "cam ramana fara frane" :) Toata stima ! :)

 

Ms pentru ca m-ai citat si mai ales c-ai mentionat asta :)

 

P.S. A nu se intelege ca nu apreciez modificarea facuta de tine, e foarte tare, dar raman la parerea ca franele BMW sunt destul de ok, suficiente ...si nu cred ca era necesara, dar daca tu esti fericit, e foarte bine ! :)

 

Felicitari! Daca ai deja 3 ani de cand mergi cu masina, e bine! La mai multi! Fara incidente!

Tu crezi ca pe Pitesti-Valcea ramai fara frane? De ce incerci sa fii ironic si ..atat! Ca sa nu mai vorbesti FARA sa stii cum este, vino cu mine, sambata viitoare, pe Transalpina. Si, te tii dupa mine! O sa vezi cum calci frana ...fara sa se intample mare lucru!

Link to comment
Share on other sites

Felicitari! Daca ai deja 3 ani de cand mergi cu masina, e bine! La mai multi! Fara incidente!

Tu crezi ca pe Pitesti-Valcea ramai fara frane? De ce incerci sa fii ironic si ..atat! Ca sa nu mai vorbesti FARA sa stii cum este, vino cu mine, sambata viitoare, pe Transalpina. Si, te tii dupa mine! O sa vezi cum calci frana ...fara sa se intample mare lucru!

 

Ma scuzi, am uitat sa mentionez ca am 3 ani de cand merg cu BMW-uri, nu 3 ani de cand merg cu masini. Permis am de 10 ani si de atunci tot merg :) Multumesc, la fel si tie! Nu, probabil doar pe Transalpina ramai fara frane, pe alte drumuri nu :)

 

Sunt convins ca nu m-as putea compara cu tine, dar asta nu inseamna ca franele standard sunt naspa rau si trebuie neaparat nu stiu ce sisteme de franare :)

Link to comment
Share on other sites

Vorbiti vorbe.. evident ca la franele stock efectul de fading o sa apara mult mai repede decat la cele Performance, altfel cele din urma n-ar fi justificate ca investitie. Asta nu inseamna ca cele stock sunt praf, dar da hornetb, daca vei merge pe un drum virajat si vei frana repetat de la viteze mari spre ace de par (condus agresiv), vei constata ca pe masura ce se incing, pedala de frana nu v-a mai raspunde la fel. Nu are rost sa mai contrazici aiurea.. Edited by Schumi
Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg ce tot aveti cu omul! Ii criticati toate alegerile de parca ar face upgrade-urile din banii vostri :D

 

@c.sainz - niste jante calumea mai ai de pus pe masina si e boboc :thumbsup:

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg ce tot aveti cu omul! Ii criticati toate alegerile de parca ar face upgrade-urile din banii vostri :D

 

Merci!!:laugh: Si, daca tot ne vedem zilnic, macar ...scoate-ma de la inghesuiala!!:laugh:

 

Sincer, poate as pune altele, dar ...la aceeasi greutate! Dar, ar fi peste 500 euro/buc!! Asa ca .... le las deocamdata pe astea! Nu ma indur sa ingreunez masina;

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Vorbiti vorbe.. evident ca la franele stock efectul de fading o sa apara mult mai repede decat la cele Performance, altfel cele din urma n-ar fi justificate ca investitie. Asta nu inseamna ca cele stock sunt praf, dar da hornetb, daca vei merge pe un drum virajat si vei frana repetat de la viteze mari spre ace de par (condus agresiv), vei constata ca pe masura ce se incing, pedala de frana nu v-a mai raspunde la fel. Nu are rost sa mai contrazici aiurea..

 

Nu stiu unde am zis eu ca n-ar fi mai bune alea Performance. Ma rog, ai dreptate :) Stii tu ce spui, nu vorbesti degeaba :)

 

Nu are sens sa continuam discutia! NU am spus ca franele standard ar fi "naspa"! Doar ca vreau mai mult! Atat! Daca nu vrei sa vii, e ok.

 

Ok, sa terminam :) Toata ca toate, dar apreciez mult modificarea motorului ! Aia da, toata stima ! Spor la alte modificari :)

Link to comment
Share on other sites

Merci!!:laugh: Si, daca tot ne vedem zilnic, macar ...scoate-ma de la inghesuiala!!:laugh:

 

Sincer, poate as pune altele, dar ...la aceeasi greutate! Dar, ar fi peste 500 euro/buc!! Asa ca .... le las deocamdata pe astea! Nu ma indur sa ingreunez masina;

Alea originale M, dar sunt scumpe, intr-adevar.

 

:laugh:

Te-am sunat inainte sa plec azi, dar n-ai mai raspuns (rusinicaa :D), asa ca m-am tirat ca deja pierdusem o groaza de timp pe-acolo cu resoftarea pamantului ... macar speram sa aduca ceva imbunatatiri, insa din ce-am observat, iDrive-ul se misca mai greu si parca e si un pic mai lenesa masina. Asta da update :D

Link to comment
Share on other sites

Masina se misca mai greu? Adica, mai putin vioaie? Daca-ti spun ceva, n-o sa crezi!:laugh: Sa stii ca aceste update-uri de soft, mai ...cumintesc masina. Cred ca mai si ...taie din cp. Nu glumesc! Dupa ce am schimbat primul ECU la masina, am avut aceeasi impresie. Si, pe dyno, era mai ...sezumflata! Repet: nu glumesc. O sa-i intreb maine daca e corect ce spun (pe cei de la MHS)
Link to comment
Share on other sites

Asa mi s-a parut si mie, ca masina trage mai greu un pic, in special la turatii joase. Mie cu siguranta mi-au facut update si la DDE, dar nu ma asteptam sa se simta ceva (mai ales in rau).

Ma indoiesc sa-ti poata daca ceva detalii cei de la MHS ... ei o pun pe tester acolo si apasa start, restul ... e can-can :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.