Jump to content

MY BMW


c.sainz

Recommended Posts

In fine, cu ajutor ..."divin", reusesc sa atasez pozele!

Deci, am dat discurile vechi, jos si am pus pe cele noi!

 

PS. Cele de pe masina sunt de vanzare: discuri, etrieri, complete! Le cautai pe Mica Publicitate (cei care sunt interesati)

 

..apoi, le-au montat!

2011-04-18 12.37.01.jpg

2011-04-18 12.36.55.jpg

2011-04-18 12.36.50.jpg

2011-04-18 16.47.30.jpg

2011-04-18 16.47.47.jpg

2011-04-18 16.47.54.jpg

Photo276.jpg

Photo277.jpg

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Stai ca nu am inteles...Inainte sa pui franele astea masina nu oprea? :mellow:

Am glumit! (trebuie sa precizez asta?). Dar, nu frana ca ACUM! Asta e tot! Si, daca tot am schimbat discuri, etrieri si placute, am schimbat si furtunele (cu unele cu "camasa" metalica) si lichidul.

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare doar un pic ciudat ca ai fost nemultumit de sistemul de franare,incat sa alegi Performance :). Eu la toate BMW-urile pe care le-am avut si condus,nu am avut nimic de obiectat...

 

In fine,este alegerea ta :thumbsup:

Edited by alex 83
Link to comment
Share on other sites

O sa razi, dar jantele pe 17" sunt la limita!! Trec milimetric pe langa etrieri!! O sa vezi sambata, la Academie! (va fi cald si sper sa ajungi!)

Ai si anvelope la super pret pe 19"? :laugh:

 

Anvelope nu am ( de fapt am 2 de fata 225/35/19, dar sunt Flaken, si nu cred ca-ti plac tie), dar cred ca o sa am o bara de M-Paket fata completa dupa sarbatori :frantics:

 

P.S. intalnirea e Vineri, nu stiu daca ajung, s-ar putea sa fiu plecat.

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Bravo! Cred ca isi merita banii. Ai idee pt seria 7 exista frane performance ? merci!

Din cate stiu, nu exista! Dar, poti suna la MHS sau Bavaria.

Dupa cum am scris si mai sus, in alta pagina, fiecare masina a primit un sistem de frane mai performant (indiferent ce marca am avut!). Dupa ce termin cu franele, ma uit sub capota !! (apropos de capota, mi-au spalat motorul de ...poti manca mititei pe el! :LMAO: ).

 

Anvelope nu am ( de fapt am 2 de fata 225/35/19, dar sunt Flaken, si nu cred ca-ti plac tie), dar cred ca o sa am o bara de M-Paket fata completa dupa sarbatori :frantics:

 

P.S. intalnirea e Vineri, nu stiu daca ajung, s-ar putea sa fiu plecat.

Pai, discutam despre bara, dupa Sarbatori! Macar sa faci un pret bun, pt un client ...fidel! :laugh:

Pana atunci, uite o bara spate

Photo271.jpg

Photo273.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pi, tu mi-o arati in poze???!!! :LMAO: Poze am si eu!! DA-MI-O, talharule!!!!!

PS. am vazut azi un interior COMPLET de E 60 de mi s-a facut rau!! de vanzare. Are INCLUSIV difuzoarele hi-fi si ...Un vis, ce sa spun.?

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Stie treaba, te satisface ? :laugh:

ACum, nu e inca ...pregatita! Are , inca, stratul acela aplicat pe discuri, deci .... Trebuie sa o rulez cateva sute de km. Maine plec pana la Rucar si inapoi. Si, dupa km astia, cred ca se va sterge stratul protector de pe discuri si se vor si "aseza" placutele pe discuri, cum trebuie. Va tin la curent

 

Retrag cuvintele :laugh:

ti-ar fi stat mai bine intr-un e60 , m5 .. ceva de genul 8)

Regret , dar, ....nu am inca, varsta!! :LMAO: Nu sunt genul in ...limuzina! Astept sa ajung la varsta ta si, ...poate ...

Link to comment
Share on other sites

Inainte sa pleci, mai bine ai imprumuta niste roti pe 19 , ca o sa iti frece in discuri mizerile astea care le ai acum pe masina :laugh: :LMAO:

 

ACum, nu e inca ...pregatita! Are , inca, stratul acela aplicat pe discuri, deci .... Trebuie sa o rulez cateva sute de km. Maine plec pana la Rucar si inapoi. Si, dupa km astia, cred ca se va sterge stratul protector de pe discuri si se vor si "aseza" placutele pe discuri, cum trebuie. Va tin la curent

 

 

Regret , dar, ....nu am inca, varsta!! :LMAO: Nu sunt genul in ...limuzina! Astept sa ajung la varsta ta si, ...poate ...

Asta a fost maxim ... Lasa tati ca te faci tu mare :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

Franele alea arata intr-un mare fel! Pacat cu jantele, ii strica tot aspectul :rolleyes:

 

Btw, cat te-a costat bara de M? ai pus doar bara spate sau tot pachetul?

 

Sa le stapanesti sanatos/ folosesti cu placere! :thumbsup:

Edited by EQUANT
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.