Jump to content

MY BMW


c.sainz

Recommended Posts

vazi ca ai termen pana vineri sa te intorci ;)

(baga poze)

 

Nici vorba!! Maine ma duc sa fac baie, sauna, masaj etc la Solden (e foarte aproape) si joi plec spre Elvetia. Oricum, trebuie sa ajung si la Nurburgring, deci e imposibil sa ne vedem vineri, la Academie!

 

Am vrut sa merg si eu anul trecut, dar nu a vrut prietena mea :yahoo: . E mai frumos decat Transfagarasan?

 

Pai, asfaltul este EXCELENT, dar drumul in sine e fff ingust!! Doua SUV-uri abia-abia trec unul pe langa altul. Este si plin de motociclisti si BICICLISTI (asta DA barbati si femei!!). Si "vesticii" depasesc un bicilist cam la 2 m. Deci ..... Si, sus, are tot ce-ti trebuie.

 

si inca poze

DSCF0591.JPG

DSCF0374.JPG

Link to comment
Share on other sites

Si, ca vorbeam despre impozite si legi in lumea civilizata, in poza de mai sus, este o "pisicuta" neagra, FARA NUMERE. E a propietaresei vilei in care stau. Am intrebat-o daca e de vanzare (arata IMPECABIL si este chiar full ) Inclusiv hardtop.

Tipa mi-a raspuns ca NU e de vanzare, dar nu are numere pt ca in Austria si Elvetia, poti avea un set de nr la 3 (TREI) masini!!!! Cum vi se pare?

Link to comment
Share on other sites

si, daca ieri a avzut zapada, azi am dus-o la ...plaja! Locul este super (aviz amatorilor): servicii, curatenie, amenajari, facilitati etc.

Afara erau cam 25 grade , soare si un vanticel usor, in apa intre 34 si 45 grade!!! Excelent!!

 

Maine trec muntii in Elvetia si plec spre Germania si ...Nordschleife. Intra-adevar, e mai usor sa urci decat sa cobori de pe Stelvio Pass. Foarte multi coborau cu frana actionata si ....se operau dupa cativa km! Era un miros in urma lor ....

DSCF0597.JPG

DSCF0611.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

In fine, am revenit acasa! Si, daca tot eram in zona, nu puteam rata ....Nurburgring-ul !! Am avut noroc ca erau deschise ambele circuite si .... le-am folosit! Partea rea e ca se uzeaza pneurile cam rapid! Va pun si cateva poze.

iar...

sa-ti fie rusine :smile:

Link to comment
Share on other sites

Pai, cu rusine cu tot, daca eram ...prin zona, nu am rezistat ispitei!! Si, crede-ma: daca-l incerci odata, nu-l mai poti ocoli. As vrea in primavara sa mergem mai multi; ar fi fantastic. Si, putem inchiria o masina, o jumatate de zi si o platim la ...comun!

Dar, in afara de Nurburgring, am mai trecut si prin Pasul Stelvio, Pasul Fluela si Rehennpass (Paso di Ressio). Locuri minunate care-ti raman in suflet.

Link to comment
Share on other sites

Pai, cu rusine cu tot, daca eram ...prin zona, nu am rezistat ispitei!! Si, crede-ma: daca-l incerci odata, nu-l mai poti ocoli. As vrea in primavara sa mergem mai multi; ar fi fantastic. Si, putem inchiria o masina, o jumatate de zi si o platim la ...comun!

Dar, in afara de Nurburgring, am mai trecut si prin Pasul Stelvio, Pasul Fluela si Rehennpass (Paso di Ressio). Locuri minunate care-ti raman in suflet.

frumoasa vacanta si s-a inchiat cum ii place BMW-istului mai mult

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

In sfarsit am reusit sa schimb volanul!! A durat ceva din cauza resoftarii! Nu voia sub nicio forma pt a ....nu mai aveam radio-cd-ul original! La asta m-a ajutat colegul Alex_wly (caruia ii multumesc mult :thumbsup:)

Atasez un link cu si despre volan. E foarte aderent, placut de manevrat si ....

http://www.fastm.com/e92m3/bmwperfsteeringwheel.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.