Jump to content

MY BMW


c.sainz

Recommended Posts

E posibil sa nu stie! Dar, aceste upgrade-uri de soft pe care le trimite BMW AG, din vreme in vreme, mai ...cumintesc masina. Cred ca mai taie 2-3-5 cp; nu stiu care ar fi scopul, dar SIGUR are o ratiune!! Dar, ma indoiesc ca MHS imi poate da un raspuns. Poate fac o intrebare celor de la BMW, vineri.
Link to comment
Share on other sites

Nici macar nu miroseau dupa ce am alergat-o pe partea asfaltata a Transfagarasanului (vezi Alex Maniacu'):thumbsup:

Nenea, nici ale mele nu miroseau, doar ca se simtea nevoia de ceva mai bun, mai ales discuri pe spate :p

 

Legat de soft: incercati sa urcati cu ele in ture mai mari. Se pierde cuplu la ture joase, dar se castiga mai mult sus.

Link to comment
Share on other sites

O mai reduce din cuplu ca sa mai protejeze cutia, habar n-am. Poate ca sunt eu nebun, dar ceva-ceva am simtit eu acolo :)

 

Exact! Am simtit asta si, pe dyno, nu ieseau cei 350 nm. O sa incerc sa aflu daca e adevarat! Dar, restul e ok? Au repaart ce trebuia?

Eu o duc luni sa-i schimb bara spate, stopurile, capota portbagaj. O sa-i retuseze si zgarietura de pe usa spate dreapta. Cred ca e gata pana marti dupa amiaza.

 

Nenea, nici ale mele nu miroseau, doar ca se simtea nevoia de ceva mai bun, mai ales discuri pe spate :p

 

Nu am spus ca ale tale miroseau!! Tu erai, doar, ..."martorul"!:laugh: Si, tu ai menajat-o pe sora ta, deci ....

In schimb, cand am ajuns sus, ale lui @Pachu miroseau a ...vodca!! ABSOLUT!:LMAO:

Link to comment
Share on other sites

Oricum, am inceput sa pregatesc ursu pentru la anu' :p

 

 

Galustele mele s-au facut invizibile. Nu stiu ce faci, prin curier sau cum le primesti, dar inca le vreau :shifty:

 

Ursul va iesi senzational! Sunt SIGUR de asta! Galustele le-am ....mancat (ca un nesimtit, recunosc!!). Cand ma mai duc la Pitesti PROMIT sa-ti aduc. Si ti le aduc acasa, ca sa-ti treaca supararea pe mine!

Daca vrei sa iesim din Buc, sambata viitoare tragem o fuga de la Ranca in sus! O sa vad ce doritori se inscriu. Sambata asta au votat Vama Veche, deci ...la plaja!

Link to comment
Share on other sites

Exact! Am simtit asta si, pe dyno, nu ieseau cei 350 nm. O sa incerc sa aflu daca e adevarat! Dar, restul e ok? Au repaart ce trebuia?

Eu o duc luni sa-i schimb bara spate, stopurile, capota portbagaj. O sa-i retuseze si zgarietura de pe usa spate dreapta. Cred ca e gata pana marti dupa amiaza.

Da, e ok acum, au fixat senzorul ala de ploaie care se desprinsese.

 

Parca mi s-a parut ca deja inlocuisei bara si portbagajul, sau nu m-am uitat eu bine?

Link to comment
Share on other sites

marfa,acum am descoperit ce ai mai facut pe la masina.

 

pun pariu ca in kitul ala erau si niste trasee mai generoase la racirea turbinei si debit mai maricel de ulei .

In plus la resoftare simpla din spatele blocului modifica doar partea de injectie, la aer nu au ce sa ii faca ca nu pot mari debitul la el.. ala e limitat de trasee. De asta da cu fum si face praf DPF-ul.. nu e cazul la tine.

 

Hobby-ul e hobby, iar astia care comenteaza lasa-i in plata domnului ca nu iti platesc ei facturile..

Fiecare om are damblaua lui..

 

Link to comment
Share on other sites

DOMI, tu vino sanatos aici, in ..."sanul lui Avram" si stam la palavre cat vrei, pe plaja!! Chiar crezi ca nu dorm bine din cauza comentariilor?:laugh:

La aer au umblat nitel: alt intercooler, alte trasee, alti senzori. Apoi, alt convertizor de cuplu si alt ECU.

Link to comment
Share on other sites

bai ce urat...cum sa puna ma avaria ,geamul si DTC-ul sus , in grilele de pe mijloc ?! mellow.png

 

m-as simtii total anapoda cu ele o perioada, pana sa ma obisnuiesc.. dar nu ar fi asta capat de tara :)

 

p.s. referitor la dynavin...se vede clar ca nu e de acolo... nu ca ar conta :) la e46 barem copiaza partea oem si vine de acolo..

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

PS. Pe viitor, sa nu-mi mai dai emotii; stii ca am inima ...cardiaca!

 

nu stiu , dar daca spui tu, te cred rolleyes.gif

oricum , mai bine puneai un gsp d-ala pe ventuza , decat taranismul ala..dar tu sti ce faci cu bani tai mai bine decat mine thumbsup.png

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Bine ca stiu: pe viitor o sa-ti cer parerea pentru ce mai vreau sa modific!! (sper ca ma ajuti colegial, adica ...gratis!!):LMAO:

Mi-au spus si colegii: daca modifici ceva fara sfatul guru-ului Puyut o sa iasa naspa!! Dar, nu i-am ascultat! Pacat!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.