Jump to content

MY BMW


c.sainz

Recommended Posts

  • 1 month later...

am reusit si eu sa termin de citit tot topicu :frantics:

 

felicitari pentru masina, tare faina, si grija mare la "scamosarile" volanului :laugh: tot e bine ca nu ai "piele intoarsa" dinasta pe scaune ca sa vezi atuncea scamosare si comentarii de la gelu asta

 

in alta ordine de idei mai ai planuri de nurburgring pentru la anu ?

 

si cum s-a tinut masina, banuiesc ca nu ai avut probleme cu articulatiile, dar anvelopele ? intreb pentru ca stiu pe cineva care a scos un golf ca a meu pe hring si zicea ca a terminat in doua sesiuni parca anvelopele ... uzura pe talon :wacko: am vazut poze si m-am crucit

Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor! Acum am picat acasa si am vazut pozele! Bravo, Maniacule! Ai muncit ceva sa faci poza aia!:LMAO: Ai talent!!!

E drept ca nu am mai postat nicio poza dupa ce am schimbat volanul, "nuca" schimbatorului de viteze si nici oglinzile! Am profitat ieri ca se poza noua masina a Pitbul-ului si ....i-am facut poze noi.

Oricum, Maniacul s-a intrecut pe sine!:laugh:

 

Incerc sa atasez si o poza cu anvelope DUPA tururi pe Ring.

Link to comment
Share on other sites

Nu, eu nu am avut semi slick. In poza este pneul unui M3 CSL proaspat iesit de pe Ring. Este un pneu Michelin Sport Pilot Cup, care la dimensiunea de 265/30/19 este aprox 1.800 lei/buc. Este, cred, cel mai performant pneu pe pista uscata; pe ploaie, insa, e problematic. Eu am avut Michelin Sport Pilot 2 (PS 2), care este mai potrivit pentru uz stradal. Partea buna este ca, pe ploaie, depaseam usor un M3 cu semislick :laugh:
Link to comment
Share on other sites

Cele de pe spate sunt ...muribunde. Pe fata, mai aveam un set de 2 buc, la pivnita!:thumbsup: In primavara, trebuie sa iau altele. Cred ca voi alege intre Michelin Super Sport si Continental Sport Contact 5P. Deocamdata, nu stiu daca raman la jante de 18" sau imi fac curaj si iau unele pe 19". Daca gasesc jante usoare, iau 19".
Link to comment
Share on other sites

deci daca ai cauciucuri pe duca dar in stare buna si cu un rest de viata in ele, poti sa le omori placut ... =))

 

referitor la jante daca mai vrei sa iesi cu masina pe circuit, din ce am citit eu, ar fi indicat jante cu balon mai maricel, ca sa poata lucra bine, adica 18, chiar un 17 ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.